Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849252 razy)

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14595 dnia: 17.03.2023, 09:35 »
W moim Shimano Aerlex Spod nawój nie jest idealny i przydałoby się zamontować podkładkę pod szpulę, niestety takich nie posiadam, w sprzedaży również żadnych nie znalazłem.
Czy ktoś próbował wykonać takie podkładki w własnym zakresie? Chodzi mi o materiał z jakiego można by je wyciąć.
Pozdrawiam
Klisza RTG

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14596 dnia: 17.03.2023, 09:40 »
W moim Shimano Aerlex Spod nawój nie jest idealny i przydałoby się zamontować podkładkę pod szpulę, niestety takich nie posiadam, w sprzedaży również żadnych nie znalazłem.
Czy ktoś próbował wykonać takie podkładki w własnym zakresie? Chodzi mi o materiał z jakiego można by je wyciąć.
Pozdrawiam
Klisza RTG
Dzięki! Może znajdę gdzieś w domu :)

Offline Marko27

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 15
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14597 dnia: 17.03.2023, 09:53 »
Jaki byście polecić mogli lekki kijek 3,60 do metody?
Najlepiej w 3 składzie ze względu na rozmiar transportu

W zasadzie wszystkie nowsze konstrukcje będą lekkie, więc myślę że musisz określić jakie odległości, jakiej wielkości ryby i ciężary podajników Cię interesują. No i określ orientacyjny budżet bo zaraz pojawią się propozycje od 100 do 2100 zł :P

Myślę, że max do 400zł nie więcej. Dystans 60/80m. Ciężarki też pewnie nic na wyrost, więc pewnie do tych 30/40g

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14598 dnia: 17.03.2023, 10:05 »
W moim Shimano Aerlex Spod nawój nie jest idealny i przydałoby się zamontować podkładkę pod szpulę, niestety takich nie posiadam, w sprzedaży również żadnych nie znalazłem.
Czy ktoś próbował wykonać takie podkładki w własnym zakresie? Chodzi mi o materiał z jakiego można by je wyciąć.
Pozdrawiam
Sam takie dorabiałem do Daiwy GS (nie ma niestety w komplecie). Użyłem teczki z tworzywa na dokumenty, równie dobrze spiszą się wszelakie opakowania na zabawki z przezroczystą "szybką". Dużym ułatwieniem jest użycie do tego celu wycinaków do skóry, najlepiej mieć obie średnice - wewnętrzną i zewnętrzną. Ja mam taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/przebijaki-skory-gumy-dziurkacz-wycinak-15szt-12469063578

Wycinaki przydatne są też do zrobienia krążków/walców z chleba, mielonki, sera itp., więc znajdą więcej zastosowań niż by się wydawało :).

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14599 dnia: 17.03.2023, 10:14 »
W moim Shimano Aerlex Spod nawój nie jest idealny i przydałoby się zamontować podkładkę pod szpulę, niestety takich nie posiadam, w sprzedaży również żadnych nie znalazłem.
Czy ktoś próbował wykonać takie podkładki w własnym zakresie? Chodzi mi o materiał z jakiego można by je wyciąć.
Pozdrawiam
Sam takie dorabiałem do Daiwy GS (nie ma niestety w komplecie). Użyłem teczki z tworzywa na dokumenty, równie dobrze spiszą się wszelakie opakowania na zabawki z przezroczystą "szybką". Dużym ułatwieniem jest użycie do tego celu wycinaków do skóry, najlepiej mieć obie średnice - wewnętrzną i zewnętrzną. Ja mam taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/przebijaki-skory-gumy-dziurkacz-wycinak-15szt-12469063578

Wycinaki przydatne są też do zrobienia krążków/walców z chleba, mielonki, sera itp., więc znajdą więcej zastosowań niż by się wydawało :).
Dzięki :) :thumbup:

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14600 dnia: 17.03.2023, 18:54 »
Ma ktoś pomysł co zrobić z dmuchanymi kołami od wózka wędkarskiego żeby ich co 3 miesiące nie pompować? Zapryskanie ich pianką uszczelniającą znam, ale może jakiś inny patent (o O) nie do końca usztywniający same koła. Czy może zwyczajnie zamienić je na takie z piany EVA?
Nosferatu z koncentratu

Offline Imar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 4
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14601 dnia: 17.03.2023, 19:02 »
3 miesiące to szmat czasu, zdecydowanie częściej powinno się pompować ogumienie rowerowe. Jeśli masz dętki lub system bezdętkowy to możesz zalać do kół uszczelniacz do rowerowego systemu bezdętkowego TLR. Nie sprawi pewnie to że będziesz pompować raz na pół roku ale coś zawszę pomoże. 30ml na koło powinno w zupełności wystarczyć. Wykręcasz wkład zaworu, wlewasz uszczelniacz strzykawką, wkręcasz wkład zaworu, pompujesz koła. Uszczelniacz możesz kupić w sklepach rowerowych, bardzo często na ml. Serwisy zazwyczaj używają butelek większej opakowań pojemności. Innego rozwiązania nie widzę. Pompujesz koła raz na 3 miesiące, ja bym się tym nie martwił.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14602 dnia: 17.03.2023, 19:16 »
To normalne, w autach tez trzeba co jakis czas dopompowac .


Pozdrawiam Łukasz

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14603 dnia: 17.03.2023, 19:51 »
Dzięki Imar, zastosuje patent z uszczelniaczem, poszła 👍🏻
Nosferatu z koncentratu

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14604 dnia: 17.03.2023, 20:19 »
Jaki byście polecić mogli lekki kijek 3,60 do metody?
Najlepiej w 3 składzie ze względu na rozmiar transportu

W zasadzie wszystkie nowsze konstrukcje będą lekkie, więc myślę że musisz określić jakie odległości, jakiej wielkości ryby i ciężary podajników Cię interesują. No i określ orientacyjny budżet bo zaraz pojawią się propozycje od 100 do 2100 zł :P

Myślę, że max do 400zł nie więcej. Dystans 60/80m. Ciężarki też pewnie nic na wyrost, więc pewnie do tych 30/40g
Widzę, że kolega sprzedaje akurat mój ulubiony model kija do metody na komercje https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=23092.msg615224#new
Nie jest to kij na drobnicę ale podajnikami, jak piszesz, z lotką spokojnie osiąga dystans 60+ m z żyłką i 80 m z plecionką. Mierzone na kijkach.
Kij już niedostępny w sprzedaży, tylko z drugiej ręki.
Pozdrawiam,
Tomek

Online Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14605 dnia: 18.03.2023, 21:11 »
Witam. Mam takie pytanko. Jestem z Lublina i jutro będę nad Zalewem W Janowie Lubelskim ( okręg Tarnobrzeg ).  Dorze rozumiem że za Zalew nie będę musiał dopłacać ?
https://www.pzw.org.pl/lublin/mapa_porozumien

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14606 dnia: 22.03.2023, 12:02 »
Mam zamiar zacząć przygodę z plecionką i mam takie pytanko. Czy plecionkę nawijać na kołowrotek mokrą czy sucha ?
Eryk :-)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14607 dnia: 22.03.2023, 12:16 »
Mam zamiar zacząć przygodę z plecionką i mam takie pytanko. Czy plecionkę nawijać na kołowrotek mokrą czy sucha ?
ja zawsze czy to plecionkę czy to żyłkę nawijam z wiadra z wodą więc jest mokra i układa się bardzo fajnie. Na sucho nie próbowałem bo wygodnie mi z wody .
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14608 dnia: 24.03.2023, 12:47 »
Czy na wózek elektrostatyka W2 wsadzę kosz wędkarski matrixa s36 superbox?

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14609 dnia: 27.03.2023, 11:39 »
Czy ktoś użytkuje kołowrotek Prologic Fulcrum XD 7000 BF i mógłyby podzielić się wrazeniami z jego użytkowania?