Autor Wątek: Flagman Squadron picker lub...  (Przeczytany 762 razy)

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Flagman Squadron picker lub...
« dnia: 13.03.2023, 22:19 »
Witam, siema, cześć

Poszukuje picker lub feedera do 3 m na obławianie spokojniejszych odcinków rzeki oraz komercji przy brzegu gdzie zdarzają sie karpie 5 plus,nie chce " sztywnej pały" I nie chce " zza" parabolicznej jak stinger. Szukam cos po środku.
Mam 3 typy do 200 zł
Flagman Squadron Picker 3m 50 g
Robinson mx 3 3m 35 g
Flagman cast master picker 3m 40 g

Cast master jak i robinson, są filmy o nich więc jakieś tam wnioski mam., że mx będzie bardziej progresywny w porównaniu z cast masterem. Najbardziej zainteresował mnie Squadron ,lecz filmu czy recenzji brak. Producent go opisuje jako mocną wędke, co od razu mi się nasuwają że będzie bardzo sztywny.
Więc pytanie do użytkowników co myślicie o squadron picker? O jego pracy, zastosowaniu i t p

Z góry dziękuję za każdą wypowiedź

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #1 dnia: 13.03.2023, 22:35 »
Witam, siema, cześć

Poszukuje picker lub feedera do 3 m na obławianie spokojniejszych odcinków rzeki oraz komercji przy brzegu gdzie zdarzają sie karpie 5 plus,nie chce " sztywnej pały" I nie chce " zza" parabolicznej jak stinger. Szukam cos po środku.
Mam 3 typy do 200 zł
Flagman Squadron Picker 3m 50 g
Robinson mx 3 3m 35 g
Flagman cast master picker 3m 40 g

Cast master jak i robinson, są filmy o nich więc jakieś tam wnioski mam., że mx będzie bardziej progresywny w porównaniu z cast masterem. Najbardziej zainteresował mnie Squadron ,lecz filmu czy recenzji brak. Producent go opisuje jako mocną wędke, co od razu mi się nasuwają że będzie bardzo sztywny.
Więc pytanie do użytkowników co myślicie o squadron picker? O jego pracy, zastosowaniu i t p

Z góry dziękuję za każdą wypowiedź

Cast Master picker to genialna wędka ale nie nadaje się na duże karpie (choć takie do 3-4 kilo holuje się przyjemnie). Na Squadrona miałem kiedyś ochotę ale zrezygnowałem z niego właśnie na rzecz Cast Mastera, bo często łowię klasykiem, a Cast Master jest do tej metody stworzony :) Jeśli chcesz mieć coś najbardziej uniwersalnego ze stajni Flagmana to popatrz na serię Legend. Moim zdaniem moc będzie miała pomiędzy Cast Masterem a Squadronem. Jednak jeśli często będziesz nastawiał się na te karpie 5 plus to Squadron powinien spełnić Twoje oczekiwania.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2023, 05:14 »
Jeśli gdziekolwiek znajdziesz jeszcze 3m Squadrona to śmiało możesz go brać, pod takie łowienie będzie idealny, ryby 5-8kg to nie wyzwanie dla niego. CW ma zaniżone, rzucałem nim podajnikiem 40g jak również nęciłem średnią szklanką, fajny mocny kij, teraz mam wersję 2.4m, takiego bandytę liliputa do łowienia pod brzegiem ;D
Dzierżno uzależnia

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #3 dnia: 14.03.2023, 11:48 »
No ok dziękuję za wypowiedzi
Czyli moje podejrzenia były słuszne, cast master to raczej finezja, squadron wędką z mocą i chyba na nią się zdecyduje, co do legenda to poza budżet jest, ale nie omieszkam sprawdzić, najwyżej dozbieram

Dziękuję, dziękuję bardzo kolegów za wypowiedzi ;) ;) ;)

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #4 dnia: 14.03.2023, 11:52 »
Kolego katystopej a jak wygląda blank przy squadronie? Jest w miarę cieńki czy przegrubiony?

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #5 dnia: 14.03.2023, 12:29 »

(....) co do legenda to poza budżet jest, ale nie omieszkam sprawdzić, najwyżej dozbieram (...)
Jak szukałem kijka (pickera) na kanał, to pisałem z chłopakami z flagmana. Chciałem legenda kupić, powiedzieli, że do kanałowych rybek się nie sprawdzi, że lepszy będzie na komercji. Tak więc może jednak ten legend dla ciebie.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #6 dnia: 14.03.2023, 12:41 »
Czyli legen jest przypisany pod komercję bardziej... Twoim zdaniem. A co Tobie polecili na kanał?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #7 dnia: 14.03.2023, 12:50 »
Kolego katystopej a jak wygląda blank przy squadronie? Jest w miarę cieńki czy przegrubiony?

Jak na moc, którą oferuje Squadron to blank jest zadziwiająco cienki, 3m miała blank chyba 1mm grubszy niż Cast Master 2.7mm, a Cast Master to mięciutka kluska. Obecny 2.4m Squadron ma blank takiej grubości, jak finezyjna Daiwa N'zon S 3m.
Dzierżno uzależnia

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #8 dnia: 14.03.2023, 13:44 »
Ciekawe czy wersja 3 m też ma cienki blank...
Daiwy też posiadam dwie 330 i 360 model ninja i blanki stanowczo się różnią od siebie, te squadrony, Twój 240 do 40 g, a ten co ja chce to 3 m do 50 więc możliwe że blank będzie pogrubiomy;) Ale z drugiej strony za te kwotę wyboru zbytnio nie widzę więc raczej nie ma co przesmradzać

Pozdro kolego

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #9 dnia: 14.03.2023, 15:59 »
Ciekawe czy wersja 3 m też ma cienki blank...
Daiwy też posiadam dwie 330 i 360 model ninja i blanki stanowczo się różnią od siebie, te squadrony, Twój 240 do 40 g, a ten co ja chce to 3 m do 50 więc możliwe że blank będzie pogrubiomy;) Ale z drugiej strony za te kwotę wyboru zbytnio nie widzę więc raczej nie ma co przesmradzać

Pozdro kolego

Miałem wcześniej 3m squadrona, w grudniu sprzedałem na forum, gdzieś może jeszcze zdjęcia znajdę to wrzucę ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #10 dnia: 14.03.2023, 16:27 »
Czyli legen jest przypisany pod komercję bardziej... Twoim zdaniem. A co Tobie polecili na kanał?

Nie moim ;) chłopaków z flagmana. Ja nie miałem jeszcze żadnej wędki z tej stajni...

Sherman pro picker NG 3.0. Akurat kolega z forum miał na zbyciu ;)
A i dokupiłem s-light picker 2.7.
I jak na złość nie mam kiedy podjechać :(
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Flagman Squadron picker lub...
« Odpowiedź #11 dnia: 14.03.2023, 20:10 »
Ok dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie. Sqadron zamówiony juz...
Więc jaki bedzie taki będzie oby ryby dopisaly ;) ;) żeby to człowiek miał wędkarski na poziomie w swoim miejscu zamieszkania to by zawsze można było w rękę wziosc, a tak posty idą ;)