Autor Wątek: Nowe zanęty Górka  (Przeczytany 9548 razy)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Nowe zanęty Górka
« dnia: 31.03.2023, 21:57 »
https://sklep.gorek-gliny.pl/?gorek,249

Czy Górek ma za duże ego?

Najpierw najlepsze na świecie były zanęty Zbyszka Milewskiego.
Potem najlepszy był Wonder Black - którego trzeba przyznać, że rozdystrybuował na cały kraj baaaaaardzo skutecznie.

Teraz zanęta z samym sobą na etykiecie - 18,4zł za jeden kilogram...

Bardzo szanuję Kacpra za wszystkie jego filmy, na których bez skrępowania dzieli się wiedzą.
Bardzo szanuję za to, że inspiruje ludzi do łowienia na spławik, mocno wyparty przez feeder i methodę.

Ale to już jest chyba odlot... szanuję za umiejętności ale facet indywidualnie chyba nigdy nic konkretnego nawet nie wygrał... a tu taka bomba.

Ciekawe czy te zanęty lada moment nie pojawią się "przypadkiem" u rodzimych youtuberów i Wonder Black nagle będzie "be" :D

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 618
  • Reputacja: 1122
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #1 dnia: 31.03.2023, 22:52 »
Czy Górek ma za duże ego?

Ego jest zapewne spore - wszak Górek ma podobno opublikować Wielką Księgę Spławikowej Mądrości, o co nie pokusili się nawet Bob Nudd ani Alan Scotthorne. Prawdziwy odlot będzie jak Górek ofertowo wejdzie w feedera. Chyba już się powoli przymierza, bo jedna z wypuszczonych zanęt zawiera mączkę ;)

Potem najlepszy był Wonder Black - którego trzeba przyznać, że rozdystrybuował na cały kraj baaaaaardzo skutecznie.

Niesłychana kariera Wonder Black świadczy o dużej podatności rodzimego środowiska zawodniczego (w tym feederowego) na jutubowe zabiegi reklamowe. Bo sama zanęta, choć oczywiście porządna, nie oferuje żadnej przewagi w stosunku do zanęt obecnych na polskim rynku od bardzo dawna (np. MVDE Turbo Black). Powiedziałbym nawet, że nieco taniej dostępne są zanęty ciekawsze pod względem komponentów, wyprażenia i naturalnego zapachu (np. Maros Roach Black).

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #2 dnia: 01.04.2023, 00:50 »
Modus ma rację,wonderblack ,to żaden fenomen,a jedynie solidny produkt z bardzo solidnym marketingiem.

W ogóle Kacper Górecki,to człowiek o bardzo przemyślanym marketingu i śmiem twierdzić,że ktoś go dobrze poprowadził w tej materii. Spotkałem Kacpra dwukrotnie na łowiskach,udało się zamienić kilka zdań i facet jest świetnym wędkarzem,profesjonalistą,ale zdecydowanie nie wygląda na marketingowca.
Nigdy nie wygrał zawodów najwyższego szczebla w Polsce. Nie rzadko nawet nie jest w czołówce. Światowo też nie błyszczy ,za to bardzo dobrze przekazuje wiedzę i spławik odległościowy w nowoczesnym wydaniu typu slider,to głównie zasługa Kacpra na naszym rynku.

Nie wiem kto kieruje marketingiem Górka,ale robi to bardzo dobrze i możliwe,że Kacprowi sodówka trochę udeżyła do głowy,natomiast prywatnie facet jest skromny,powiedziałbym nawet,że wycofany. Swoją drogą,gdy zobaczyłem ile chłop targa sprzętu w tym swoim busie,to rzekłbym,że dobrze zaopatrzony sklep ,mógłby mieć mniejszą ofertę.

Co by nie mówić,człowiek zrobił prężny biznes. Sądzę ,że żaden z wędkaży profesjonalnych,nawet nie marzy by wejść do tak wysokiej biznesowo ligi,co Kacper Górecki.

Nad spławikiem od jakiegoś już czasu,zbierają się czarne chmury. Zawodniczo jest wypierany,a medialnie,całkowicie zapomniany. Prym wiodą techniki gruntowe i jestem bardzo ciekawy,czy firma "Górek" ,podoła wobec zmiany trendów.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #3 dnia: 01.04.2023, 01:15 »
Te wszystkie zanęty i magiczne mixy to marketingowy bubel. Gdy by tak przyjrzeć się składowi to nagle niczym się od siebie nie różnią (Oczywiście oprócz ceny :) ). W tym przypadku nic się nie zmienia - marketing i jechanie na zasięgach. Wystarczy zobaczyć ilu youtuberów ma fanty z logiem "Górek" a za moment dołączy do tego wspomniana zanęta.

Żeby była jasność - Nikogo nie krytykuje. To tylko biznes, wiadomo. Zachęcam jedynie do bardziej chłodnego spojrzenia na całokształt.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #4 dnia: 01.04.2023, 01:30 »
Czapki , gliny, gadżety już od jakiegoś czasu przewijają się na filmach naszych feederowych gwiazdorów a feeder to złoty interes w tych czasach .


Pozdrawiam Łukasz

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #5 dnia: 01.04.2023, 07:06 »
Szczerze mówiąc wolny rynek i nie za bardzo rozumiem o co chodzi? Miał możliwość i chciał to wypuścił swój produkt, co komu do tego?
Nie wiedziałem, że trzeba spełniać tyle warunków, żeby w PL robić biznes :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #6 dnia: 01.04.2023, 07:43 »
Przez ostatnie dni była Ania Fishing Queen grillowana, teraz na ruszt nabiliście Górka. Macie coś z głowami i nudne życie najwidoczniej.
Dzierżno uzależnia

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #7 dnia: 01.04.2023, 08:14 »
Te wszystkie zanęty i magiczne mixy to marketingowy bubel. Gdy by tak przyjrzeć się składowi to nagle niczym się od siebie nie różnią (Oczywiście oprócz ceny :) ). W tym przypadku nic się nie zmienia - marketing i jechanie na zasięgach. Wystarczy zobaczyć ilu youtuberów ma fanty z logiem "Górek" a za moment dołączy do tego wspomniana zanęta.

Żeby była jasność - Nikogo nie krytykuje. To tylko biznes, wiadomo. Zachęcam jedynie do bardziej chłodnego spojrzenia na całokształt.

Ledi, poczytaj opisy, chyba nie jest tak źle ;) Górek wypuścił zanęty wyczynowe, pod ten typ wędkowania, więc nie uważam, że w nich jest coś magicznego. Po prostu są zrobione pod takie starty, nie mnie oceniać jak działają. Jest jednak kilka opcji na każdą porę roku i na łowiska, zwłaszcza typowo polskie, czyli beznadziejne, do typowej dłubanki.

A że facet się sprzedaje i zarabia? Co w tym złego? Wniósł wiele do polskiego wędkarstwa i chwała mu za to, jak dla mnie to układ korzystny dla każdej ze stron. A o wszystkim decyduje klient, jak ci pasuje to kupujesz, nikt pistoletu do głowy nie przykłada. Lepiej mieć większy wybór niż mniejszy.

Ale to już jest chyba odlot... szanuję za umiejętności ale facet indywidualnie chyba nigdy nic konkretnego nawet nie wygrał... a tu taka bomba.

Zastanówmy się, czy aby zrobić dobre zanęty potrzeba być mistrzem Polski i mieć tytuły? Absolutnie nie. To właśnie w Polsce mieliśmy wysyp zanęt, gdzie ich twórcy ogrzewali się swoimi tytułami medalami, które często były na opakowaniu, w opisie również należało podać ile to wygrał taki i owaki. A tu trzeba mieć doświadczenie, a Górek je ma i to spore jak nie wielkie. I teraz wszystko rozbija się o zaufanie. Jak mu ktoś ufa, to może spróbować i sprawdzić, jak dana zanęta działa, pamiętajmy, nikt nikogo do kupna nie zmusza.

Ogólnie nie rozumiem za co mieć do Górka pretensje? :) Przecież nie złamał żadnego tabu. Jak produkt jest dobry to się sam obroni.
Lucjan

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #8 dnia: 01.04.2023, 08:23 »
Zastanówmy się, czy aby zrobić dobre zanęty potrzeba być mistrzem Polski i mieć tytuły? Absolutnie nie.
:thumbup:
Choćby zanęty Grzegorza Grabowskiego. O dziwo nikt o nie piany na forum nie bije ??? Kto będzie chciał to kupi zanęty Górka, miesiąc temu było to samo z Esca Feeder :facepalm: [off top on] zaraz mi ktoś wytknie, że sam o Esca się czepiałem, nie nie czepiałem, chciałem tylko dowiedzieć się producenta, a same produkty przynajmniej waftersy są świetne, imho dla mnie na równi z Marosami które stawiam wyżej niż Ringersy. Canibale to pewniak na moim no killu, a z kilku źródeł już wiem, że gdzie indziej też się sprawdzają. [off top off]
Dzierżno uzależnia

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #9 dnia: 01.04.2023, 08:34 »
Przez ostatnie dni była Ania Fishing Queen grillowana, teraz na ruszt nabiliście Górka. Macie coś z głowami i nudne życie najwidoczniej.

Może byś tak człowieku ugryzł się w język,bo nikt nikogo nie obraża,poza Twoim rażąco pozbawionym kultury wpisem. Trzeba mieć tupet i brak obycia jakiegokolwiek,żeby takie oceny wygłaszać.

Kolega pokazał zanętę z wizerunkiem Górka na niej i  słusznie zauważył,że były czasy,gdy to wpierw zanęty jego mentora były na piedestale,bo miał z tego kożyść,potem wonderblack stał się naj naj z tego samego tytułu,a teraz przyszedł czas na kolejny,własny produkt,i trzeba być ignorantem (żeby nie powiedzieć idiotą),by nie zauważyć tego procederu. Temat jest o tym ,jak ludzie są manipulowani medialnie przez wędkarza,który jest świetny,pokazał bardzo dużo wiedzy i ma ogromne umiejętności wędkarskie,ale nie jest żadnym mistrzem,tylko wykreowanym medialnie superzawodnikiem,którego zanęty stanowią o wyniku,a to jest bzdura,bo składowych jest wiele.

Oczywiście pełen szacunek do Kacpra,bo jest niezwykłym wędkarzem ,nikt nie podważa jego zasług ani kunsztu.
Ale nie da się ukryć,że jego główna siła produktów,to marketing,a nie stojące za nimi laury.


Temat Anny,to zupełnie inna para kaloszy. Mowa była o reklamie na forum. Kto nie pojął,trudno,nie każdy musi być pojętny.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #10 dnia: 01.04.2023, 08:44 »
On ma ludzi od takich pomysłów. Sam jeździ na ryby i na tym się skupia. Zakladam, że receptury zanęt na pewno są jego.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #11 dnia: 01.04.2023, 08:46 »
On ma ludzi od takich pomysłów. Sam jeździ na ryby i na tym się skupia. Zakladam, że receptury zanęt na pewno są jego.

No dokładnie. Na żywo facet jest normalną,troche wycofaną osobą,która żyje wędkarstwem i nim się cieszy. Robi swoje jako wędkarz ,a marketingiem zajmuje się zupełnie kto inny.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #12 dnia: 01.04.2023, 08:50 »
(...)A o wszystkim decyduje klient, jak ci pasuje to kupujesz, nikt pistoletu do głowy nie przykłada. Lepiej mieć większy wybór niż mniejszy.

I tu się z Tobą zgadzam. Każdy z nas ma prawo wyboru. Sam używam glin od Górka, mam chyba 4 paczki Wonder Black, Wonder Silver. Ale żebym tylko się nastawił na te konkretne zanęty? Gliny kupuję od Górka, bo akurat były w dobrej cenie. Zanęty? Tak jak napisałeś, mamy wybór i to my jako klienci decydujemy co chcemy kupić.

(...)A tu trzeba mieć doświadczenie, a Górek je ma i to spore jak nie wielkie. I teraz wszystko rozbija się o zaufanie. Jak mu ktoś ufa, to może spróbować i sprawdzić, jak dana zanęta działa, pamiętajmy, nikt nikogo do kupna nie zmusza.

Ogólnie nie rozumiem za co mieć do Górka pretensje? :) Przecież nie złamał żadnego tabu. Jak produkt jest dobry to się sam obroni.

Właśnie - nie możemy zarzucić Górkowi braku doświadczenia. Sam zastanawiałem się ostatnimi dniami nad tym, jak podejść do łowienia w niedzielę. Co zrobić, jaki towar podać do wody. Owszem - łowisko łowisku nierówne. Ale chciałem mieć jakąś bazę. A w swoich filmach podaje co robi i jak miesza gliny. Czy sprawdzi się u mnie to, co zaczerpnąłem z któregoś z filmów? Nie wiem.
Fakt jest niezaprzeczalny. Facet ma doświadczenie, nie jestem zawodowcem, by oceniać czy jest dobry, czy ma tylko dobry marketing. Korzystam z Jego porad i ewentualnie modyfikuję pod swoje potrzeby.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 428
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #13 dnia: 01.04.2023, 09:04 »
Co jest nie tak z Górkiem? Za drogie zanęty sprzedaje, czy w ogóle nie powinien ich robić, bo inni wcześniej już zrobili?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe zanęty Górka
« Odpowiedź #14 dnia: 01.04.2023, 09:11 »
Nic nie jest , zbliża się sezon na grila i tak sobie grillujemy powoli :P
Jak pojedzie z cenami tak jak inni celebryci ,to raczej nie widzę przyszłości , rynek jest zapchany a polskie produkty nie cieszą się stała i dobra jakością .


Pozdrawiam Łukasz