Autor Wątek: Escafeeder przynęty  (Przeczytany 13860 razy)

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #105 dnia: 05.02.2024, 12:11 »
Cześć!

Jak wypadły Wam rzeczone przynęty po sezonie? Ktoś podsumuje czy wypracował regularność na nie przez cały sezon?
Plum

Online tiimi83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 18
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #106 dnia: 05.02.2024, 12:27 »
U mnie w porównaniu do Ringersa, Solbaitsa czy Marosa wypadły bardzo słabo, łowiska głównie PZW licencyjne.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #107 dnia: 05.02.2024, 12:30 »
Cześć!

Jak wypadły Wam rzeczone przynęty po sezonie? Ktoś podsumuje czy wypracował regularność na nie przez cały sezon?

U mnie Corn Power dał świetnie radę, ale głównie na bombke. Przy metodzie gorzej aczkolwiek ryby też były.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #108 dnia: 05.02.2024, 12:46 »
Cześć!
Jak wypadły Wam rzeczone przynęty po sezonie? Ktoś podsumuje czy wypracował regularność na nie przez cały sezon?

A ja mam problem z wypracowaniem przynęty... jak ryby są to biorą na "przysłowiowe" tic-taci". Brały na każdą przynętę w ciągu 2-3 min.
Jak jest ciężko... to w zasadzie rotując przynętami jest branie np. na cannibala, po czym dokładnie ta przynęta nie daje ryby przez kolejne 20 min. Zmieniam na powiedzmy żółtego salmona... jest ryba po 7 min. Zakładam ponownie żółtego salmona.... znowu dupa przez kolejne 20 min.

Takie mam spostrzeżenia :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #109 dnia: 05.02.2024, 13:54 »
Cześć!

Jak wypadły Wam rzeczone przynęty po sezonie? Ktoś podsumuje czy wypracował regularność na nie przez cały sezon?

Niestety regularności nie. Brania miałem na wszystkie, jednak pojedyńcze ryby. Dałem szansę, tak jak osmo, mckarpiowi i innym. Póki co tylko z niektórymi Solskiego zostałem na dłużej niż sezon, niektóre jeszcze oczywiście są w torbie i czasami są zakładane, ale żadna z powyższych do TOP3 nie wpadła.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #110 dnia: 05.02.2024, 14:01 »
Były dni na Dzierżnie, że Caniball i później jesienią i teraz zimą Skunks otwierały mi wodę. Gdzie indziej po prostu dawały ryby bez specjalnej przewagi.
Dzierżno uzależnia

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #111 dnia: 05.02.2024, 14:19 »
Dzięki za tak liczny odzew. Jednak dokupię Przemków i Ringersów po prostu, co pewniaki to pewniaki ;)
Plum

Online tiimi83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 18
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #112 dnia: 05.02.2024, 14:42 »
Na wiosne wyjdą nowe "Przemki";p Więc będzie co testować

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #113 dnia: 05.02.2024, 17:48 »
Przynęta jak przynęta, sprawdzała się jak wszystkie inne które dobrze się wyważają :)
Kupiłem canibala ze względu na podobieństwo do pelletu. Bo nieraz tylko to działa i było spoko (ryby jakby unikały kolorowych cukierków). W tym roku feeder bait wypuscił oszusta więc pewnie tym razem to sobie wezmę. Jek nie zmaścili pływalności to bedzie spoko. Feeder bait dostaje drugą szansę bo ostatnio strasznie zawiodłem się na washed out słodka kukurydza 9mm od nich. Jak dla mnie to nie waferowało tylko zalegało na dnie.

Ja ogólnie skuteczność przynęt testuje na przyponie w szklance z wodą i się sprawdza. Ważna też jest powtarzalność. Nieraz jeden sie zachowa ładnie a inny wypłynie. Do tego mam teorię, że kolor gra znacznie większą rolę niż smak.