Autor Wątek: Kiedy będzie więcej ryb?  (Przeczytany 68748 razy)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #375 dnia: 31.08.2015, 12:38 »
Jeżeli jest, to raczej nie można jej znaleźć.
Ale z dużym prawdopodobieństwem jest. Przynajmniej na kłusowników to raczej dobry sposób.

Podobnie jest od kilku lat w moich lasach. Leśnicy w te sposób walczą z kradzieżą drewna ze stosów. Te kamerki są tak pochowane, że masakra. Wiem, bo mam znajomego leśnika. Instaluje je wyłączne Straż Leśna.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #376 dnia: 31.08.2015, 15:16 »
Te kamery, to dobra sprawa. Baterie starczą na 6 miesięcy. Dzieła w dzień i w nocy. Zasięg wystarczający. Zdjęcia dobrej jakości.
http://ddtronik.com.pl/pl/p/Fotopulapka-TV-6340WMA100/192
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #377 dnia: 31.08.2015, 15:45 »
Jakbym był milionerem, to bym sobie kilkanaście takich kupił i monitorował jeziora. Potem bym identyfikował tych, którzy śmiecą nad wodą. Następnie wynajmowałbym pewnych "panów nauczycieli", żeby takich ludzi odnajdowali i udzielali im stosownych lekcji.
Ot, takie hobby milionera.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #378 dnia: 31.08.2015, 16:24 »
A tak na serio to do ochrony większych i bardziej obleganych zbiorników powinna być wynajęta odpowiednia firma. Ot taka "Renoma", co bilety w pociągach sprawdza. Z tymi panami nie ma dyskusji. Robili by obchód 3 razy dziennie i jestem absolutnie pewien, że po góra miesiącu nikt na takim zbiorniku nie zostawiałby śmieci, nie brałby niewymiarowych ryb ani nie przekraczał dozwolonych limitów.
A przez ten miesiąc to nakosiliby kasy... Jezusiczku, strach pomyśleć ile.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #379 dnia: 31.08.2015, 16:30 »

Jezusiczku, strach pomyśleć ile... namnożyło by się nowych, głupich przepisów, by jeszcze więcej łupić wędkarzy...





*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #380 dnia: 31.08.2015, 16:39 »
Nie wiem... mnie nie mieliby za co łupić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Grendziu

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #381 dnia: 31.08.2015, 17:13 »
Nie wiedziałem, że Wielkopolska stowarzyszeniami i fundacjami stoi. Dziś byłem się wykąpać z synem nad jeziorem Nienawiszcz, a tam ogłoszenie typu:
http://www.7ryb.pl/ jak ostatni post na stronie: (niestety przez słońce nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia)

 Mnie więcej była informacja typu:
że grupa "7 ryb" zaprasza niemal prawie codziennie w innym mieście (Wągrowiec, Margonin, Rogoźno, Oborniki, Chodzież itp) na konsultację w sprawie rozwoju strategii ryb na lata 2014-2020r. Ciekawe czy uwzględniają w tej strategii wędkarstwo, czy też jest to kolejny klub wzajemnej adoracji.

Grendziu

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #382 dnia: 06.09.2015, 16:54 »
"Na terenie powiatu obornickiego wkrótce zacznie funkcjonować pierwszy w Polsce tzw. Las Modelowy. Deklaracja w tej sprawie ma zostać podpisana w ciągu najbliższych dwóch tygodni
Las modelowy jest w naszym kraju pojęciem dość nowym i raczej mało znanym. Co więc oznacza? - Las Modelowy to nic innego jak modelowo zarządzany obszar, na którym lasy i inne zasoby naturalne stanowią istotną część krajobrazu, a decyzje i działania względem nich podejmowane są na drodze konsultacji i uzgodnień. Jest to również forma dobrowolnego partnerstwa instytucji, organizacji i obywateli - wyjaśnia Jarosław Bator, specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Oborniki.

W skład Lasu Modelowego w Obornikach weszło wiele instytucji i organizacji, w tym m.in. samorządy, placówki szkolne i naukowe oraz lokalne stowarzyszenia. Pierwszy plan wspólnych działań ma skupiać się na obszarach sieci Natura 2000, a w szczególności na Dolinie Wełny. - Plan strategiczny został opracowany i uzgodniony ze wszystkimi partnerami. Jest odpowiedzią na wybrane problemy środowiskowe i krajobrazowe - dodaje pracownik Nadleśnictwa Oborniki.

W praktyce chodzi m.in. o poprawę stanu ekologicznego rzek Wełny i Flinty oraz warunków rozrodu ryb i wzmocnienie ich populacji, a także zmniejszenie presji wywoływanej przez człowieka na ekosystemy leśne i wodne.
Na wymienione projekty partnerzy Lasu Modelowego będą starali się pozyskać środki zewnętrzne z Funduszu Life +. - Pierwsze starania w tej sprawie zostały już podjęte - zapewnia Jarosław Bator."


Obok mnie kolejna świetna akcja, która pomoże odrodzić się przepięknej wodzie - brawo :)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #383 dnia: 24.09.2015, 12:33 »
Dość ciekawe poglądy młodego człowieka :


Pozdrawiam - Gienek