Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801952 razy)

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4755 dnia: 29.12.2021, 13:43 »
To, że inflacja wszystko zjada to wiem.
Ale proszę mi napisać jedno.
Jeżeli mówi się, że produkcja na świecie stoi w miejscu i jest bardzo niska dostępność towaru w szczególności tego droższego, którego nie produkuję się na masową skalę to czemu sklepy robią te rabaty skoro mogą mieć problem z zatowarowaniem się na kolejny rok? No i tak patrzę to na świecie tak naprawdę produkcja nie stoi, bo notujemy najniższe na świecie bezrobocie pomimo covida (w Polsce za listopad 5.5%, gdzie najniższe bezrobocie to 5.1% z ostatnich 3 lat). A jak patrzymy na półki sklepowe to towaru brak, o co tutaj chodzi?

I tak jak ktoś napisał, przyszły rok to będzie masakra, bo prąd drożeje, a dzisiaj każda produkcja wymaga prądu, więc czekają nas kolejne podwyżki.
Zastanawiam się w jakim kierunku będzie się kształtować wędkarskie hobby w przyszłym roku, bo to, że będzie bardzo drogo to już wiemy nie od dzisiaj.

Dlatego, że potrzebują pieniądze na bieżące utrzymanie (chodzi o martwy okres). Po to się robi wyprzedaże, żeby spieniężyć jak największą ilość towaru, po pierwsze na utrzymanie firm w okresie martwym a po drugie, żeby jak najwięcej mieć kasy na wiosenne zatowarowanie. Źle się to dla niektórych skończy. A jeśli chodzi o te puste półki to jesteś pewien, że nie mają towaru. A może po prostu towar chodliwy czeka cierpliwie na swoją sprzedaż w sezonie (kiedy pójdzie za grubą kasę z marżą 100% +), a handlujemy na wyprzedażach tym co zalega, też z niezłym zyskiem, aczkolwiek w tym przypadku chodzi bardziej o odblokowanie pieniędzy.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4756 dnia: 29.12.2021, 13:46 »
To, że inflacja wszystko zjada to wiem.
Ale proszę mi napisać jedno.
Jeżeli mówi się, że produkcja na świecie stoi w miejscu i jest bardzo niska dostępność towaru w szczególności tego droższego, którego nie produkuję się na masową skalę to czemu sklepy robią te rabaty skoro mogą mieć problem z zatowarowaniem się na kolejny rok?

Martwy sezon w branży a trzeba płacić rachunki tak jak pisze mario8. Być może chodzi też o zatowarowanie po starych cenach przed rozpoczęciem sezonu 2022.
Towar w magazynie to koszt dla firmy a sprzedaż, nawet po niższej cenie, podniesie obroty. Jeżeli kończy się rok finansowy można poprawić w ten sposób. Pytanie do księgowego czy warto tak robić.

Wyższe obroty to łatwiejszy dostęp do kredytów, pewnie mają limity sprzedaży od dostawców.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4757 dnia: 29.12.2021, 14:36 »
Nie wiem jak to jest u drapieżców ...
Ale w mojej branży - Panowie zasada jest prosta.... trza liczniki na bonusy wykręcić by producenci oddali hajs zgodnie z umowami.
Maciek

Offline lendzik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4758 dnia: 29.12.2021, 19:09 »

W tym roku lub na przełomie 2020/2021powstało dużo nowych sklepów internetowych sprzedających dziś już praktycznie ten sam asortyment - teraz każdy z nich robi wszystko żeby klienci właśnie tam zostawiali $. Dziś jako klienci mamy ogromny wybór zakupów w sieci i tak naprawdę każdy z Nas wie co jest najlepszą motywacją do zakupów "cena" 
Catch & Release

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 076
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Tomek

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 076
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Tomek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4761 dnia: 10.01.2022, 16:37 »
Drapieżnik walczy z inflacją wprowadzając rabaty wyłącznie na HITY CENOWE dla kont Premium+ (3%) oraz VIP (5%)
Jak dla mnie to ktoś kto kupuje hit cenowy, który zaczyna się najczęściej od 1000+ zł to nawet tego nie odczuje, a wręcz inflacja wszystko zjadła.

https://sklepdrapieznik.pl/content/6-rabaty

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4762 dnia: 10.01.2022, 16:57 »
Już nie mogli dać na Hity Cenowe rabatu 11% przy kontach VIP :'(

Co mi po pięciu procentach, jak wędkę którą sobie wypatrzyłem w innym sklepie wyjdzie mi o 94zł taniej niż u nich. Wiadomo jakość musi kosztować, ale przy dzisiejszej Inflacji ludzie będą szukać tam gdzie jest taniej.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4763 dnia: 10.01.2022, 17:33 »
Moim zdaniem to dopiero początek zmian.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4764 dnia: 10.01.2022, 18:00 »
Już nie mogli dać na Hity Cenowe rabatu 11% przy kontach VIP :'(

Co mi po pięciu procentach, jak wędkę którą sobie wypatrzyłem w innym sklepie wyjdzie mi o 94zł taniej niż u nich. Wiadomo jakość musi kosztować, ale przy dzisiejszej Inflacji ludzie będą szukać tam gdzie jest taniej.
Zgadzam się, średnio wędki które mnie interesują są 300 zł taniej na allegro z prowizją dla sprzedawcy 11%...

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4765 dnia: 10.01.2022, 18:09 »
W obecnych czasach liczy się przede wszystkim cena ,i większość patrzy przez ten pryzmat :beer:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4766 dnia: 10.01.2022, 18:13 »
W obecnych czasach liczy się przede wszystkim cena ,i większość patrzy przez ten pryzmat :beer:

Gdyby tak było to Drapieżnik zamknąłby działalność dawno temu. Oni tym czasem mimo wyższych cen są liderem sklepów wędkarskich w Polsce. Od lat.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4767 dnia: 10.01.2022, 18:39 »
Dzisiaj przyszedł do mnie kołowrotek w cenie z wysyłką 85% hitu cenowego z Drapieżnika.
Nie mówię, że cena jest dla mnie najważniejsza, gdybym dostał te 11% zniżki za konto VIP, to pewnie wziąłbym trochę drożej z D ale dla hitów cenowych nie ma rabatów.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4768 dnia: 10.01.2022, 18:54 »
W obecnych czasach liczy się przede wszystkim cena ,i większość patrzy przez ten pryzmat :beer:

Gdyby tak było to Drapieżnik zamknąłby działalność dawno temu. Oni tym czasem mimo wyższych cen są liderem sklepów wędkarskich w Polsce. Od lat.
Liderem dla ciebie i na tym forum może tak ;)

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4769 dnia: 10.01.2022, 19:17 »
W obecnych czasach liczy się przede wszystkim cena ,i większość patrzy przez ten pryzmat :beer:

Gdyby tak było to Drapieżnik zamknąłby działalność dawno temu. Oni tym czasem mimo wyższych cen są liderem sklepów wędkarskich w Polsce. Od lat.
Liderem dla ciebie i na tym forum może tak ;)

Liderem to może byli przez chwilę, póki nie było Feedersklepu i smarta na Allegro 😉
Ja pomimo vipa11% kupuję u nich praktycznie tylko w Black Friday i tylko hity cenowe, bo po prostu nie lubię przepłacać.
Jakość obsługi już niemal wszędzie jest na wysokim poziomie 🙂