Autor Wątek: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"  (Przeczytany 10432 razy)

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #15 dnia: 09.03.2023, 20:57 »
A ostatnio przechodziłem obok kiosku i zastanawiałem się czy nie zobaczyć co u nich słychać. Teraz już wiem dzięki za post.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #16 dnia: 09.03.2023, 21:22 »
Ale też nie wylewacie pomyj na Kolendowicza. Taki artykuł to może być wyraz bezsilności i tyle. Nie mają pomysłu jak wzbudzić zainteresowanie swoją gazetą to ich emocje ponoszą. To człowiek już nieco starszej daty i może nie rozumieć co jest obecnie na topie, albo rozumie ale nie wie jak to zrobić. Zasługi swoje ma i nie wolno tego mu odbierać. Takie jest moje zdanie. Nie emocjonujmy się tutaj zbytnio i nie skreślajmy człowieka z powodu jakiegoś artykułu.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Łowca medalowych leszczy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sluz leszcza odstrasza kleszcza
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #17 dnia: 09.03.2023, 21:31 »
https://www.youtube.com/@akademiawedkarstwajacekkol4806/featured
no Kolendowicz >:O założył własny kanał ciekawe. :beer: :P

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 350
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #18 dnia: 09.03.2023, 21:31 »
Pierwszy egzemplarz WW kupiłem jakieś 29 lat temu i wtedy, dla mnie jako młodziaka to była biblia. Czasy się zmieniły i dawno już nie kupuję wedkarskiej prasy, bo ile można pisać o tym samym (a często o niczym). Na rozpałkę w piecu się to nie nadaje, a i dupy tym nie wytrzesz ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #19 dnia: 09.03.2023, 21:32 »
myślałem, że czytam dział Humor i się uśmiechnąłem, a tu trzeba :'(
;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 624
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #20 dnia: 09.03.2023, 21:43 »
To chyba uzupełnienie wystąpienia innego redaktora, który cierpliwie wyjaśniał zagubionym, dlaczego "WW" są niezawodnym i niezastąpionym źródłem wędkarskiego oświecenia :)



Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #21 dnia: 09.03.2023, 23:25 »
Chcąc nie chcąc (ojciec mi kupuje, bo łowię ryby, a nie mam serca staruszkowi powiedzieć żeby dał sobie spokój...) jestem czytelnikiem prasy wędkarskiej.
Czasami, bardzo rzadko zdarza się przeczytać coś ciekawego. Czasami również zdarza się przeczytać coś, po czym ręce opadają - tak było tym razem.

Jacek Kolendowicz postanowił naskoczyć na... wędkarzy/twórców na Youtube. Treść wklejam więc poczytajcie sami, ja postaram się tylko podsumować myśl autora:

1. Filmiki na youtube są złe, bo są za krótke. Niczego nie da się nauczyć.
2. Filmiki na youtube są złe, bo nawet jak są długie, to wyczynowi wędkarze nie przekazują wiedzy (ciekawe co na to Górek, Kurzepa, Przebięda, Niemiec, Białdyga, Kostera itd...)
3. W mediach społecznościowych też nie ma czego szukać, bo tam tylko amatorzy, którzy POLITYKUJĄ (!!!) i szukają sensacji (pewnie na temat PZW) zamiast robić coś wartościowego.
4. Najlepszym miejscem do nauki jest prasa wędkarska (zapewne utrzymywane przez PZW "Wiadomości Wędkarskie") oraz książki (zapewne głównie te autorstwa Kolendowicza)... Jak się okazuje prasa wędkarska nie jest ani za długa, ani za krótka i nie ma w niej polityki (zwłaszcza polityki nie ma w "WW")
5. Czytanie prasy należy uzupełnić przez spotkania na żywo ze specjalistami i branie udziału w PRESTIŻOWYCH zawodach organizowanych przez... PZW oczywiście.

Ja mam tylko jedno pytanie, może ktoś wie - czy "Wiadomości Wędkarskie", które mają w stopce "Magazyn Polskiego Związku Wędkarskiego" są utrzymywane również z naszych składek?
Pytam, bo dzięki ojcu wiem, że prasa wędkarska umiera. Kiedyś dostarczał mi chyba z 4 różne gazety, teraz zazwyczaj 1 albo 2. Sam czytałem ostatnio pożegnanie we wstępniaku jednej z nich.
A "WW" jakoś nie umierają... ich stać na drukowanie...


Także koledzy typu Siwy feeder czy Dawid Moska --> patrzcie jaką gównianą robotę robicie w oczach naczelnego... :facepalm:

---


A mnie się wydaje, że jest to biedny facet żyjący marzeniami, który wpierdolił się w takie gówno, że wie czym to jest, ale mimo wszystko ma nadzieję, że jednak nie. Stara się robić swoje, ale nie ma wpływu na całokształt. I nie ma alternatywy.
Marcin

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #22 dnia: 10.03.2023, 04:42 »
Czy ktoś z was przeczytał tekst ze screena? Gość ma dużo racji, obecnie w mediach społecznościowych prym wiodą filmy Rafisha, Bergara i Lucia. Żaden nie potrafi wędkować. Gdzieś tam jest Ace, ale on to chyba nagrywa filmy tylko po to żeby zareklamować kolejny towar. Ktoś tu się oburzył o Górka i Kurzepe, ale Kolendowicz zauważa, że są wyjątki.

Co do lajwów pełna zgoda, sam je oglądam, ale przypomina to bardziej Mango TV niż merytoryczny przekaz. Zawsze mam ubaw jak slucham o "powietrznych rotujących rotorach" I innych technologiach z kołowrotków Daiwa, czy wodzie do pelletu, której używają wszyscy zawodnicy ;D ;D

Zgodzę się też, że zawody rozwijają bardziej niż jakikolwiek kanał na you tubie. Nie ważne czy pod egidą PZW czy sklepu wędkarskiego, z wpisowym za dwa koła. Ludzie, którzy startowali w splawiku na PZW, bardzo szybko wymiatają w metodzie i to nie na pustym stawie ;)

Nie zgodzę się tylko co do wartości prasy wędkarskiej.

Offline Mikka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #23 dnia: 10.03.2023, 07:56 »
Można się z nim nie zgadzać, to pokolenie nie nadąża za współczesnym światem, ale nie mieszajmy go z błotem. Ja jego książki czytałem i bardzo cenię, a trochę racji też ma.. są filmiki cenne i wartościowe, ale masa jest kiepskich...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #24 dnia: 10.03.2023, 08:14 »
Grzesiek, ale on pisze ogólnie o internecie. Przecież jest masa filmów obcojęzycznych, z napisami po polsku jak ktoś nie zna angielskiego, a tam jest kopalnia wiedzy. Wystarczy zerknąć co pokazuje Preston, Maver, Guru czy Daiwa. WW ze swoimi redaktorami nie dorasta im do dolnej części spodu pięt 8) Więc nie ma sensu uważać, że wędkarz szukający wiedzy to ktoś oglądający Lucia, bo chyba tylko ktoś początkujący może się tam czegoś doszukiwać, jeszcze lepiej u takiego Dawidka :facepalm: Więc kaman, jak ktoś chce to znajdzie całą masę  rzeczy ciekawych i bardzo uczących, a przede wszystkim na czasie. A że w Polsce przyjmują się filmy alkowędkarskie i mają wzięcie, to swojego rodzaju fenomen :)

Według mnie w tym tekście przecieka też taka nostalgia Kolendowicza za tym co było, kiedy był naczelnym Wędkarskiego Świata chociażby, kiedy cieszył się popularnością miał szacunek, i kiedy wędkarze 'żyli w ciemności' bo internety raczkowały, i nabywców gazet było sporo. Kiedy na targach wielu chciało z nim rozmawiać, dostać autograf. Teraz niestety wiedza zawarta w WW jest mierna do tego co oferuje sam Youtube, a sam Kolendowicz to ktoś, z kim niewielu chce się fotografować, bo to obciach. Czuć można nawet to, że nie miał innej opcji, jak pójść do WW, do PZW, które tak słusznie atakował tyle lat, by teraz stać się ich obrońcą i adwokatem, czyli stał się taką 'damą lekkich obyczajów' :)

Ja teraz oglądam filmy podwodne robione przez wyczynowców brytyjskich, i już tu wiedza zawarta jest tak olbrzymia, że WW z ostatnich 5 lat nie zawierają tyle. Tam są odpowiedzi na masę pytań, jakich dawniej byśmy nie uzyskali, gdzie zgadywaliśmy. No ale Kolendowicz tego nie rozumie, bo on się nie uczy i chciał sobie pomarudzić na słabe wyniki sprzedaży :P 8)
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #25 dnia: 10.03.2023, 10:25 »
Przeczytałem ten wstępniak p. Kolendowicza i odnoszę nieodparte wrażenie, że Jegomość co najmniej bredzi. Jeśli w ogóle nie odkleił się od rzeczywistości.

Czyli co, Kacper Górek robi tajne mikstury zanęt i glin, a na filmie pokazuje tylko wyniki z zawodów i siaty pełne ryb?
A może Siwy Feeder na Odrze tylko patyki łowi i śmieci po "wędkarzach" zbiera?  No nie, przepraszam - jeszcze pokazuje, jak jeździ Skodą po Wrocławiu.
Akademia Feedera pokazuje piękno otaczającej przyrody w filmach nierzadko trwających po 40 minut?
Że już nie wspomnę o "Glinach", gdzie M. Przebięda tylko siedzi w biurze i odpowiada na "z góry ustalone pytania"?

To, że jest kilka kanałów patologii wędkarskiej (nie będę przytaczał, zainteresowani z pewnością się domyślą), nie znaczy to od razu, że cała zawartość tematyki wędkarskiej i około-wędkarskiej jest zbiorem przypadkowych ludzi, którzy próbują się dorobić kokosów w internecie.

Ogarnia mnie pusty śmiech. A to dowodzi, że poczytne niegdyś przez mojego Tatę i mnie W-W, schodzi na dno mulistego zbiornika, bo nie są w stanie przyciągnąć rzetelnymi wiadomościami prezentowanych przez "uznanych wędkarzy".

Widzę, że podwójne standardy w PZW zaczynają być czymś normalnym, swego rodzaju szablonem. Że nie wspomnę już o mentalności Kalego, gdzie jeśli uderzy się w Z-G to każdy czyniący to, z automatu staje się wrogiem publicznym. Ale treści szkalujące dobrych wędkarzy, zamieszczane przez samego redaktora naczelnego (celowo z małych liter, bo po przeczytanym tekście resztki mojego szacunku do tego człowieka prysły niczym bańka mydlana) są jak najbardziej na miejscu i nikt tam nie widzi nic złego w tych wypowiedziach?

Brawo, gratuluję. Więcej takich tekstów, więcej przyzwalania na obrzucanie błotem wartościowych ludzi. A może powinienem w tym miejscu zacytować klasyka: "Panie Kolendowicz, kończ Waść - wstydu oszczędź". Tylko czy ci ludzie wiedzą co to wstyd?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #26 dnia: 10.03.2023, 10:48 »
To nawet Marek Malman z Marfish ma bardzo merytoryczne filmy! Takich kanałów jak jego jest dużo więcej (pomijam zawodowców). Wstępniak w gazecie oceniam bardzo negatywnie.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 624
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #27 dnia: 10.03.2023, 12:24 »
Obawiam się, że feederowo-spławikowe produkcje Marka Malmana stanowią raczej wodę na młyn redaktora Kolendowicza, bo poziom wędkarskiej merytoryki jest w nich mocno dramatyczny, a niekiedy wręcz szokujący ;)

Redaktor Kolendowicz bajdurzy choćby dlatego, że są pewne elementy łowienia (np. zarzucanie, zatapianie żyłki, zacinanie, podbieranie, nęcenie procą etc.), które łatwiej w pożyteczny dla początkującego sposób pokazać na filmie niż objaśnić w artykule/książce. Osobliwa jest również sugestia, że na filmach przebiegli wyczynowcy z zasady nie ujawniają swych sekretów (zanętowych, przynętowych, zestawowych etc.), ale można je łatwo pozyskać przy okazji zawodów lub wyczytać z artykułów/książek.

Jeżeli chodzi o książki, redaktorowi Kolendowiczowi warto uprzytomnić, że jego własne książki (w tym napisana na spółkę z Tadeuszem Zalewskim) trochę się merytorycznie zestarzały, bo reprezentują stan "specjalistycznej wiedzy o wędkarstwie" sprzed około 25 lat :)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #28 dnia: 10.03.2023, 12:35 »
Wędkarstwo mocno poszło do przodu , to fakt , mam jego książki , kiedyś nie było nic innego oprócz książek i gazet. Co do YouTube ma częściowo rację. Jest masa idiotycznych filmów albo takich , gdzie pod przykrywką przekazania jakiegoś tam doświadczenia , czy wiedzy , wkręcają nas w super sprzęt , zanety, przynęty i mieszają w głowach. Zapomniał dodać jedno , kiedyś w gazetach też było kupę sponsorowanego sprzętu , który niekoniecznie był złoty i najlepszy. Z oczywistych względów ,reklama nie trafiała do tak dużej liczby odbiorców jak teraz.  Najlepszy jest dystans w obu kierunkach i zdrowy rozsądek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skandaliczny wstępniak w "Wiadomościach Wędkarskich"
« Odpowiedź #29 dnia: 10.03.2023, 13:37 »
Dodam też, że nie każdy film wędkarski ma spełniać zadanie merytorycznego, ubitego wiedzą . Większość wędkarzy to nie angażujący się mocno amatorzy, którym na kształceniu nie zależy. Często to nawet jak pokazywane są pewnie szczegóły wiedzy wędkarskiej jest dla nich niezrozumiałe. Temu też bardzo popularne są kanały nie nastawione na przekazywanie tajników, tylko łowienie rekreacyjne, takie jakie u nas jest najbardziej popularne - więc zgodnie z założeniami kanału - nie wiem co w tym takiego strasznego i godnego piętnowania. Każdy z nas ma wybór. Nie ujmując im, możliwe, że też poszerzają szeregi wędkarskie i dzięki nim ktoś łapie bakcyla i zaczyna łowić. Czy to coś złego? Ryby zazwyczaj wypuszczają, co działa zawsze na plus, przestrzegają regulaminów. Nie każdemu zamysł może się podobać i o to chodzi, że mamy wybór :)

Naszym "mistrzom" lub wędkarzom z mentalnością "mistrza" brakuje pokory. Wędkarstwo musi być takie jak oni mówią i kropka. Dzięki Bogu za Internet i to, że możemy podpatrzeć jak to się w innych krajach też odbywa.

Z tymi zawodami to też mocno pojechał. Co zajedziesz Szczupak Cup Moran-Powidz i rozstawiają się stoiska z wiedzą praktyczną? Nikt nie chce uchylić chociażby rąbka tajemnicy, a znam sytuacje, gdzie zawodnicy sobie kit wciskają, żeby przypadkiem ktoś nie złowił więcej niż oni. Jesteś potencjalną konkurencją. Jedyne co jest prawdą to chęć bycia lepszym i zarobienia więcej często bardziej potęguje chęć doskonalenia się, ale przecież bez braniu udziału w zawodach też można robić to samo, dla samego siebie.

Plum