Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801765 razy)

anonim

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #360 dnia: 21.01.2016, 23:17 »
Kupiłem dzisiaj produkty za jakieś 350 zł, głównie zanęty i jakieś tam pellety.

Po wysłaniu zamówienia na stronie pojawiła się informacja, że nie mam wpłacać pieniądzy, że wyślą maila z dostępnością towaru.
Nie dostałem takiego maila. Dostałem jedynie maila, który wysyłany jest automatycznie z potwierdzeniem tego co zamówiłem, ale nie jest to potwierdzenie dostępności.
Nikt nie skontaktował się telefonicznie. W związku z tym... wysyłać przelew czy czekać? Bo sam nie wiem. Zamówienie po południu, jest prawie 22 i cicho sza...

Druga rzecz, która mi się rzuciła w oczy. Złożyłem zamówienie, potwierdziłem a koszyk dalej pełny. Dlaczego się nie opróżnił z automatu? Jest gdzieś guzik "opróżnij koszyk" czy muszę klikać ręcznie na każdym produkcie i go kasować? Trochę to niewygodne no i niebezpieczne, bo łatwo można kliknąć i puścić nieświadomie drugie takie samo zamówienie.

To takie uwagi, które mnie osobiście w sklepach drażnią, szczególnie informacje typu czekaj, nie rób przelewu, skontaktujemy się ... a w rzeczywistości nikt się nie kontaktuje.

Jeśli chodzi zaś o sklep - asortyment spory, szczególnie Sonubaitsa i innych firm za co duży plus. Plus to również ceny, choć też należy zwrócić uwagę, że sklep nie nalicza rabatów.
Darmowa przesyłka za co plus, ale od 300 zł dopiero, trochę wysoki próg. Dla mnie osobiście wielka szkoda, że sklep nie ma asortymentu spławikowego, szczególnie jeśli mówimy o spławiku typu Big Game - karpie i komercja bo prawdę mówiąc na siłę szukałem produktów, które mógłbym kupić przy okazji ale ich nie znalazłem.

Co do rabatów takie nie oficjalne info które dostałem na maila:

"Powyżej 400 zł jest rabat 3% jednak jeżeli zrobi Pan zakupy na 700 zł dostanie Pan 5 % rabatu "
Pozdrawiam

To w Gozdawie troszkę lepiej wychodzi :
> 350zł - 3,5 % , > 500 zł - 5% , > 800 zł - 8%


Tak popatrzyłem na rabaty
jeżeli rozpatrywać system matematyczny
czyli co jest tańsze a co droższe

Kolega podawał wcześniej rabaty u Drapieżnika
powyżej 400 zł - 3 % = 12 zł to daje 388 zł
na kwotę 700 zł - 5 % = 35 zł to daje 665 zł

Byłem zobaczyć jak Gozdawa ma rabaty
do 500 zł - 5% = 25 zł to daje 495 zł
jeżeli zakup jest powyżej 400 zł - 5% = 20 zł to daje 380 zł

analogicznie jest z zakupami
do 800 zł - 8% = 64 zł to daje 736 zł
jeżeli zakup jest na 700 zł - 8% = 56 zł to daje 644 zł

Jak by nie liczyć to widać że taniej ma Gozdawa. I tutaj nie chodzi o cenę produktu lecz o wartość zamówienia. Czy 400 zł wydasz w Drapieżniku czy w Gozdawie to taniej masz tylko u jednego.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #361 dnia: 21.01.2016, 23:24 »
Na 100 procent to są te od góry druga pozycja bo nie miałem w zamiarze kupowac 8mm
 http://sklepdrapieznik.pl/sklep/2469-sonubaits-drilled-boilies-male-kulki-haczykowe-z-otworami
zgodnie z zamówieniem.
Dla pewnosci nawet teraz sprawdziłem w zamówieniu

Potwierdzenie złożenia zamówienia #002948 z dnia 2016-01-15 19:30:23
 
Ref    Produkt    Cena jednostkowa    Ilość    Suma

SDB/BW10    Sonubaits Drilled Boilies 10mm - Bloodworm // Ochotka    23,00 zł    1    23,00 zł
     
 
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #362 dnia: 21.01.2016, 23:31 »

Tak popatrzyłem na rabaty
jeżeli rozpatrywać system matematyczny
czyli co jest tańsze a co droższe

Kolega podawał wcześniej rabaty u Drapieżnika
powyżej 400 zł - 3 % = 12 zł to daje 388 zł
na kwotę 700 zł - 5 % = 35 zł to daje 665 zł

Byłem zobaczyć jak Gozdawa ma rabaty
do 500 zł - 5% = 25 zł to daje 495 zł
jeżeli zakup jest powyżej 400 zł - 5% = 20 zł to daje 380 zł

analogicznie jest z zakupami
do 800 zł - 8% = 64 zł to daje 736 zł
jeżeli zakup jest na 700 zł - 8% = 56 zł to daje 644 zł

Jak by nie liczyć to widać że taniej ma Gozdawa. I tutaj nie chodzi o cenę produktu lecz o wartość zamówienia. Czy 400 zł wydasz w Drapieżniku czy w Gozdawie to taniej masz tylko u jednego.

Twoje wyliczenia będą prawidłowe przy założeniu, że ceny na poszczególne towary w obu sklepach będą takie same. Luwro podał konkretny przykład, że tak nie jest :) Co z tego, że przy zakupie za 400 PLN wskakujesz w poziom rabatów, jak ceny bazowe są wyższe, przez co finalnie zapłacisz więcej? :(
Pozdrawiam,
Maciek

_luwro

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #363 dnia: 21.01.2016, 23:35 »
Mój ostatni komentarz :P :

Gozdawa :thumbdown:
Drapieżnik  :thumbup:

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #364 dnia: 22.01.2016, 09:26 »
Maciek sam juz nie wiem jak do tego doszło
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #365 dnia: 22.01.2016, 11:29 »
Tutaj macie przykład.
Ta sama wędka po rabatach w Gozdawie i w Drapiezniku.

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

_luwro

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #366 dnia: 22.01.2016, 11:53 »
Tutaj macie przykład.
Ta sama wędka po rabatach w Gozdawie i w Drapiezniku.



Od ceny w drapieżniku trzeba jeszcze odjąć 3procent bo jeszcze nie wprowadzili na stronie rabatu ale nawet pomijając tą kwestie i tak jest taniej :)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #367 dnia: 22.01.2016, 12:18 »
Ewidentnie cenowo drapieżnik prowadzi, biorąc pod uwagę ceny niektórych produktów w porównaniu z Gozdawą. Dlatego też zdecydowałem się kupić u nich. Mimo to, przytoczyłem wczoraj przykład zanęt MVDE lub Sensasa, gdzie różnica wynosi nawet 7 zł na kilogramowej paczce na niekorzyść drapieżnika. Także akurat w tym kontekście wypadają słabo. Tak więc ceny są bardzo atrakcyjne ale trzeba dodać, że nie na wszystkie produkty.

Odnośnie mojego wczorajszego zamówienia. Znów pytanie. Jest godzina 12.15, zamowienie robiłem wczoraj o 14. Do chwili obecnej brak jakiejkolwiek informacji, maila, telefonu.
Przelew poszedł wczoraj wieczorem. Patrzę na status zamówienia i - oczekują na przelew. Moim zdaniem już powinien tam być od rana. Różnie bywa.

Wyrwałem się i zrobiłem przelew zanim dostałem informację, fakt. Ale to nie ma wpływu na to, że nie ma dalej jakiejkolwiek informacji o moim zamówieniu.

Nawet, jeśli przelew nie dotarł, na co czekają odnośnie maila? Napiszą go w poniedziałek? Generalnie zrobiłem tam zakupy opierając się na opiniach z forum, ale widzę, że nie do końca jest tak super. Nie spieszy mi się, więc generalnie nie potrzebuję by paczka dotarła dziś czy w poniedziałek, może być nawet w piątek. Ale np. w matchpro lub u górka, 5 minut po zamówieniu i nawet nie opłaceniu zamówienia mam informację, że wysyłają do mnie paczkę. Tutaj zamówiłem wczoraj a do dzisiaj nie mam nawet informacji, którą miałem ponoć otrzymać, czy zamówiony towar jest w ogóle dostepny. Gdyby to było w sezonie i robił bym zakupy na zawody, takie coś już by mnie irytowało i byłbym wkurzony. Teraz jedynie sygnalizuję fakt i pytam, szczególnie, że koledzy tutaj mają większe doświadczenie w zakupach w drapieżniku.
Grzegorz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #368 dnia: 22.01.2016, 12:22 »
Dzis pisałem z gościem z Drapieznika. Napisal że niedługo będzie do każdego klienta przypisany stały rabat . Oczywiście będzie się on powiększał w miarę robienia zakupów u nich w sklepie. Informatyk juz działa w tej kwestii i niedługo ma być to wprowadzone. Rabat który wypracujemy sobie będzie jak juz pisałem, na stałe
Krzysztof

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #369 dnia: 22.01.2016, 12:24 »
Zadzwoń do nich sam i spytaj. Może w ferworze walki informatyków ze stroną twoje zamówienie gdzieś zaginęło na łączach, zdarza się. Sklep jak dla mnie rewelacja, kontakt podejście do klienta bajka. Więc myślę że nie olali twojego zamówienia a brak kontaktu jest raczej spowodowany innymi przyczynami. Są to raczej przejściowe kłopoty techniczne.
Pozdrawiam

Marek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #370 dnia: 22.01.2016, 12:28 »
Ewidentnie cenowo drapieżnik prowadzi, biorąc pod uwagę ceny niektórych produktów w porównaniu z Gozdawą. Dlatego też zdecydowałem się kupić u nich. Mimo to, przytoczyłem wczoraj przykład zanęt MVDE lub Sensasa, gdzie różnica wynosi nawet 7 zł na kilogramowej paczce na niekorzyść drapieżnika. Także akurat w tym kontekście wypadają słabo. Tak więc ceny są bardzo atrakcyjne ale trzeba dodać, że nie na wszystkie produkty.

Odnośnie mojego wczorajszego zamówienia. Znów pytanie. Jest godzina 12.15, zamowienie robiłem wczoraj o 14. Do chwili obecnej brak jakiejkolwiek informacji, maila, telefonu.
Przelew poszedł wczoraj wieczorem. Patrzę na status zamówienia i - oczekują na przelew. Moim zdaniem już powinien tam być od rana. Różnie bywa.

Wyrwałem się i zrobiłem przelew zanim dostałem informację, fakt. Ale to nie ma wpływu na to, że nie ma dalej jakiejkolwiek informacji o moim zamówieniu.

Nawet, jeśli przelew nie dotarł, na co czekają odnośnie maila? Napiszą go w poniedziałek? Generalnie zrobiłem tam zakupy opierając się na opiniach z forum, ale widzę, że nie do końca jest tak super. Nie spieszy mi się, więc generalnie nie potrzebuję by paczka dotarła dziś czy w poniedziałek, może być nawet w piątek. Ale np. w matchpro lub u górka, 5 minut po zamówieniu i nawet nie opłaceniu zamówienia mam informację, że wysyłają do mnie paczkę. Tutaj zamówiłem wczoraj a do dzisiaj nie mam nawet informacji, którą miałem ponoć otrzymać, czy zamówiony towar jest w ogóle dostepny. Gdyby to było w sezonie i robił bym zakupy na zawody, takie coś już by mnie irytowało i byłbym wkurzony. Teraz jedynie sygnalizuję fakt i pytam, szczególnie, że koledzy tutaj mają większe doświadczenie w zakupach w drapieżniku.

Kolego nie nakręcaj się nie zdrowo ;). Ja zrobiłem wczoraj zamówienie. 21:30 i emaila z potwierdzeniem dostałem odrazu. A dzis drugiego ze juz spakowane wszystko. Tak wiec zadzwon tam i zapytaj.
Krzysztof

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #371 dnia: 22.01.2016, 12:29 »
Zadzwoń do nich sam i spytaj. Może w ferworze walki informatyków ze stroną twoje zamówienie gdzieś zaginęło na łączach, zdarza się. Sklep jak dla mnie rewelacja, kontakt podejście do klienta bajka. Więc myślę że nie olali twojego zamówienia a brak kontaktu jest raczej spowodowany innymi przyczynami. Są to raczej przejściowe kłopoty techniczne.

Wątpię, bo dostałem maila z potwierdzeniem złożenia zamówienia.
Grzegorz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #372 dnia: 22.01.2016, 12:32 »
Może warto zaprosić któregoś z "Drapieżników" do rejestracji na forum? :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #373 dnia: 22.01.2016, 12:36 »
Ta i zaraz będzie jadka ;)
Krzysztof

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #374 dnia: 22.01.2016, 12:47 »
Ja dziś pisałem do sklepu czy są w stanie coś mi ściągnąć na indywidualne zamówienie i proszę za chwilę mam maila że już wysłali zapytanie do producenta i do 3 dni mają mieć odpowiedź. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to jest poważne potraktowanie klienta, nawet jak nie dadzą rady to i tak szacun za zainteresowanie.
Pozdrawiam

Marek