Autor Wątek: Żyłka do method feeder  (Przeczytany 153461 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #240 dnia: 14.09.2017, 13:24 »

Bez przesady, nie ma jeszcze żadnych opinii

Kolega pyta, więc podpowiadam...
Nie ma opinii, bo ludzie na nią łowiący nie udzielają się na tego typu forach.
Testują, łowią i chwalą...na żywo a nie w internecie.


A to już co innego niż "prawdopodobnie". Napiszesz coś więcej? Sam jestem ciekaw.  :thumbup:

Modus - Dzięki  :thumbup:

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #241 dnia: 14.09.2017, 17:02 »
Odkopie kotleta.

Nie mogę znaleźć dla siebie żyłki, zawsze coś znajdę albo za słaba albo za sztywna albo kiepsko tonie :(
W tym sezonie przerobiłem:

Trabucco T-Force – żyłka jak dla mnie prawie idealna ale nie ma średnicy 0,28
Sufix Mono Feeder – miękka fajna żyłka prawie idealna jak wyżej ale ma kiepska wytrzymałość
Dragon Camou Feeder – sztywna kiepsko tonie
Dragom Ultra -  sztywna i strasznie „pamiętliwa”
Konger Stellon – nawet OK ale strasznie się skręca

Wiem że temat był wałkowany milion razy ale strasznie mnie wkurza brak odpowiedniej żyłki, przetestowałbym Daiwe HP ale po jakiego druta mi 2km tej żyłki? Może ktoś ma 0,28 i odwinie mi ze 100m na testy?

Wpadły mi jeszcze w oko takie żyłki jak:
Dragon HM80
Dragon Specjalist Match and Feeder
Mikado Terrority

Ktoś może miał/używał tych żyłek I może cos powiedzieć?

Hej,

Ja stosowałem Dragon Specjalist Match and Feeder. Myślę, że jest to bardzo fajna żyłeczka. Mam jeszcze na jednym kołowrotku i się ładnie spisuje. W ubiegłym sezonie łowiłem na nią przez 6 miesięcy. Obecnie mam na feederku grubość 0,25. Preferuję zazwyczaj grubsze żyłki (ok 0,28) z racji tego, że 80% rybek jakie ostatnio łowię to karpie na metodę, dlatego taki wybór. Wytrzymałość podawana przez producenta jest wysoka dlatego możliwe, że jest przegrubiona. W każdym razie ostatnio połowiłem na nią sporo karpi od 2 do 12 kg nic się nie urwało, nie pękała na węzłach, a skręcania to po kilkudziesięciu karpiach uniknąć się nie da, więc obcinam 20 metrów i jadę dalej :).

Na drugim kręciołku mam Daiwe Hyper Sensor 0,28 (chyba odpowiada dragonowi 0,25). Żyłka również jak na razie daje radę (choć łowię na nią dopiero drugi miesiąc).

Jeśli jesteś zainteresowany to mogę podesłać Ci jakieś 200m tej Daiwy (wyslij adres na pw, a jutro postaram się wysłać).

Grzesiek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #242 dnia: 14.09.2017, 17:31 »
Zdaje sobie sprawę że część żyłek jest przegrubiona, to czuć jak np oglądam 0,28 Sufixa i 0,28 Dragona Ultra, ale przy pomiarach suwmiarką (analogowa, tradycyjna) to widzę odczyt pomiędzy 0,28 a 0,30 czyli około 0,01 róznicy a w mocy jest dość duża różnica, Sufix dużo szybciej się poddaje, za duża moim zdaniem jak na te 0,01mm. Z chęcią bym kupił np 0,30 Sufix Mono Feeder ale takiej nie produkują :(

Rzeczywiście może to jest sposób żeby zamiast 0,28 kupić 0,30 ale tej dokładnej zyłki czyli np jakiegoś Angola.

 dziękuje ale z tego co teraz wyczytałem to ta Daiwa interesowała by mnie o średnicy 0,317mm mniejsze mają wytrzymałość zbliżoną do mojej przyponówki czyli Trabucco 0,20

Kliknołem przed chwilą tego Dragona M&F zobaczymy co to jest.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #243 dnia: 14.09.2017, 19:27 »
Niektóre żyłki P-Line są ok.
Trzymają średnicę.
Extrusion np jest dobra ale w zanieczyszczonych wodach szybko traci właściwości.
Na czystej wodzie dość długo trzyma parametry ale przy większych średnicach.
Original i CX ( ma neonową poświatę)  jest np  niezniszczalna ale sztywna.
Ja teraz używam CXX i nie narzekam. Łatwo wraca do kształtu po odkształceniu.

Zaleta jej że można kupić w długich kawałkach.


Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #244 dnia: 14.09.2017, 20:20 »
Dla mnie nr 1 to Browning Plummet Method.
Kupiłem ją przypadkiem, a mam ją już trzeci sezon (0,24) na gruntówce/metodzie! Pocieszony kupiłem też 0,26 (grubszych nie ma) i od początku roku ją też użytkuję non stop.
Widzę, że jest nowe opakowanie, mam nadzieję, że nie oznacza ono nowej "jakości" :/
Żyłka jest nieznacznie przegrubiona, to jedyny "mankament".

Drennan Method&Feeder Mono też warta uwagi.
Posiadam 0,30 jak i 0,23 i bardzo jestem z nich zadowolony, chociaż użytkuję je rzadziej. Dobrze toną i są jakby bardziej miękkie.

Kilka miesięcy temu zakupiłem również Koruma Feeder Line (Reflo fast sink). Mam w dość dużej średnicy ;) W każdym razie jest dość sztywna i tonie naprawdę ekspresowo, nawet mimo zanieczyszczeń czy zatłuszczeń na jej powierzchni. 

Dragon HM- coś tam, unikaj jak ognia :P Kupiłem mała średnicę pod spławik. Nie dość, że nie tonie, to kręci się na wszystkie modele, przy nawijaniu ze szpuli, można było zauważyć, że była źle nawinięta.
Czesiek

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #245 dnia: 14.09.2017, 22:02 »
Zdaje sobie sprawę że część żyłek jest przegrubiona, to czuć jak np oglądam 0,28 Sufixa i 0,28 Dragona Ultra, ale przy pomiarach suwmiarką (analogowa, tradycyjna) to widzę odczyt pomiędzy 0,28 a 0,30 czyli około 0,01 róznicy a w mocy jest dość duża różnica, Sufix dużo szybciej się poddaje, za duża moim zdaniem jak na te 0,01mm. Z chęcią bym kupił np 0,30 Sufix Mono Feeder ale takiej nie produkują :(

Rzeczywiście może to jest sposób żeby zamiast 0,28 kupić 0,30 ale tej dokładnej zyłki czyli np jakiegoś Angola.

 dziękuje ale z tego co teraz wyczytałem to ta Daiwa interesowała by mnie o średnicy 0,317mm mniejsze mają wytrzymałość zbliżoną do mojej przyponówki czyli Trabucco 0,20

Kliknołem przed chwilą tego Dragona M&F zobaczymy co to jest.
Mam nadzieję, że nie patrzysz na wytrzymałość na opakowaniu, bo mistrzem tutaj będzie Jaxon i York.
Daiwa Hyper Sensor przy 0.26mm ma wytrzymałość 10lb czyli coś ~4.6kg, Shimano Aero 0.28mm to też 10lb, a taki niepozornie tani York Carisma  tylko 0.22mm, a wytrzymałość 7.5kg kosmiczna technologia :facepalm:


Tomsza

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #246 dnia: 14.09.2017, 22:07 »
Ja właśnie też zakupiłem tą żyłkę Korum w grubszej wersji. Mam nadzieję, że będzie się spisywać podobnie jak żyłki Prestona Reflo Power Max. Łowię na nie od trzech sezonów a wymieniam, chyba bardzie z przyzwyczajenia, przed każdym sezonem. Są dość sztywne, bardzo mocne na węzłach a przede wszystkie się nie skręcają i dobrze toną. Dla porównania miałem żyłkę Drennana do metody ale po kilku wypadach zmieniłem na Prestona. To samo zrobiłem z żyłką Shimano Aero. Generalnie jak komuś nie przeszkadza sztywność to Preston jest naprawdę dobry. Żyłka trochę przegrubiona więc do metody polecam 0,23 mm.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #247 dnia: 14.09.2017, 22:15 »
Cudze chwalicie swojego nie znacie ???  Balsax , modele które exportują do USA .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #248 dnia: 14.09.2017, 23:07 »
Cudze chwalicie swojego nie znacie ???  Balsax , modele które exportują do USA .
Janusz,  które to modele exportują?
Swego czasu (chyba maj) kupiłem Tarantule, chyba 0.16 pod spławik, ale jeszcze jej nie nawinąłem. :facepalm: Więc nic o niej nie powiem.
Tomsza

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #249 dnia: 15.09.2017, 08:00 »
Tomsza oczywiście że nie patrzę na to co jest napisane sam sobie sprawdzam przy jakim obciążeniu puszczają, i zawsze jest to dużo dużo mniej niż napis na szpuli :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #250 dnia: 15.09.2017, 17:35 »
Ja w tym i pewnie w następnym sezonie jadę na  Rive i Matrixie ;). Przymierzam się też do MAP Optimum Reel Line Fish ale szkoda że jest tylko dostępne 0,22mm :(. Żyłeczki spisują się świetnie pod każdym względem :)

Piotr

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #251 dnia: 15.09.2017, 22:37 »
Ja dziś otrzymałem polecaną Daiwę Hyper Sensor. Wstępnie mogę powiedzieć, że idealnie trzyma wymiar. Kupiłem tą 0,26mm i po zmierzeniu ma równe 0,26mm. Duży plus.
Wytrzymałość na węźle a konkretnie na pętelce zrobionej Easy Loopem = 4,0 kg. Jest dobrze.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #252 dnia: 01.10.2017, 19:16 »
Jestem użytkownikiem Daiwa Hyper Sensor, od 3 sezonów. W tym roku, nawinąłem na bliźniaczy kręciął, w tym samym czasie i używałem w tych samych warunkach, żyłkę z dystrybucji, MS Range. Zaznaczam że na Method, wędkuję niewiele. Ale może i to, ma jakiśkolwiek wydźwięk w tym szczególe. Po dłuższym leżakowaniu w piwnicy i rzadszym stosowaniu na łowisku? Niemiec, ma się lepiej. Jest bardziej lejący. Mniej zesztywniały i lepiej układa się na szpuli. Zaznaczam, że to Moja subiektywna ocena, po dość krótkim czasie. Ale Mi, osobiście daje jakiś pogląd z powodu, że linka zalegała jakiś czas bez kontaktu z wodą.  Sensora zostawiam w zakupach na rzeki. Tam, często zmieniam linkę i takich rzeczy nie jestem w stanie odczuć. Na wody stojące, gdzie wędkuję o wiele rzadziej. Stawiam na MS. tym bardziej, że przed nawinięciem, niemal rok, zalegała na szpuli. Polecam i jestem ciekaw opinii kolegów. Poglądowo, to ten wypust. http://allegro.pl/zylka-ms-range-pro-ls-feeder-line-0-22mm-300m-i6979839078.html 
Arek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #253 dnia: 01.10.2017, 20:06 »
Cytuj
Poglądowo, to ten wypust.
Używam tej żyłki, grubości własnie 0.22 w tym sezonie. W porównaniu z Daiwa HS jest sztywniejsza i trudniej jest wiązać węzły (trzeba mocno zaciskać), moim zdaniem też trudniej tonie, nawet po potraktowaniu roztworem z sody oczyszczonej. Ogólnie nie narzekam, sprawdziła się. W przyszłym roku chcę wypróbować żyłki Rive http://rive-sklep.pl/232,zylka-long-cast-feeder-300m.html , http://rive-sklep.pl/231,zylka-feeder-500m.html

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #254 dnia: 01.10.2017, 20:10 »
Jestem użytkownikiem Daiwa Hyper Sensor, od 3 sezonów. W tym roku, nawinąłem na bliźniaczy kręciął, w tym samym czasie i używałem w tych samych warunkach, żyłkę z dystrybucji, MS Range. Zaznaczam że na Method, wędkuję niewiele. Ale może i to, ma jakiśkolwiek wydźwięk w tym szczególe. Po dłuższym leżakowaniu w piwnicy i rzadszym stosowaniu na łowisku? Niemiec, ma się lepiej. Jest bardziej lejący. Mniej zesztywniały i lepiej układa się na szpuli. Zaznaczam, że to Moja subiektywna ocena, po dość krótkim czasie. Ale Mi, osobiście daje jakiś pogląd z powodu, że linka zalegała jakiś czas bez kontaktu z wodą.  Sensora zostawiam w zakupach na rzeki. Tam, często zmieniam linkę i takich rzeczy nie jestem w stanie odczuć. Na wody stojące, gdzie wędkuję o wiele rzadziej. Stawiam na MS. tym bardziej, że przed nawinięciem, niemal rok, zalegała na szpuli. Polecam i jestem ciekaw opinii kolegów. Poglądowo, to ten wypust. http://allegro.pl/zylka-ms-range-pro-ls-feeder-line-0-22mm-300m-i6979839078.html
Używałem obie wersje żyłki MS RANGE (LS Feeder Line i Pro Feeder Line). Używałem Daiwa Hyper Sensor i Anaconda Peacemaker. Na przyszły sezon wracam do MS RANGE. Szybciej tonie niż poprzednie i mniej się skręca. Założę raczej LS Feeder Line, ponieważ lepiej pokazuje brania. Choć na komercje lepiej sprawdzi się Pro Feeder Line, bo lepiej amortyzuje.

Pozdrawiam
Paweł

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka