Autor Wątek: Matrix Squeeze & Feed Method Mould-alternatywna foremka dla podajników Drennana?  (Przeczytany 4011 razy)

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Witam.

Własnie oglądałem filmik w którym anglik do podajnika Drennana używa elastycznej foremki od Fox-a. Bardzo ciekawie to wygląda i wydaje się dużo prostsze od używania tradycyjnej foremki. Używa ktoś tego?



Od 2:50
http://www.northeasttackle.co.uk/carp-fishing-tackle-c29/terminal-tackle-c44/fox-fox-matrix-squeeze-feed-method-mould-p1405

Pozdrawiam :)
Tomek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Ta foremka jest bardzo głęboka, formuje wysokie porcje zanęty w podajniku w porównaniu do Drennana, bynajmniej tak mi się wydaje, może się mylę. :-X
Pozdrawiam
Jacek

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Witaj używam takiej foremki i podajników dedykowanych do niej, moim zdaniem łatwiej się formuje i wyciąga z niej podajnik. Na plus jeszcze można zaliczyć łatwość zmiany podajnika. Można je dostać w sklepie www.fishpoint.pl , a tu jeszcze filmik https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=F1CtLJOESAs

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Trochę mnie zastanawia czemu nie użył podajników Fox Matrix tylko Drenanna, na zdjęciu jest podajnik Foxa, a na filmie używa Drenanna.

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Trochę mnie zastanawia czemu nie użył podajników Fox Matrix tylko Drenanna, na zdjęciu jest podajnik Foxa, a na filmie używa Drenanna.

Ale widocznie całkiem dobrze pasuje :) Tylko dlaczego w UK kosztuje 1,90 funta (~10,50zł) a u nas 21 złociszy  :-\
Tomek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Bo w Polsce nic nie może być tanie, co nowe >:(  ja oglądałem na youtubie jak pewien Niemiec stosowal takie gumowe podajniki, bardzo mi się to podoba.

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
oj tego to ja nie wiem ,kupiłem w tym fishpont w Krakowie bo mam nie daleko.Ale kwestia cen i różnic miedzy UK a PL była poruszana w kwestii krzesła monster.Moze gdzieś znajdziesz taniej ,wspomniane wyżej krzesło można znalesc w polskich sklepach i różnica w cenie jest spora to pewnie foremki tez

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Własnie oglądałem filmik w którym anglik do podajnika Drennana używa elastycznej foremki od Fox-a. Bardzo ciekawie to wygląda i wydaje się dużo prostsze od używania tradycyjnej foremki. Używa ktoś tego?

Bardzo fajna foremka Matrixa. Niestety, największa pasuje jedynie do małych podajników Drennana czy Prestona.
Pomysł jest całkiem fajny. Testowałem nad wodą przez jakiś czas. Szkoda, że nie ma większych.
Rzeczywiście nabija więcej towaru i właśnie dlatego mi bardzo się spodobała.
Do mniejszych podajników mogę polecić.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Myslę, że Matrix jeszcze poprawi co nieco... Cos tam czytałem, że kombinują właśnie z dopasowaniem ich foremek do innych podajników. Mi się to podoba - aczkolwiek trzeba by zrobić testy. Ja nie wiem na przykład dlaczego do foremki Prestona po 2-3 godzinach łowienia miks zaczyna sie przyklejać. Gdyby nie tak męcząca podczas łowienia rzecz- nie chciałbym nawet słyszeć o innych podajnikach. Zastanawiam sie czy ma to coś wspólnego z jakościa plastiku, jakimś 'ładunkami'...

Będąć w Rosji - usłyszałem ciekawą rzecz. Otóż normalna średnica rur kanalizacyjnych to 110 cm. Dobra, sprawdzona przez Niemiaszków rzecz - którą stosuje się w większości krajów 'rozwiniętych'. Ruscy jak to Ruscy - mają inny rozstaw torów, szerokości drzwi i tak dalej i dalej - robia wszystko 'po swojemu'. O ile 'ich' technologia sprawdziła się w kilku przypadkach, jak na przykład w  czołgach T-34 podczas II Wojny Światowej - gdzie silniki na ropę nie wybuchały w przeciwieństwie do silników benzynowych czołgów niemieckich -   to w przypadku rury kanalizacyjnej już nie. Podobno zastosowali rurę 90 mm. Ot, spryciarze ;) I teraz papier toaletowy przykleja się do rur łatwo je zapychając. Cos mi Rosjanin tłumaczył, że papier się magnesuje czy cos takiego i przykleja do ścianek rury - i na dłuższych odcinkach je blokuje. Dlatego w Rosji zuzyty papier toaletowy ląduje w koszu przy kiblu (toalietnaja bumaga). Gdziekolwiek nie byłem w kiblach typu normalnego (wciąż panuje tam standard kibla 'tureckiego' czyli dziura w podłodze) była informacja, że nie wolno wrzucać papieru do środka.  Paskudne! ;)

Ciekawe czy coś takiego dzieje się właśnie z plastikiem Matrixa. ;) Ale walnąłem opowiadanko... ;D Bo jeżeli wystapi ten sam problem to bedzie 'rwał' tak samo jak podajnik z przyciskiem.

Lucjan

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
W Preston użyto plastiku foremka marixa jest z gumy albo z silikonu. Można to porównać do formy do pieczenia  ze sztywnej blaszane problem wyciągnąć wiec ktoś wymyślił formy silikonowe. Takie moje przemyślenie używałem cały sezon foremki marixa i nie było problemu, z nie właściwym  formowaniem. Ale przy wszystkich formach trzeba uważać aby nie zarysowania powłoki.