Autor Wątek: Krótkie zasiadki  (Przeczytany 7113 razy)

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Krótkie zasiadki
« Odpowiedź #15 dnia: 06.04.2016, 17:54 »
Zrób testy, tłuszcz jest zawsze lżejszy, winduje, ziarna mielone grubo rozpraszają. Opisz. Pozdro.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie zasiadki
« Odpowiedź #16 dnia: 06.04.2016, 19:55 »
Wpadły 2 leszcze :) takie ok. 30 cm :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie zasiadki
« Odpowiedź #17 dnia: 06.04.2016, 20:18 »
Łowienie metodą dużych karpi chyba różni się od łowienia małych i innych ryb (popraw mnie jak się myślę). Przy dużych karpiach zarzucasz rzadziej niż przy małych. Poza tym chodzi o to żeby składniki tłuste były tylko częścią zanęty, która powoduje lepsze rozpadnie się miksu w wodzie. Większość zanęty jest na dnie.
Pisałem o odstępach między rzutami bo przy małych rybach mamy cykl co 10-15 minut (czasem częściej) i te małe składniki mogą nie zdążyć za dużo się unieść.
To na razie teoria, a tym roku chciałbym zrobić kilka testów jakiejś misce lub na płytszej wodzie żeby obserwować jak pracuje miks.

Wysłana z Taptalk

Ja jak nie mam brania to przerzucam zestaw bez wzgledu na porę roku co godzinę i zmieniam przynętę. Takie przerzucanie co 10-15 min to chyba na komercji. Poprawcie mnie jak sie mylę

2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie zasiadki
« Odpowiedź #18 dnia: 06.04.2016, 20:44 »
Ja zawsze obserwuję czy po wrzuceniu towaru coś się zaczyna dziać. Jeśli po paru rzutach z dużą częstotliwością ryba buszuje w zanęcie, to wyczekuję brania i zmniejszam częstotliwość zarzutów. Jeśli nie to kombinuję z przynętami. Dziś brania tylko na dendrobenę były mi udało sie 2 leszcze wyciągnąć a moja dziewucha wyciągnęła małego karpia :P Na dumbelsa, kuku ani białego nic się nie działo tylko dendrobenka dziś dawała oznaki zainteresowania ze strony ryb.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie zasiadki
« Odpowiedź #19 dnia: 06.04.2016, 21:06 »


Łowienie metodą dużych karpi chyba różni się od łowienia małych i innych ryb (popraw mnie jak się myślę). Przy dużych karpiach zarzucasz rzadziej niż przy małych. Poza tym chodzi o to żeby składniki tłuste były tylko częścią zanęty, która powoduje lepsze rozpadnie się miksu w wodzie. Większość zanęty jest na dnie.
Pisałem o odstępach między rzutami bo przy małych rybach mamy cykl co 10-15 minut (czasem częściej) i te małe składniki mogą nie zdążyć za dużo się unieść.
To na razie teoria, a tym roku chciałbym zrobić kilka testów jakiejś misce lub na płytszej wodzie żeby obserwować jak pracuje miks.

Wysłana z Taptalk

Ja jak nie mam brania to przerzucam zestaw bez wzgledu na porę roku co godzinę i zmieniam przynętę. Takie przerzucanie co 10-15 min to chyba na komercji. Poprawcie mnie jak sie mylę

Tak, łowię na komercji i czasem latem mam branie zaraz po zarzucie. Wtedy idzie więcej zanęty, wiosną i zimą brań nie ma tyle i automatycznie mniej rzucam.


Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie zasiadki
« Odpowiedź #20 dnia: 06.04.2016, 21:07 »
Ja zawsze obserwuję czy po wrzuceniu towaru coś się zaczyna dziać. Jeśli po paru rzutach z dużą częstotliwością ryba buszuje w zanęcie, to wyczekuję brania i zmniejszam częstotliwość zarzutów. Jeśli nie to kombinuję z przynętami. Dziś brania tylko na dendrobenę były mi udało sie 2 leszcze wyciągnąć a moja dziewucha wyciągnęła małego karpiaNa dumbelsa, kuku ani białego nic się nie działo tylko dendrobenka dziś dawała oznaki zainteresowania ze strony ryb.
Oczywiście dostosowuje się do warunków, jak są brania co chwilę to idą mniej napchane podajniki. W zeszłym sezonie nie miałem podatników S, a teraz będę zmieniał właśnie na nie.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm