Autor Wątek: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"  (Przeczytany 10435 razy)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Chcąc nie chcąc (ojciec mi kupuje, bo łowię ryby, a nie mam serca staruszkowi powiedzieć żeby dał sobie spokój...) jestem czytelnikiem prasy wędkarskiej.
Czasami, bardzo rzadko zdarza się przeczytać coś ciekawego. Czasami również zdarza się przeczytać coś, po czym ręce opadają - tak było tym razem.

Jacek Kolendowicz postanowił naskoczyć na... wędkarzy/twórców na Youtube. Treść wklejam więc poczytajcie sami, ja postaram się tylko podsumować myśl autora:

1. Filmiki na youtube są złe, bo są za krótke. Niczego nie da się nauczyć.
2. Filmiki na youtube są złe, bo nawet jak są długie, to wyczynowi wędkarze nie przekazują wiedzy (ciekawe co na to Górek, Kurzepa, Przebięda, Niemiec, Białdyga, Kostera itd...)
3. W mediach społecznościowych też nie ma czego szukać, bo tam tylko amatorzy, którzy POLITYKUJĄ (!!!) i szukają sensacji (pewnie na temat PZW) zamiast robić coś wartościowego.
4. Najlepszym miejscem do nauki jest prasa wędkarska (zapewne utrzymywane przez PZW "Wiadomości Wędkarskie") oraz książki (zapewne głównie te autorstwa Kolendowicza)... Jak się okazuje prasa wędkarska nie jest ani za długa, ani za krótka i nie ma w niej polityki (zwłaszcza polityki nie ma w "WW")
5. Czytanie prasy należy uzupełnić przez spotkania na żywo ze specjalistami i branie udziału w PRESTIŻOWYCH zawodach organizowanych przez... PZW oczywiście.

Ja mam tylko jedno pytanie, może ktoś wie - czy "Wiadomości Wędkarskie", które mają w stopce "Magazyn Polskiego Związku Wędkarskiego" są utrzymywane również z naszych składek?
Pytam, bo dzięki ojcu wiem, że prasa wędkarska umiera. Kiedyś dostarczał mi chyba z 4 różne gazety, teraz zazwyczaj 1 albo 2. Sam czytałem ostatnio pożegnanie we wstępniaku jednej z nich.
A "WW" jakoś nie umierają... ich stać na drukowanie...


Także koledzy typu Siwy feeder czy Dawid Moska --> patrzcie jaką gównianą robotę robicie w oczach naczelnego... :facepalm:

---


Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 433
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #1 dnia: 09.03.2023, 19:24 »
Gdybym miał czerpać wiedzę z obecnych WW, nie odróżniałbym spławika od feedera. Odpowiedni screen z ich spisu treści wrzucałem bodajże w wątku "Śmieszne zdjęcia" :P Kolendowicz naprawdę mógłby skupić się na jakości swojego pisma, bo od dawna wysoka nie była, a po jego przyjściu (i zmianach w redakcji, które nastąpiły) jest jeszcze gorzej.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #2 dnia: 09.03.2023, 19:27 »
Czytajcie nas, bo reszta to gówno :D


To jest tak żałosne, że on chyba pisząc to, zdawał sobie sprawę, że z 90% jego czytelników nie korzysta z Internetu. Śmiech tych 10% postanowił przyjąć na klatę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 868
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #3 dnia: 09.03.2023, 19:28 »
Jakieś 13-14 lat zaczynając od lipca 2000 kupowałen miesiąc w miesiąc Wędkarski Świat. Wychowałem się na artykułach Kolendowicza i Marka Szymańskiego łowiącego ze swoim małym synem Szymonem, widziałem na łamach gazety jak rozwija się Adam Niemiec. Dla mnie Kolendowicz się sprzedał, niegdyś walczący od nasze dobro, przeszedł na drugą stronę barykady. Nie ma sobie co tym starym grzybem głowy zawracać. Powiedz tacie, że szkoda pieniędzy na propagandową gazetę, dużo więcej wiedzy zdobędziesz z internetu.
Dzierżno uzależnia

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 433
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #4 dnia: 09.03.2023, 19:30 »
Najlepsze, że jeden film Walickiego z Oglęckim (obaj pisywali dla WW w czasach przedkolendowiczowych) jest ciekawszy niż pewnie cały rocznik WW.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 247
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #5 dnia: 09.03.2023, 19:35 »
Powiem wprost. Kiedyś autorytety, teraz stare zgorzkniałe dziady z przerośniętym ego. Szkoda czasu. Gazety lecą na łeb i szyję, więc czymś muszą się ratować.
Plum

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #6 dnia: 09.03.2023, 19:39 »
Chciałem ostatnio na podróż kupić coś do czytania w temacie wędkarskim. Niestety nic nie było a WW odpuściłem.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #7 dnia: 09.03.2023, 19:42 »
Jacek Kolendowicz - od bohatera do zera 8)

Co za kiepski wstępniak :facepalm: No cóż, jaki kram taki pan :P A już pisanie o wiedzy jaką można czerpać z WW lub polskich pism, to gruba przesada. Kupno WW to wywalanie kasy w błoto i wspieranie największego lobbysty rybackiego w Polsce.


Lucjan

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #8 dnia: 09.03.2023, 19:57 »
Zamiast wydawać kasę na WW lepiej chyba wydać budżet na browary i obejrzeć coś mądrego na YT przy zimnym :beer: Wartość dodana będzie o wiele większa ;)
Marcin

Offline yapa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 7
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #9 dnia: 09.03.2023, 19:59 »
Dokładnie. Na Netflixie jest taki serial "Dziewczyna i kosmonauta", o facecie co poleciał w kosmos zosta hibernowany i po 30 latach  wrócił na Ziemię i się wybudził. Czy to nie jest przypadkiem o Kolendowiczu?

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #10 dnia: 09.03.2023, 20:11 »
Dokładnie. Na Netflixie jest taki serial "Dziewczyna i kosmonauta", o facecie co poleciał w kosmos zosta hibernowany i po 30 latach  wrócił na Ziemię i się wybudził. Czy to nie jest przypadkiem o Kolendowiczu?
😅
Tomek

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #11 dnia: 09.03.2023, 20:12 »
Masakra, nie mam pytań. Czy po wiedzę mam jechać na zawody żeby pogadać ze znanymi zawodnikami? Albo na Rybomanię żeby zapytać o szczegóły zestaw feederowego? Komuś tam będzie się chciało ze mną gadać? Dobre :) O jakich książkach facet mówi? Na polskim rynku są dwie, trzy dobre pozycje i to zachodnich autorów, reszta po czytadełka przepisywane jeden autor od drugiego. Wiem, bo mam prawe wszystkie książki wędkarskie wydane w języku polskim, zbieram je od lat. O stanie naszego słowa pisanego niech świadczy ilość ofert z dziedziny Literatura na Allegro- tylko 151 pozycji, większość to stare numery miesięczników i katalogi firmowe. Spoko, luz :)

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #12 dnia: 09.03.2023, 20:17 »
Gazety generalnie już odchodzą do lamusa. Mam przykład gazety Auto Świat, którą już przestali drukować ze względu na osłabienie wyników sprzedażowych. Skoro gazetę o motoryzacji przestają drukować (chyba nikt nie zaprzeczy, że motoryzacja jest popularniejszym tematem niż wędkarstwo) to co dopiero takie WW, które nie dość że nie przekazują nowoczesnej wiedzy to jeszcze strzelają sobie w kolano w taki sposób.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 223
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #13 dnia: 09.03.2023, 20:19 »
Najlepsze, że jeden film Walickiego z Oglęckim (obaj pisywali dla WW w czasach przedkolendowiczowych) jest ciekawszy niż pewnie cały rocznik WW.

Lubie ich oglądać.
Maciek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #14 dnia: 09.03.2023, 20:34 »
Coś chyba naczelny redaktor ma nie teges z pamięcią.? Zapomniał o swoich filmikach z Siemianówki? Qurła co za gość, ale jaka gazeta taki naczelny. :facepalm: Mości Kolendowicz, kiedyś byłeś dla mnie pan autorytetem, teraz...... nie będę używał słów powszechnie uważanych za obelżywe.
Adam