Autor Wątek: Atrax pro złamane  (Przeczytany 3448 razy)

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #30 dnia: 21.03.2023, 11:48 »
No i dostałem odpowiedź od firmy .
Witam.
Po pierwsze proszę odesłać złamany element na adres firmy i wtedy udzielimy informacji czy reklamacja będzie uznana czy nie.
A po drugie to my jesteśmy od stwierdzenia czy towar podlega gwarancji ponieważ został on wyprodukowany dla naszej firmy.
Pozdrawiam.

Postanowiłem jednak nie wysyłać już są nastawieni od początku na nie.
Szkoda kasy na kuriera. Gwarancja widmo 😀.

Jeśli odeślesz to myślę, że otrzymasz nową.

Offline AciWKS

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #31 dnia: 21.03.2023, 11:51 »
No i dostałem odpowiedź od firmy .
Witam.
Po pierwsze proszę odesłać złamany element na adres firmy i wtedy udzielimy informacji czy reklamacja będzie uznana czy nie.
A po drugie to my jesteśmy od stwierdzenia czy towar podlega gwarancji ponieważ został on wyprodukowany dla naszej firmy.
Pozdrawiam.

Postanowiłem jednak nie wysyłać już są nastawieni od początku na nie.
Szkoda kasy na kuriera. Gwarancja widmo 😀.

Jeśli odeślesz to myślę, że otrzymasz nową.

Trzy strony gównoburzy, w stylu na złość mamie odmrożę sobie uszy.
"Lepiej być martwym niż czerwonym"

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #32 dnia: 21.03.2023, 11:59 »
No i dostałem odpowiedź od firmy .
Witam.
Po pierwsze proszę odesłać złamany element na adres firmy i wtedy udzielimy informacji czy reklamacja będzie uznana czy nie.
A po drugie to my jesteśmy od stwierdzenia czy towar podlega gwarancji ponieważ został on wyprodukowany dla naszej firmy.
Pozdrawiam.

Postanowiłem jednak nie wysyłać już są nastawieni od początku na nie.
Szkoda kasy na kuriera. Gwarancja widmo 😀.

Jeśli odeślesz to myślę, że otrzymasz nową.

Trzy strony gównoburzy, w stylu na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Kiedyś kupowałem w tym sklepie ale odkąd dostałem ekspozycyjne kołowrotki to dałem sobie z nimi spokój.
7 lat temu mieli fajne stanowisko na Rybomanii w Poznaniu. Wszystko szło pomacać i potestować. Dużo towaru im wtedy pokradli i chyba od tamtej pory omijają już takie imprezy.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #33 dnia: 21.03.2023, 12:04 »
Trzy strony gównoburzy, w stylu na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Trzy strony? Widzę tylko jedną ::)
Kolega dostał odpowiedzi, porady. Co z nimi zrobi - jego "broszka". Szkoda tylko, że od razu nastawia się negatywnie. Bo takie podejście szkodzi.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #34 dnia: 21.03.2023, 12:10 »
Trzy strony gównoburzy, w stylu na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Trzy strony? Widzę tylko jedną ::)
Kolega dostał odpowiedzi, porady. Co z nimi zrobi - jego "broszka". Szkoda tylko, że od razu nastawia się negatywnie. Bo takie podejście szkodzi.
Tu chodzi żeby było 3 strony gównoburzy.
Chodzi o podejście do klijenta, na dzień dobry zrobili że mnie oszusta i próbowali zbyć. Nawet takie firmy jak jaxon wymieniają bez zbędnych komentarzy.
Chodzi o to żeby ostrzec innych , to nie jest tylko jeden przypadek tylko stała praktyka.
Zorientowali się że to gówno i zrobili promocję żeby wypchnąć .

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #35 dnia: 21.03.2023, 12:39 »
No ten sklep to trochę porażka. Pisałem kilka razy o coś i czułem, że mnie zbywają xd ostatnio ciężko im było odpisać w sprawie głębokości koszy, już nie mówię o porównaniu ich na zdjęciu, gdzie drapieżnik mi to dodatkowo zrobił nawet nie prosząc się o zdjęcia.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #36 dnia: 21.03.2023, 14:55 »
No ten sklep to trochę porażka. Pisałem kilka razy o coś i czułem, że mnie zbywają xd ostatnio ciężko im było odpisać w sprawie głębokości koszy, już nie mówię o porównaniu ich na zdjęciu, gdzie drapieżnik mi to dodatkowo zrobił nawet nie prosząc się o zdjęcia.
Mamy sklepy i sklepy, dzięki forum wiemy, które omijać a z których oferty korzystać. Szkoda tylko, że  główny dystrybutor tak w kulki leci.
Youtube nakręcił sprzedaż a teraz zaczynają kwiatki wychodzić.

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #37 dnia: 21.03.2023, 16:34 »
Można jeszcze UOKIK powiadomić.

Tyle że najpierw trzeba wędkę wysłać i mieć pisemną odp na reklamację. Myślę że albo im się nie chce , albo sklep upada, albo mają takich zgłoszeń multum i próbują kolegę zniechęcić.
Ja bym odesłał z pisemnym opisem i czekał co odpiszą . Bo odpisać muszą.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #38 dnia: 21.03.2023, 20:34 »
Czytam i nie wierzę, jak w dzisiejszych czasach pracownik sklepu ( w dobie internetu , mozliwość sprawdzenia przepisów ) może pisac takie głupoty :facepalm:
Sklep ma przyjać zgłoszenie i albo wymienić towar albo przesłac do gwaranta czyli producenta. Nawet jesli odpisze to musi ktos się pod tym podpisać, czy osoba ta jest władna wydawac opinie w temacie złamania wędziska - nie sądze, czy jest biegła wydawaniu opini- nie sądze.
Tak działają słabe sklepy na nie wiedzy kupujących.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #39 dnia: 22.03.2023, 16:52 »
Robiłem w tym sklepie zakupy kilka razy i nie miałem żadnego problemu. Tym bardziej że niestety trafiło mi się dostać uszkodzona wędkę tubertini i nie było najmniejszego problemu z reklamacja. Po rozmowie telefonicznej i przesłaniu zdjec uszkodzenia wedki na drugi dzień przysłali po wędkę kuriera razem z nowym kijem do odebrania a uszkodzony zabrał kurier.  Ciekawe dlaczego w tej sytuacji jest takie podejście.

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #40 dnia: 22.03.2023, 18:38 »
Czytam i nie wierzę, jak w dzisiejszych czasach pracownik sklepu ( w dobie internetu , mozliwość sprawdzenia przepisów ) może pisac takie głupoty :facepalm:
Sklep ma przyjać zgłoszenie i albo wymienić towar albo przesłać do gwaranta czyli producenta. Nawet jesli odpisze to musi ktos się pod tym podpisać, czy osoba ta jest władna wydawac opinie w temacie złamania wędziska - nie sądze, czy jest biegła wydawaniu opini- nie sądze.
Tak działają słabe sklepy na nie wiedzy kupujących.

Przecież w mailu dali wyraźnie do zrozumienia, że to oni są gwarantem i oni będą gwarancję uznawać lub nie. Z czym (rozstrzygnięciem reklamacji) można się zgodzić lub nie. Gdzie jest napisane, że to producent musi być gwarantem?

Robiłem tam kilka zakupów i wszystko obyło się bez stresu. Ale też nie wystąpiły żadne problemy czy reklamacje, więc ciężko tutaj jakoś wynosić ich pod niebiosa.
Na pewno podejście do pierwszej rozmowy z klientem bardzo słabe.

Fajnie by było, żeby wszystkie sklepy działały jak Drapieżnik (doradztwo, sprawdzanie parametrów, obsługa reklamacji itd.), ale pomimo wielu buńczucznych zapowiedzi na razie nie widać wielkiej konkurencji.
Trzeba też oddać chłopakom ze SportFishing, że Drapieżnik nie sprzedaje dwóch kijów w cenie jednego :P

Niemniej, pomimo ch..owego zachowania sprzedawcy na początku należałoby kij wysłać i zobaczyć jaki będzie efekt, zamiast z góry wyrokować, że "gwarancja widmo".

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #41 dnia: 22.03.2023, 19:10 »
(...)Na pewno podejście do pierwszej rozmowy z klientem bardzo słabe.(...)

Słabe? Chłopie, to jest naplucie klientowi prosto w twarz. Traktowanie z góry tematu.

(...)Fajnie by było, żeby wszystkie sklepy działały jak Drapieżnik (doradztwo, sprawdzanie parametrów, obsługa reklamacji itd.), ale pomimo wielu buńczucznych zapowiedzi na razie nie widać wielkiej konkurencji.(...)

Drapieżnik zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę. Niestety, ceną za tak wysoki standard obsługi klienta są ceny, które są zauważalnie wyższe jak u konkurencji. Jednak, jak już niejednokrotnie rozmawialiśmy z Patrykiem (Shreku82), jestem w stanie zapłacić "parę zł" więcej i mieć obsługę na poziomie, jak później być traktowanym coś a'la "gówno, które się przykleiło do buta i nie chce się odczepić".
Dlatego konkurenci Drapieżnika dalej zjeżdżają z cenami do granic opłacalności, a obsługa posprzedażna jest już wątpliwej jakości.

Tak na marginesie tylko zaznaczę, że to jeden z dość znanych sklepów ze sprzętem karpiowym bardzo sprawnie załatwił mi reklamację wędki i właśnie to przesądziło o zakupie u nich kolejnych "zabawek".
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #42 dnia: 22.03.2023, 19:12 »
W Drapieżniku robię zakupy od kilku lat, miałem tylko dwie reklamacje. Sklep wysyłał drugi kij a kurier zabrał reklamowany. Tak samo było z kołowrotkiem, wolę zaplacić więcej i mam pewność że będzie ok.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Atrax pro złamane
« Odpowiedź #43 dnia: 22.03.2023, 19:28 »
Szkoda kija i zaistniałej sytuacji
Sprzedawca totalnie się nie popisał i zachował nieprofesjonalnie stwierdzając bez kontaktu organoleptycznego co się stało
Na dłuższą metę raczej wyjdzie mu to bokiem, a kij na gwarancję czy tego chce czy też nie i tak musi przyjąć.

Dlatego wolę zakupy grubszego sprzętu albo stacjonarnie w Dreverze, albo internetowo w Drapieżniku. Świetny przykład z początku roku, gdy kupiłem drogi kij w okazyjnej cenie w Ravenie dzień przed jego upadkiem. Kij przyszedł cały, ale gwarancji zero. Jedynie dobra wola ekipy z Drevera pozwoli mi używać kija bez obawy, bo ewentualne problemy gwarancyjne wezmą na klatę. I to jest podejście do klienta! A takie sklepy jak Drapieżnik, Miętus czy też Drever takim zachowaniem zdobywają sobie lojalnych klientów

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Atrax pro złamane
« Odpowiedź #44 dnia: 22.03.2023, 19:28 »
Kupuje wszędzie gdzie się da , Austria , Niemcy , Holandia , Belgia etc . czasami tez coś w Drapieżniku . Często jest tak że za 2 rzeczy kupione za granicą mam w tej samej cenie jedna z Drapieżnika , więc dla mnie kalkulacja jest prosta. Nawet w razie W zostaje mi zapas.
Drapieżnik nie jest jedynym sklepem w Polsce nastawionym pozytywnie do klienta , Mietus depcze mu po piętach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz