Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1885606 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14625 dnia: 04.04.2023, 13:16 »
Po ponad 20 katach wracam do typowego karpiowania i dużo się pozmieniało , tych zestawów i nazw jest tyle , że trzeba z książka na ryby chodzić ;D


Pozdrawiam Łukasz

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14626 dnia: 04.04.2023, 13:18 »
To prawda ja do dziś wspominam teleskopy, sprężyny i spławiki z dużą anteną.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14627 dnia: 04.04.2023, 13:20 »
Po ponad 20 katach wracam do typowego karpiowania i dużo się pozmieniało , tych zestawów i nazw jest tyle , że trzeba z książka na ryby chodzić ;D

Łukasz, dobrze, że jeszcze póki co nie trzeba z laptopem, jak to w przypadku współczesnych samochodów ;)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14628 dnia: 04.04.2023, 13:24 »
Po ponad 20 katach wracam do typowego karpiowania i dużo się pozmieniało , tych zestawów i nazw jest tyle , że trzeba z książka na ryby chodzić ;D
To prawda, ale karpie można też łowić skutecznie w prosty sposób, bez udziwnień, specjalnych zestawów itp. Wystarczy najprostszy przypon z włosem, może być przelotowy ciężarek, do tego podpięty woreczek pva lub siateczka i do wody. Kwestię nęcenia też można łatwo rozwiązać bez łódki za 10k a nawet spoda. Człowiek pamięta uciętą butelkę pod skosem przymocowaną do kija i ziarno fajnie latało. Oczywiście nie namawiam w dobie takiego wyboru sprzętu to takich rozwiązań, ale przypominam że dawniej tego nie było a ryby też się łowiło :P
Sławek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14629 dnia: 04.04.2023, 13:51 »
Tak bylo :thumbup:
Marcin podejrzewam że już są sygnalizatory z opcją połączenie ze smartfonem albo laptopem 😉


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14630 dnia: 04.04.2023, 17:17 »
Czy ktoś może dysponuje/ma dostęp do drukarki 3D, ewentualnie do kogoś, kto ma tokarkę? Potrzebuję zrobić/wytoczyć 4 tulejki redukcyjne do podestu pod nogi fotela CuzoF2.
Nie ma możliwości kupna czegoś gotowego ? To jakieś nietypowe wymiary ?

Offline Andyman

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14631 dnia: 04.04.2023, 19:21 »
Czy ktoś może dysponuje/ma dostęp do drukarki 3D, ewentualnie do kogoś, kto ma tokarkę? Potrzebuję zrobić/wytoczyć 4 tulejki redukcyjne do podestu pod nogi fotela CuzoF2.
Jeśli prześlesz mi wymiary (rysunek), to mogę zrobić projekt do druku 3D. Sam drukarki nie posiadam, a kolega z którego usług korzystam jest zarobiony. Też dałem mu kilka projektów do wydrukowania i czekam ponad miesiąc. Ale może u siebie znajdziesz jakąś firmę, w wielu szkołach też są już drukarki 3D. W każdym razie projekt mogę zrobić.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14632 dnia: 04.04.2023, 21:26 »
Nie ma możliwości kupna czegoś gotowego ? To jakieś nietypowe wymiary ?

Takich rzeczy nie kupisz w handlu. Średnice są nietypowe, bo to średnica goleni wysuwanej z rurki 25mm, a i średnica zewnętrzna też jest nietypowa.

Jeśli prześlesz mi wymiary (rysunek), to mogę zrobić projekt do druku 3D. Sam drukarki nie posiadam, a kolega z którego usług korzystam jest zarobiony. Też dałem mu kilka projektów do wydrukowania i czekam ponad miesiąc. Ale może u siebie znajdziesz jakąś firmę, w wielu szkołach też są już drukarki 3D. W każdym razie projekt mogę zrobić.

Na dzień dzisiejszy jestem poza domem, dopiero będę miał podest i fotel "w rękach" na weekendzie.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14633 dnia: 05.04.2023, 06:58 »
Jak Ci nie wypali opcja z drukarką to podeślij rysunek .Zobaczę co da się zrobić na tokarce.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14634 dnia: 05.04.2023, 16:48 »
Dzisiaj wybrałem się na spontanie na kanał żerański, a że było chłodno wziąłem cieplejszy kombinezon... tym samym karta została w innej kurtce. Córka zrobiła mi zdjęcia karty i opłat i wysłała mms-y

i teraz PYTANIE Czy coś takiego by przeszło przy kontroli? Czy ktoś z was ratował się w ten sposób? Czy pakujecie sprzęt i wracacie do domu?
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14635 dnia: 05.04.2023, 16:53 »
Dzisiaj wybrałem się na spontanie na kanał żerański, a że było chłodno wziąłem cieplejszy kombinezon... tym samym karta została w innej kurtce. Córka zrobiła mi zdjęcia karty i opłat i wysłała mms-y

i teraz PYTANIE Czy coś takiego by przeszło przy kontroli?

Zależy od kontrolującego i jego humoru. Ja mam "papiery" non-stop kolor w kieszonce torby wędkarskiej - wyjąć, wypełnić rejestr i włożyć - nawet myśleć nie trzeba :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14636 dnia: 05.04.2023, 16:54 »
Dzisiaj wybrałem się na spontanie na kanał żerański, a że było chłodno wziąłem cieplejszy kombinezon... tym samym karta została w innej kurtce. Córka zrobiła mi zdjęcia karty i opłat i wysłała mms-y

i teraz PYTANIE Czy coś takiego by przeszło przy kontroli? Czy ktoś z was ratował się w ten sposób? Czy pakujecie sprzęt i wracacie do domu?

Mnie kiedyś Pan Polycjant poinformował, że karta nie może być w formie elektronicznej. Z opłatami nie wiem, bo u mnie podstawą jest okazanie potwierdzenia przelewu, więc z tym problemów nie ma, zawsze na telefonie.
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14637 dnia: 05.04.2023, 16:55 »
Dzisiaj wybrałem się na spontanie na kanał żerański, a że było chłodno wziąłem cieplejszy kombinezon... tym samym karta została w innej kurtce. Córka zrobiła mi zdjęcia karty i opłat i wysłała mms-y

i teraz PYTANIE Czy coś takiego by przeszło przy kontroli? Czy ktoś z was ratował się w ten sposób? Czy pakujecie sprzęt i wracacie do domu?

Miałem taką sytuację i kontrolę. Ale kontrolował mnie facet, który już mnie wcześniej sprawdzał z 10 razy, więc wiedział, że kartę mam. Prosiłem, żeby zaczekał, bo już mi zaraz żona zdjęcie wyśle, ale machną ręką i powiedział, że generalnie powinien mnie wyprosić z łowiska.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14638 dnia: 05.04.2023, 16:58 »
Ok. Dzisiaj akurat kontroli nie było... po prostu po tej akcji (perspektywa powrotu) zacznę pakowanie od karty :).
Swoją drogą ciekawe czy jest szansa na odwołanie od ew. mandatu w takiej sytuacji.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14639 dnia: 05.04.2023, 17:04 »
Zapomnieć o karcie i zezwoleniu to tak jak wyjść na dwór i nie ubrać butów. Czasami się zdarza. Dobrze, że nielicznym.