Autor Wątek: Klasyczny feeder  (Przeczytany 5237 razy)

Offline Lajter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Klasyczny feeder
« dnia: 29.12.2014, 19:31 »
Witam wszystkich. Potrzebuję porady. Otóż łowię w prywatnym stawie o głębokości 2-5m (nawet głębszym ale tam się nie zapuszczam) W tym roku chcę spróbować klasycznego feedera. Co prawda już trochę łowiłem tą metodą ,ale przy tym wszystkim popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy. Teraz chcę je wyelimnować. Po przestudiowaniu artykułu Luka upatrzyłem sobie wędzisko Dragon Express Quiver 10-40g 300cm. Jak myślicie nada się do połowu ryb max. do 6kg? Chcę łowić w odległości nie większej ,niż 30m od brzegu. Mam kilka obaw: Czy przy koszyku 30g dojdzie do samozacięcia ryby? Jeżeli tak to jakie koszyki polecacie ? Zależy mi ,żeby zanęta bez problemowo docierała do dna pracując po drodze ,a nie chcę manipulować nad gęstością zanęty ,bo poprostu nie umiem ,jestem jeszcze nie doświadczony. Dotychczas łowiłem wyłącznie na spining i spławik ,dlatego proszę o wyrozumiałość. Poradziłbym się starszych kolegów znad wody ,ale większość z nich uważam za totalnych amatorów ,a ja wkońcu chcę zacząć łowić z dobrymi wynikami.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 29.12.2014, 19:40 »
Co do zanęty - to moge powiedzieć tylko tyle że aby dobrze pracowała na dnie, musi być dobrze przygotowana tzn - mieszając nie możesz dodać za dużo wody do wiadra, musisz dolewać po trochu wody i mieszać ciągle,powoli dodając jej, nie może wyjść Ci tzw "papka" tylko nawilżona zanęta którą odstawisz na bok na kilkanascie minut aż wszystkie drobiny wsiąkną wode i potem ocenisz jak sie zanęta klei, jeżeli słabo to ją domaczasz, co do koszyków to na wode stojącą nie potrzebujesz zbyt ciężkich, zawsze musisz kontrolować brania na szczytówce i zacinać w pore, nie zawsze to będzie efektywne zacięcie, czaem możemy sie spoźnić lub ryba nie do końca połknie przynęte jak potrzeba i nie zatniemy ryby. Dobrze jest zanęte wzbogacić np konopiami, wtedy zanęta lepiej pracuje i eksploduje na dnie uwalniając drobiny,zachęcając w ten sposób ryby do brania.
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2014, 19:40 »
Wędka jest super,to jest starsza wersja Dragon Silver edition jest wystarczająca do ryb do 10 kg.
koszyczek 30g wystarczy do samozacięcia tylko za koszyczkiem potrzebny jest stoper i haczyki najlepiej bez zadziorowe i z włosem,gumką do pelletu lub quickstopem itp.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 29.12.2014, 19:44 »
Moim zdaniem wędzisko spokojnie się nada. Jeśli nie masz tam jakichś zaczepów, nie będziesz łowił pod wyspą z zaczepami, pod roślinnością, tylko na czystej wodzie, to taka wędka wyholuje o wiele większe okazy. A przy tym da Ci sporo komfortu w łowieniu na opisywanych odległościach.

Używając koszyczków zanętowych wcale nie musisz łowić z samozacięciem. Ja z koszyczkiem łowię głównie przelotowo.
A jeśli już zdecydujesz się na zestaw samozacinający, to 30 gramów jak najbardziej wystarczy. Tylko zawsze zadbaj o nowy ostry haczyk. Łowiąc na zestawy samozacinające praktycznie zawsze zakładam nowe haczyki na każdej sesji.

Jeśli chcesz, żeby zanęta w głębokim miejscu dobrze trzymała się koszyczka, to możesz użyć bardziej zabudowanych koszyków.
Choć nie uważam, żeby przy 5 metrach było to konieczne.
Wiele firm robi dobre koszyczki.
Na przykład te koszyczki mają w środku kolce, które dodatkowo dobrze trzymają zanętę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 29.12.2014, 19:49 »
dostane te koszyki na PL rynku gdzieś /?
Krzysztof

Offline Lajter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2014, 19:55 »
Szukałem takowych i są jedynie w internecie ,lub na większy targach wędkarskich. Napewno na rynku ,lub w pobliskim małym sklepie nie będzie.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 29.12.2014, 19:58 »
Witam wszystkich. Potrzebuję porady. Otóż łowię w prywatnym stawie o głębokości 2-5m (nawet głębszym ale tam się nie zapuszczam) W tym roku chcę spróbować klasycznego feedera. Co prawda już trochę łowiłem tą metodą ,ale przy tym wszystkim popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy. Teraz chcę je wyelimnować. Po przestudiowaniu artykułu Luka upatrzyłem sobie wędzisko Dragon Express Quiver 10-40g 300cm. Jak myślicie nada się do połowu ryb max. do 6kg? Chcę łowić w odległości nie większej ,niż 30m od brzegu. Mam kilka obaw: Czy przy koszyku 30g dojdzie do samozacięcia ryby? Jeżeli tak to jakie koszyki polecacie ? Zależy mi ,żeby zanęta bez problemowo docierała do dna pracując po drodze ,a nie chcę manipulować nad gęstością zanęty ,bo poprostu nie umiem ,jestem jeszcze nie doświadczony. Dotychczas łowiłem wyłącznie na spining i spławik ,dlatego proszę o wyrozumiałość. Poradziłbym się starszych kolegów znad wody ,ale większość z nich uważam za totalnych amatorów ,a ja wkońcu chcę zacząć łowić z dobrymi wynikami.
Proponował bym ci przed kupnem tego kija sprawdzić czy to jest prawdziwy korek na rękojeści , bo przy moim spiningu z tej serii po pierwszym deszczowym wypadzie okazało się że cudowny portugalski korek zamienił się w piankę oklejoną taśmą korko podobną ,która poprostu odkleiła się.
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 29.12.2014, 19:59 »
w internecie, ale do kupienia ? jak tak to na jakiej stronie
Krzysztof

Offline Lajter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 29.12.2014, 21:25 »
Jeżeli chcesz dokładnie taki model to musisz poszukać głębiej. Na allegro znajdziesz inne koszyki drennana i też nie najgorsze.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 06.01.2015, 14:53 »
u nas na rynku PL to ciezko cokolwiek dobrego znaleźć ogarniczeni są w tych sklepach ...
Krzysztof

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 06.01.2015, 15:03 »
skleptrabuco.pl i matchpro.pl mają troszkę akcesoriów  nawet wędki typu match i feeder... Wystarczyło poszukać ...


Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 06.01.2015, 15:06 »
te strony znam kolego, chodzi mi ogólnie o dostępność nowości w PL ...
Krzysztof

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 06.01.2015, 15:32 »
Odpowiem tak to jest Polska ,polskie zarobki, polska mentalność,importerowi średnio opłaca się ściągać nowości które będą zalegały za półkach...pozostaje ci internet i zakupy w angielskich sklepach ktore już bezproblemowo wysyłają do Polski nawet za darmo...

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 06.01.2015, 15:40 »
no własnie nawet darmo wyslą... im sie opłaca a u nas nic sie nie opłaca :D
Krzysztof

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Klasyczny feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 06.01.2015, 18:12 »
no własnie nawet darmo wyslą... im sie opłaca a u nas nic sie nie opłaca :D
Święta prawda.