Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1276187 razy)

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1860 dnia: 09.04.2016, 20:47 »
Ładne wyniki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1861 dnia: 09.04.2016, 20:57 »
Gratuluję wyników Wszystkim :thumbup:
Ja wróciłem niedawno z tygodniowej fuszki w Niemczech, wyposzczny jestem w rybaczce, że hej...2 tyg. przerwy :(
Jutro chyba gdzieś uderzę z kijkami ;D

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1862 dnia: 09.04.2016, 21:01 »
 
Robert

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1863 dnia: 09.04.2016, 21:03 »
Ale wysyp ryb, super dzionek. Widać kiepska pogoda nie przeszkodziła rybkom.
To i ja dorzucę 5 groszy.
Łowiłem w deszczu, pod wiatr. Feeder z metodą i spławik. Musiałem w końcu sam przetestować ostatnią produkcję i zrobić fotkę bo na Was widzę się nie doczekam :)
Na metodę dwa karpie, na spławik około 50 płoci i również dwa karpie. Dwie większe ryby spięte, mój brak doświadczenia z hakami bez zadziora. Warto było zmarznąć i zmoknąć.










Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1864 dnia: 09.04.2016, 21:09 »
Jakub - Taka moja mała podpowiedź, przy hakach bez zadzioru musi być stały kontakt z rybą przy holu, dasz luzu to masz po rybie,podajnik sam wypina hak z pyska ryby... Sam się o tym przekonałem i to działa :)
Krzysztof

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1865 dnia: 09.04.2016, 21:14 »
Ładne rybki Jakub :bravo:, i fajne fotki z spławikami Twojej produkcji, łowiłeś w Siechnicach?
Janusz

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1866 dnia: 09.04.2016, 21:16 »
Jakub - Taka moja mała podpowiedź, przy hakach bez zadzioru musi być stały kontakt z rybą przy holu, dasz luzu to masz po rybie podajnik sam wypina hak z pyska ryby... Sam się o tym przekonałem i to działa :)

Dokładnie, dlatego warto łowić za pomocą pickera, często wybacza błędy.
Janusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1867 dnia: 09.04.2016, 21:20 »
Brawa dla wszystkich łowców ! Ja niestety dopiero za tydzień ruszę nad wodę i zazdroszczę wszystkim którzy mogli iść dziś !
Pozdrawiam - Gienek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1868 dnia: 09.04.2016, 21:22 »
Panowie gratulacje dla wszystkich co połowili :bravo: Przyjemnie się ogląda wasze zdobycze i zdjęcia ;)

Ja również dzisiaj byłem nad wodą pzw, rybki ( karpiki ) brały jak szalone , nawet dosłownie co 2 min ???

Zdjęć nie robiłem , bo wszystkie " z metra cięte " a i było ich trochę :-[
Z poważaniem Marcin

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1869 dnia: 09.04.2016, 21:26 »
Rybki spierniczyły mi ze spławika, faktycznie dostały na sekundę luzu gdy ustawiałem się z podbierakiem.
Łowiłem na szwecji.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1870 dnia: 09.04.2016, 22:51 »
Dzisiaj 5 godz nad wodą przyniosło 33 płocie.Zużyłem 0,5 l suchej zanęty i 2 kg ziemi.Ryb nie przekarmiłem więc brania miałem cały czas.To płociowanie już trochę zaczyna mnie nudzić, chyba przeniosę się na inną wodę i zapoluję na coś większego ;)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1871 dnia: 09.04.2016, 22:56 »
To się nigdy nie nudzi,jak kijek
Staś
Klasyczny Feeder

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1872 dnia: 09.04.2016, 23:11 »
Kijek spisuje się miodzio.Dzisiaj miałem kibiców.Oglądali zestaw którym łowię, cmokali , pytali czemu taki długi przypon.Najwyrażniej w ich zestawach rurki antysplontaniowe przejdą do lamusa.

Offline Pushstop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z wędkarskimi pozdrowieniami
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1873 dnia: 09.04.2016, 23:19 »
Także ja chcę napisać kilka słów o swojej pierwszej tegorocznej wyprawie.
6.04 we wtorek wybrałem się na łowisko Pacyfik, nieopodal Łodzi. Zapowiadana pogoda – bardzo ciepło, z lekkim południowym wiaterkiem. Na mój nos ekstra. Moja radość udzieliła się także fotoradarowi w Zgierzu, który postanowił zrobić mi zdjęcie na otwarcie sezonu ;) Trudno. Nad wodę dojechałem o 6.00, wyciągnąłem graty i udałem się nad brzeg.



Wyjąłem miks do metody wg receptury Luka, namoczyłem, zacząłem rozkładać wędki. Wyjąłem przynęty, m.in. pellet pikantną kiełbasę z Sonubaitsa, zdziwiła mnie trochę jego duża twardość, myślałem, że prościej będzie go umieścić na włosie. Była 6.29. Wziąłem jedną sztukę pelletu, igłę do przepychania pushstopu, haczyk z przyponem drennana, a jako że nie za bardzo szło, pellet trzymałem drugą ręką. W pewnym momencie przycisnąłem igłę mocniej i…



Pellet pękł na pół, igła wbiła się w palec i bezbłędnie wprowadziła pushstopa pod skórę, a ten też zdał egzamin, bo automatycznie ustawił się w poprzek. Dość powiedzieć, że byłem na siebie mocno zły, zanęta rozrobiona, woda z oznakami ryb, słowem bajka, a tu taki klops. Pan Piotr, właściciel łowiska mówi: Zamknij oczy, pociągnę kombinerkami. Jak powiedział tak zrobił, został z żyłką w ręku, a ja z pushstopem w palcu. Zmuszony byłem porzucić na przeszło 2 godziny wędkarstwo i zamieniłem się w pacjenta pogotowia w Zgierzu. Z ciekawostek podzielę się z Wami, że rentgen nie wykrywa pushstopa, lekarzowi długo musiałem tłumaczyć co mam w palcu, a i tak uwierzył chyba dopiero wtedy jak to wydłubał.

O 9.30 zameldowałem się z powrotem na stanowisku, z owiniętą stosownie dłonią.


Naszykowałem zanętę Luka i zacząłem zarzucać zestawy. Jednym kijem łowiłem bardziej na ciężko (jako dodatkowy zestaw, na zasadzie a nuż coś weźmie), a drugim pickerem MLT Mikado na metodę, z podajnikami Prestona, których też pierwszy raz używałem. Niestety do 13.00 miałem tylko kilka chimerycznych puknięć, zmieniałem miejsce 2 razy. Po tym jak usiadłem na 3, jak się okazało docelowej miejscówce, udało się powspółpracować z rybami.

Między 13.00 a 18.30 złowiłem 30 ryb – karpie, karasie, leszcze i amura, waga przeważnie 2-5kg. Był to chyba mój najbardziej łowny wyjazd.
Różne wnioski.

1. Miks Luka


 Świetny, bardzo dobrze się kleił, szybko rozpadał w wodzie, jak ryby zaczęły brać, to nie miałem chwili, żeby zająć się czymś innym. Podajniki z Prestona moim zdaniem świetne, a forma już w ogóle. Przycisk przyspiesza niesamowicie nabijanie podajnika. Jeśli chodzi o miks, to zaobserwowałem, że nie mogę upychać go bardzo silnie w formie, bo wyciągałem potem z wody podajnik z resztkami zanęty. Potem dociskałem mocno, ale z umiarem i wszystko było już ok.

2. Przynęty



Jak ryby zaczęły brać, to o dziwo brały na wszystko, na co zarzucałem.

3. Minimal fishing


Taki termin ukułem na potrzebę oddania tego, że cenię sprzęt wędkarski, ale wielką frajdę sprawia mi takie proste siedzenie na stanowisku, z wędką koło nogi, nawet bez podpórek. Też ktoś z Was lubi tak łowić?

4. Ryby, na koniec 30 radosnych momentów z tej sesji.








Dziękuję Wam koledzy za różne porady, wskazówki, dzięki temu miałem świetny dzień nad wodą z takimi wynikami!
I co, mam zmienić nicka na Pushstop ;) ?
Adam

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #1874 dnia: 09.04.2016, 23:25 »
No ładnie połowiłeś :bravo:, co do pelletu z Sonu to niestety trzeba go potraktować wiertłem bo fabryczny otwór jest minimalnie za mały.
Janusz