Autor Wątek: Escafeeder przynęty  (Przeczytany 13833 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #15 dnia: 13.03.2023, 17:30 »
Rynek jest tak przesycony że musiałoby być to złoto i to za pół darmo .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie bój się, jak widać chętnych do testowania nadal nie brakuje 😎.
Michał dawaj swoje klasy na handel może coś się łyknie 😉

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #16 dnia: 13.03.2023, 17:31 »
Robisz kuleczki od lat i łowisz ładne rybki na nie :-[

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #17 dnia: 13.03.2023, 17:43 »
Generalnie już od kilku lat jak widzę gdzieś starszego z Marcinów to wiem żeby się od tego trzymać z daleka.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #18 dnia: 13.03.2023, 17:51 »
Może się okazać, że esca robi produkty solidne za wcześnie na opinie ,czas pokaże 🤔
Pytanie, robią czy przepakowują? Ale raczej mało kogo to w dziejszych czasach obchodzi.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #19 dnia: 13.03.2023, 17:52 »
Robisz kuleczki od lat i łowisz ładne rybki na nie :-[
Cos tam czasem się uda złowić 🙂. Jak cos to pisz na priv z tym, że jeszcze nie wystartowałem z produkcją.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 220
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #20 dnia: 13.03.2023, 17:52 »
Może się okazać, że esca robi produkty solidne za wcześnie na opinie ,czas pokaże 🤔

No właśnie :bravo:

Żal wam też załuszcie firmy. Niech wścipscy internauci przeglądają kaeresy...sresy.
Podniecają się i pisząc shit.
Nie mając pojęcia co to znaczy założyć w Polsce teraz firmę wprowadzić nową markę i próbować z tego żyć.
I to wszystko kręci się w granicach 20 pary złotych za produkt.
Panowie ....To nie miliony wywalane z pisu.
Maciek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #21 dnia: 13.03.2023, 17:57 »
Generalnie już od kilku lat jak widzę gdzieś starszego z Marcinów to wiem żeby się od tego trzymać z daleka.
Czemu? Wiedzy odmówić mu nie można, a że próbuje to jakoś spieniężyć...no cóż, chyba zdajemy sobie sprawę że filantropii do garnka się nie włoży, wie to Steve R, wie to Solski, Moska, Lelek i Kubalak również. A produkty albo się obronią albo nie.Ja mimo wszystko życzę wszystkim polskim producentom wszystkiego dobrego, bo każdy chętnie z podanej w YT wiedzy korzysta, a utrzymanie całego grajdołu sprzedażowo jutubowego łatwe nie jest. Angolami się zachwycamy, a od naszych z daleka...przyznam, że dziwne podejście. No chyba, że zostałeś poszkodowany, oszukany itd.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #22 dnia: 13.03.2023, 18:14 »
Czemu, a no temu że przewija się już od wielu lat na tej scenie wyczynowej w rejonie śląska i widzę, że czego się nie dotknie to zamienia się w zgliszcza. Osobiście nic do niego nie mam, poprostu takie wyciągam wnioski.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #23 dnia: 13.03.2023, 18:49 »
Czemu, a no temu że przewija się już od wielu lat na tej scenie wyczynowej w rejonie śląska i widzę, że czego się nie dotknie to zamienia się w zgliszcza. Osobiście nic do niego nie mam, poprostu takie wyciągam wnioski.
A może po prostu by zaistnieć na rynku wędkarskim trzeba wyjść poza schemat, zrobić coś nietypowego, nie sztampowego, zaryzykować i po prostu nie zawsze to odpala? Feedersklep w pierwszej odsłonie był wg mnie mega pomysłem, stworzony z pasji do wędkowania dla wędkarzy, tylu specjalistów feederowych nikt w PL nie widział w sklepie, salon zrobiony ze smakiem, nowocześnie-widać było mnóstwo włożonej pracy i kasy. Co się stało??? Chyba do końca poza nimi nikt nie wie, może pasja była wspólna ale różne wizje biznesowe? Więc spieniężono sprzedając udziały i każdy poszedł w swoją stronę. Biznes w PL nie należy do łatwych bez względu na branże, branża wędkarska też cudowna nie jest, żeby zarobić trzeba sprzedać dużo rozdrobnionego towaru, pojawia się obrót, zaczynają się zwroty i reklamacje itd itd.
Jeszcze raz powtórzę, każdy z tej byłej ekipy jest dobrym wędkarzem, Ci właśnie wędkarze dzielą się z nami pomysłami, dają podpowiedzi, pokazują jak łowią, sprzedają różne smaczki, które sami możemy potestować, przetestować, zastosować. Chociażby takowy fakt zasługuje na to by w ramach testów własnych zakupić paczkę zanęty, słoiczek dumbli w ramach podziękowania, przecież kasę i tak wydajemy na łowienie, przynajmniej to jest moje podejście. Kupię, sprawdzę, czy na moich wodach i moim sposobie łowienia zadziała? Nie wiem, ale wiem czy to dobre, średnie czy kiepskie. Tyle wiedzy co mamy dostępnej na YT za darmo od tych chłopaków nie da żadna gazeta przez dziesięciolecia wydawana, powinniśmy o tym pamiętać.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #24 dnia: 13.03.2023, 18:59 »
Nie mam nic przeciwko polskim producentom , tylko zastanawiam się nad jednym jakim cudem Anglicy sprzedają Sanu MMM taniej niż swój towar Feeder Bait , Solbaits etc. Przecież musza opłacić  transport , cło , droższa jest produkcja no a stać ich na gratisowy podajnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #25 dnia: 13.03.2023, 19:11 »
Ja nikomu nie bronię testowania każdego nowego towaru jaki pojawia się na rynku, w końcu każdy sam zarządza swoją kasą i czasem jaki przeznacza na sprawdzenie czy coś działa.
Też tak kiedyś robiłem, dzięki temu teraz już wiem że wystarcza mi miks Ringersow, naturalny pellet i kuku. Obskoczę tym ze świetnymi wynikami i prywatne łowienie i zawody.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #26 dnia: 13.03.2023, 19:15 »
Nie mam nic przeciwko polskim producentom , tylko zastanawiam się nad jednym jakim cudem Anglicy sprzedają Sanu MMM taniej niż swój towar Feeder Baits , Solbaits etc. Przecież musza opłacić  transport , cło , droższa jest produkcja no a stać ich na gratisowy podajnik.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cudów za specjalnie nie ma co się doszukiwać, myślę, że chodzi przede wszystkim o ilość produkowanego towaru, im więcej produkujesz tym cena jednostkowa wychodzi taniej, FB do Sonu nie ma co pod tym kątem porównywać. Tak samo taki podajnik, jak zamówisz kontener tego, to jak uważasz, jego cena będzie 16zł/szt jak w sklepie? W modele biznesowe nie ma co im zaglądać, kupując paczkę FB masz towar, który musi zarobić na pracowników, Bartka i całą resztę kosztów w postaci reklamy, dystrybucji po kraju itd. Ktoś powie, reklama pantoflowa jest najlepsza-owszem, ale zanim zarobisz na tym przy takiej reklamie to umrzesz z głodu, dlatego trzeba się pokazać w sklepach, nawiązać z nimi współpracę, nagrać ileś tam filmików na YT. Matematyki nie oszukasz, możesz mieć najlepszą mieszankę i co z tego jak nikt o tym nie wie? A możesz mieć przeciętną w przeciętnej cenie i przyzwoicie na tym zarabiać bo znajdzie się kilkaset-kilka tys zadowolonych userów co akurat u nich się sprawdza+ Ci co kupują by się przekonać, czy "to coś" to WOW czy niekoniecznie. Dla nas jako wędkarzy to tylko plus, przymusu kupowania nie ma, a wybór jest.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #27 dnia: 13.03.2023, 19:20 »
Ja nikomu nie bronię testowania każdego nowego towaru jaki pojawia się na rynku, w końcu każdy sam zarządza swoją kasą i czasem jaki przeznacza na sprawdzenie czy coś działa.
Też tak kiedyś robiłem, dzięki temu teraz już wiem że wystarcza mi miks Ringersow, naturalny pellet i kuku. Obskoczę tym ze świetnymi wynikami i prywatne łowienie i zawody.

I to jest doświadczenie :thumbup:, ale ileś tam słoiczków przewaliłeś zanim do tego doszedłeś. Ja mam podobnie, arsenał obkurczam, ale nieprawdą by było, gdybym napisał, że trzymam się tego kurczowo, co roku kupuję po 3-4 różne pudełeczka cukierków i jak nic nie dzieje się na sprawdzone, to kombinuję. I tym sposobem przewaliłem większość na rynku. Teraz mam swoje ulubione marki i kupuję tylko ich produkty, a reszta wiem, że istnieje i pi razy oko wiem co jest warta. I to nie jest tak, że te co miałem ale już nie kupię są złe, po prostu w ich miejsce znalazłem lepsze dla siebie.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #28 dnia: 13.03.2023, 19:28 »
Nie mam nic przeciwko polskim producentom , tylko zastanawiam się nad jednym jakim cudem Anglicy sprzedają Sanu MMM taniej niż swój towar Feeder Baits , Solbaits etc. Przecież musza opłacić  transport , cło , droższa jest produkcja no a stać ich na gratisowy podajnik.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cudów za specjalnie nie ma co się doszukiwać, myślę, że chodzi przede wszystkim o ilość produkowanego towaru, im więcej produkujesz tym cena jednostkowa wychodzi taniej, FB do Sonu nie ma co pod tym kątem porównywać. Tak samo taki podajnik, jak zamówisz kontener tego, to jak uważasz, jego cena będzie 16zł/szt jak w sklepie? W modele biznesowe nie ma co im zaglądać, kupując paczkę FB masz towar, który musi zarobić na pracowników, Bartka i całą resztę kosztów w postaci reklamy, dystrybucji po kraju itd. Ktoś powie, reklama pantoflowa jest najlepsza-owszem, ale zanim zarobisz na tym przy takiej reklamie to umrzesz z głodu, dlatego trzeba się pokazać w sklepach, nawiązać z nimi współpracę, nagrać ileś tam filmików na YT. Matematyki nie oszukasz, możesz mieć najlepszą mieszankę i co z tego jak nikt o tym nie wie? A możesz mieć przeciętną w przeciętnej cenie i przyzwoicie na tym zarabiać bo znajdzie się kilkaset-kilka tys zadowolonych userów co akurat u nich się sprawdza+ Ci co kupują by się przekonać, czy "to coś" to WOW czy niekoniecznie. Dla nas jako wędkarzy to tylko plus, przymusu kupowania nie ma, a wybór jest.

Oprócz ekonomii skali jest też inna istotna kwestia. W produktach FB widać, że sprzedają, ale przed wszystkim transportują powietrze, bo tak należy nazwać paczkę 0.8kg gdzie wejdzie min 1 kg. A koszty logistyczne, w tym transportu/ magazynu są duże. Potencjał na jej optymalizację i utrzymanie cen jest, ale niestety nasi producenci wolą iść drogą 0.8, 0.7 etc. Za chwilę zrobią downsizing i po pół kg będą paczki.
Co do SB w PL sprzedawane są poniżej ich ceny rekomendowanej czyli 60 PLN. Więc sklepy zeszły z swej marży, pewnie przeholowały z towarem. Po brexicie pojawiło się sporo zamienników MMM i teraz taki drapieżnik po 43 czy 44 sprzedaje, więc zapewne na granicy opłacalności. Ale magazynowanie też kosztuje, więc jakoś im się kalkuluje.
Co do Escafeeder to mega drogie. Prawie tak bardzo jak Solski. Więc 24.5 50 ml do 29.99 PLN Ringersa 150 ml. Nie miałem ich, ale z relacji YT te w kolorze pelletu mogą być fajne, jakby pellet wafter od Ringersa brakło w PL jakimś cudem.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Escafeeder przynęty
« Odpowiedź #29 dnia: 13.03.2023, 19:49 »
Ciekawe ,że odkąd Esca weszła do sklepu sprzedaje się wyśmienicie jak na razie ,zapewne to raczej z ciekawości ,ale sam mam dwa opakowania  kanibala i power corn i powiem kolor i zapach super ,ten sezon zweryfikuje szybko Esce tak jak zweryfikował Solskiego,Osmo i Feeder Baita :beer: