Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1276488 razy)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7410 dnia: 24.10.2016, 20:24 »
A Koledzy znowu nakręcają spiralę :)
Trzeba będzie pojechać w weekend na ryby bez względu na pogodę :D
Połamania :thumbup: :narybki: :beer:

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7411 dnia: 24.10.2016, 20:25 »
Oj tak... Następnego weekendu nie odpuszczę... Karpiszony czekają :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7412 dnia: 24.10.2016, 20:27 »
A Koledzy znowu nakręcają spiralę :)
Trzeba będzie pojechać w weekend na ryby bez względu na pogodę :D
Połamania :thumbup: :narybki: :beer:

Człowiek rzuca palenie , siedzi z dzieciakami w domu na ryby jechać nie może a tu co ? zero litości ...... 8) :P

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7413 dnia: 24.10.2016, 20:27 »
Woda pzw 4h nad woda o mojej ulubionej jesiennej porze , czyli wieczór .
Ciekawy przyłów na methode , szczupak 70cm ;)
Przynęta był pelet czosnek 8mm

Nie no teraz to już przesadziłeś :P Graty
Dzięki, wspaniałą mam serię ostatnio dwa medalowe karasie , ładny karp, a dzisiaj piękny szczupak.
O dziwo zaraz po zarzuceniu strzelił mi w  methode z opadu  pistolet około 45cm .
Feeder & spinning

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7414 dnia: 24.10.2016, 20:33 »
Woda pzw 4h nad woda o mojej ulubionej jesiennej porze , czyli wieczór .
Ciekawy przyłów na methode , szczupak 70cm ;)
Przynęta był pelet czosnek 8mm

Nie no teraz to już przesadziłeś :P Graty
Dzięki, wspaniałą mam serię ostatnio dwa medalowe karasie , ładny karp, a dzisiaj piękny szczupak.
O dziwo zaraz po zarzuceniu strzelił mi w  methode z opadu  pistolet około 45cm .

Nawet mnie nie wkurzaj .... 8) :P

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7415 dnia: 24.10.2016, 23:12 »
Nie wiem co z naszą Odrą Artur. Ostatnio na 3 bardzo łownych odcinkach zerowe efekty. Krajnik, Słubice, Kostrzyn. 3 ekipy, wszyscy niemal na 0!!!!!!

Arku, nie chcę się zbytnio wymądrzać, ale przyczyny mogą być dwie.
Albo, mimo wszytko miejscówki są nietrafione. Ryba już się zbiera na tych zimowych główkach.
Albo, nietrafiona taktyka. Być może łowicie w sposób zbyt "ostrożny", zachowawczy, za bardzo delikatnie. Rzecz w tym, że pomimo dość mocno wychłodzonej już wody, ryby zachowują się prawie jak w maju. Są bardzo aktywne. Zarówno dzisiaj, jak i przed tygodniem choćby klenie na mojej miejscówce prawie szalały pod powierzchnią. Chwilami kocioł. A to znaczy, że drobnica i pewnie nie tylko drobnica, jest przy powierzchni, w pół wody, ...wszędzie.
Rzecz w tym, że trudno ściągnąć je w łowisko. Ryby "latają po całej wodzie". Osobiście stosuję duże ilości zanęty. Duże. A i tak większość błyskawicznie wyżera drobnica. To łatwo wyczuć.
Mamy nietypową jesień. Woda już zimna, ale ryby o tym "nie wiedzą". Najpewniej dlatego, że nie było przymrozków. Bo zazwyczaj w październiku jest kilka dni z silnymi przymrozkami. W tym sezonie jest inaczej. A dodatkowo mamy wysoki stan wody. Paradoksalnie trochę utrudnia to łowienie. Wymusza stosowanie nielogicznych taktyk.

Zresztą tego samego zdania był dziś spotkany spiningista. Też mówił, że ryby zachowują się nietypowo jak dla tej pory roku. Buszuj pod powierzchnią, pod brzegami, na przelewach. Jak wiosną i latem.
Ryby o tej porze roku, w tej temp. wody, "powinny" stać grzecznie przy dnie. Ale tak nie jest.

Zapewne wiesz jak przynęta jest na foto. I jak bardzo jest twarda. A podobnych sytuacji miałem dziś ... kilkanaście. Albo sama skórka na haku. To świadczy dobitnie o ogromnej aktywności drobnicy.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7416 dnia: 25.10.2016, 05:59 »
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7417 dnia: 25.10.2016, 07:51 »
Nie wiem co z naszą Odrą Artur. Ostatnio na 3 bardzo łownych odcinkach zerowe efekty. Krajnik, Słubice, Kostrzyn. 3 ekipy, wszyscy niemal na 0!!!!!!

Arku, nie chcę się zbytnio wymądrzać, ale przyczyny mogą być dwie.
Albo, mimo wszytko miejscówki są nietrafione. Ryba już się zbiera na tych zimowych główkach.
Albo, nietrafiona taktyka. Być może łowicie w sposób zbyt "ostrożny", zachowawczy, za bardzo delikatnie. Rzecz w tym, że pomimo dość mocno wychłodzonej już wody, ryby zachowują się prawie jak w maju. Są bardzo aktywne. Zarówno dzisiaj, jak i przed tygodniem choćby klenie na mojej miejscówce prawie szalały pod powierzchnią. Chwilami kocioł. A to znaczy, że drobnica i pewnie nie tylko drobnica, jest przy powierzchni, w pół wody, ...wszędzie.
Rzecz w tym, że trudno ściągnąć je w łowisko. Ryby "latają po całej wodzie". Osobiście stosuję duże ilości zanęty. Duże. A i tak większość błyskawicznie wyżera drobnica. To łatwo wyczuć.
Mamy nietypową jesień. Woda już zimna, ale ryby o tym "nie wiedzą". Najpewniej dlatego, że nie było przymrozków. Bo zazwyczaj w październiku jest kilka dni z silnymi przymrozkami. W tym sezonie jest inaczej. A dodatkowo mamy wysoki stan wody. Paradoksalnie trochę utrudnia to łowienie. Wymusza stosowanie nielogicznych taktyk.

Zresztą tego samego zdania był dziś spotkany spiningista. Też mówił, że ryby zachowują się nietypowo jak dla tej pory roku. Buszuj pod powierzchnią, pod brzegami, na przelewach. Jak wiosną i latem.
Ryby o tej porze roku, w tej temp. wody, "powinny" stać grzecznie przy dnie. Ale tak nie jest.

Zapewne wiesz jak przynęta jest na foto. I jak bardzo jest twarda. A podobnych sytuacji miałem dziś ... kilkanaście. Albo sama skórka na haku. To świadczy dobitnie o ogromnej aktywności drobnicy.
Dzięki Grześ za wpis. Wiesz że człowiek czasem bezsensownie trzyma się standardów. Wezmę sobie do serca twoje słowa. Mam dzisiaj jechać nad wodę, ale od rana pada i nie wiem czy wypali. Nic się nie wymądrzasz stary, takie porady są cenne, nikt w końcu nie mam patentu na nieomylność. :beer: :thumbup: 
Arek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7418 dnia: 25.10.2016, 08:00 »
Po :thumbup: dla Was.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7419 dnia: 25.10.2016, 19:38 »
Wędkowałem do 11-ej do 14-ej.
Trzy płocie. Dwie w dublecie około 30 dkg. Jedna około 60 dkg. Jak chcecie, to mogę wkleić foto.
No i też jedną rybę straciłem. Miałem ją już około 7-10 m od brzegu. No i przypon poszedł na muszlach. Widać na foto.
Ryby wprawdzie nie widziałem. Ale holowałem ją z około 30m i domyślam się co miałem na kiju... Dlatego tak krótko łowiłem. Nie miałem już chęci na dalsze wędkowanie...
No trudno :)
Jak to powiedział gruby McCabe z serialu "gliniarz i prokurator: " W łowieniu ryb, nie ryby są najważniejsze, tylko wspomnienia".. ;)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7420 dnia: 25.10.2016, 19:44 »
Dzisiejsza zasiadka nad wodą pzw nie przyniosła za wiele brań.
Methoda stała jak zaczarowana.
Drugi feeder przerobiłem na zestaw z trupkiem i ulokowałem go obok nęconego miejsca.
Zestaw ten przyniósł 2 brania , jedno puste zacięcie  oraz takiego tam pięćdziesiątaka esoxa.

Jutro pauza, a w czwartek powtórka ;)
Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7421 dnia: 25.10.2016, 21:02 »
Wędkowałem do 11-ej do 14-ej.
Trzy płocie. Dwie w dublecie około 30 dkg. Jedna około 60 dkg. Jak chcecie, to mogę wkleić foto.
No i też jedną rybę straciłem. Miałem ją już około 7-10 m od brzegu. No i przypon poszedł na muszlach. Widać na foto.
Ryby wprawdzie nie widziałem. Ale holowałem ją z około 30m i domyślam się co miałem na kiju... Dlatego tak krótko łowiłem. Nie miałem już chęci na dalsze wędkowanie...
No trudno :)
Jak to powiedział gruby McCabe z serialu "gliniarz i prokurator: " W łowieniu ryb, nie ryby są najważniejsze, tylko wspomnienia".. ;)

Zdradź podejrzenia :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7422 dnia: 26.10.2016, 08:11 »
Wędkowałem do 11-ej do 14-ej.
Trzy płocie. Dwie w dublecie około 30 dkg. Jedna około 60 dkg. Jak chcecie, to mogę wkleić foto.
No i też jedną rybę straciłem. Miałem ją już około 7-10 m od brzegu. No i przypon poszedł na muszlach. Widać na foto.
Ryby wprawdzie nie widziałem. Ale holowałem ją z około 30m i domyślam się co miałem na kiju... Dlatego tak krótko łowiłem. Nie miałem już chęci na dalsze wędkowanie...
No trudno :)
Jak to powiedział gruby McCabe z serialu "gliniarz i prokurator: " W łowieniu ryb, nie ryby są najważniejsze, tylko wspomnienia".. ;)

Zdradź podejrzenia :)

Rutilus rutilus na 95 % :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 940
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #7424 dnia: 26.10.2016, 21:20 »
Ależ wspaniale postąpili - brawo dla łowców z Bermuda  :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉