Autor Wątek: Shot qmf  (Przeczytany 868 razy)

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Shot qmf
« dnia: 16.03.2023, 15:47 »
Jak myślicie nowe podajniki Mikado dadzą radę ?
Pozdrawiam Piotr

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shot qmf
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2023, 16:06 »
Kopia Prestona Distance, o ile nie będą się rozpadać to mogą być ok. Mogliby też foremki w końcu zmienić , bo te ich gumowe są do d..py.


Pozdrawiam Łukasz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Shot qmf
« Odpowiedź #2 dnia: 16.03.2023, 16:06 »
Pewnie dadzą. Ciekawe czy trzonki inny rozmiar jak do qmf, w których było 2-3 rodzaje :facepalm:

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shot qmf
« Odpowiedź #3 dnia: 16.03.2023, 18:01 »
Ja wędkuje na starym typie q.m.f. od nich i zawsze je lubiłem, te podobają mi się bardzo, ale stare działają to nie czuję presji wymiany. Foremki gumowe nigdy mnie nie denerwowały, jakimś cudem wygniatało mi się z nich zawsze dobrze, ale wiem że są ludzie jak Lukas78 którym owe nie banglały (może zmienili w czasie produkcji gumę na bardziej dziadowską (o.O) zdarzają się takie numery w różnych firmach). Wiem że wymiana trzonków była w starych modelach, ale ja się tak obkupiłem pierwszą serią że trzonków ci u mnie dostatek, a foremek mało gubię.
Nosferatu z koncentratu

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Shot qmf
« Odpowiedź #4 dnia: 16.03.2023, 18:23 »
Ja wędkuje na starym typie q.m.f. od nich i zawsze je lubiłem, te podobają mi się bardzo, ale stare działają to nie czuję presji wymiany. Foremki gumowe nigdy mnie nie denerwowały, jakimś cudem wygniatało mi się z nich zawsze dobrze, ale wiem że są ludzie jak Lukas78 którym owe nie banglały (może zmienili w czasie produkcji gumę na bardziej dziadowską (o.O) zdarzają się takie numery w różnych firmach). Wiem że wymiana trzonków była w starych modelach, ale ja się tak obkupiłem pierwszą serią że trzonków ci u mnie dostatek, a foremek mało gubię.
Foremka też mi działała super, trzeba nauczyć się wygniatać tymi silikonowymi trzymając je po bokach. Zmiana trzonków to był gwóźdź do trumny po wysuwających się łącznikach i odpadających obciążeniach. Doszedłem do etapu gdy musiałem dokupić i potem 2 trzonki mieszały się z podajnika mi co mnie drażniło, finalnie odpuściłem Mikado i przeszedłem na Preston ICS. Po jakiejś tam ilości podajników najsensowniejsze były z pierwszej serii, tam po zmianie łącznika nic się nie działo, nie odpadało. Długo byłem zadowolony z użytkowania.