Autor Wątek: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt  (Przeczytany 19297 razy)

ProBono

  • Gość
Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« dnia: 25.10.2016, 19:27 »
Witam,
chcialem zapytać wszystkich zainteresowanych oraz samego prekursora i redaktora naczelnego zacnego pisma wędkarskiego co się stało, że nowy numer się nie pojawia? W grę wchodzi brak czasu? Brak funduszy inwestycyjnych?  Nie ukrywam, że sam wzialbym aktywny udział w kształtowaniu owego magazynu.

Offline Klopotek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hoek van Holland / Słupsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2016, 19:34 »
Też pomogę
Pozdrawiam
Łukasz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2016, 19:35 »
Wychylę się trochę ;) Wojtku, redaktor Lucjan zapier...pracuje i pewnie mu czasu nie styka. Co to idei pomocy, przyznam, że to chwalebny pomysł :thumbup:

ProBono

  • Gość
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2016, 19:49 »
Jak najbardziej to rozumiem, kazdy z nas ma obowiązki i powinnosci ale Luk nie jest sam, możemy wspólnie tworzyć to pismo. Proponować wątki i tematy bo to pismo to naprawdę super sprawa. Dodatkowo można by pokusić się o to aby pobrać nowy numer PDF wymagane będzie wysłanie SMS za 1,22 zł. Duża popularnością pozwoli to na ubieranie troszku grosza na tusz i kartki :money:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2016, 20:40 »
Panowie, nie mam jak robić pisma. Filmy niezrobione, artykuły nie napisane, walka z ZG odkładana, strona główna niedokończona, jej artykuły wymagają retuszu. Do tego praca i najważniejsze- ryby :)

Gdyby magazyn się samofinansował byłoby może inaczej. Ale życie w Londynie drogie i zapieprzać trzeba.

Ale dzięki za inicjatywę Panowie :thumbup: Gdyby parę osób pomogło, możnaby wydać cieńszy numer, z mniejszą ilością artykułów. W sumie warto spróbować...
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2016, 23:19 »
Symboliczna opłata nie zrujnuje nikogo finansowo a pomnożona przez ilość zainteresowanych pomoże zebrać fundusze na działalność.

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #6 dnia: 27.10.2016, 00:33 »
Chętnie podejmę się napisania jednego artykułu. nie wiem o czym ale jak będę w stanie to chciałbym pomóc.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #7 dnia: 27.10.2016, 05:54 »
Jeśli byłaby potrzeba też chętnie  spróbował bym napiać artykuł o połowach we Francji.

Obecnie jestem w Polsce, więc mam trochę czasu.

Nigdy nie pisałem artykułów, ale mogę  spróbować ;)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #8 dnia: 27.10.2016, 08:09 »
To Panie i Panowie piszcie nawet jak nie będziecie chcieli publikować zawsze macie coś dla siebie.

A tak na poważnie: piszcie, piszcie będzie grubszy, cieńszy ale zawsze coś się ruszy do przodu.

ProBono

  • Gość
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #9 dnia: 11.11.2016, 09:56 »
Byłem pewny, że temat się rozwinie a pismo nabierze rozmachu. Watek miał być inspiracją dla ukrytych talentów i zachętą dla nieśmiałych hobbystów wędkarstwa, tymczasem zapadła wczesnozimowa cisza...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #10 dnia: 11.11.2016, 10:15 »
No to ja ją przerwę.

Postanowiłem, że magazyn się ukaże, w troszkę mniejszej formie niż dotychczas. Zapraszam wszystkich chętnych do wsólredagowania. Kto wie, może jak się zbiorą środki, to i pismo ujrzy światło dzienne w formie drukowanej? :)

Póki co myślę o przełomie grudzień/styczeń :D

 
Lucjan

ProBono

  • Gość
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #11 dnia: 13.11.2016, 12:21 »
Jakby co jestem do dyspozycji Panie Redaktorze.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #12 dnia: 13.11.2016, 20:29 »
Jeśli się na coś przydam, mogę spróbować.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

ProBono

  • Gość
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #13 dnia: 14.11.2016, 22:31 »
Żeby nie było że to tylko moje czcze gadanie
Prace nad nowym numerem trwają, rozmową z Redaktorem naczelnym już była.
Chciałbym bardzo mocno przyczynić się do reaktywacji czasopisma, bo nic lepszego nie czytałem.

Ten pomysł realizowałem w ciągu 30 minut pod wpływem pomysłu jaki wpadł mi do głowy a oto jego wyniki.

Oto moja propozycja pierwszej strony
oczywiście będą tu zdjęcia na pierwszej okładce jednak ja takowej nie posiadam jak na razie, zająłem się tylko szablonem strony jak ja to widzę.


Dalej spis treści oczywiście również przykładowy (jeśli chodzi o zawartą treść w spisie)


Dalej to pomysł jak będzie wyglądała strona danego artykułu. Temat dużą czcionką i z boku zdjęcie autora i z lewej strony zdjęcia nick z forum - taka moja propozycja. Dalej oczywiście odpowiednia treść. Będę nad tym jeszcze trochę siedział


Zapodałem tylko część - wszystko może mi się w głowie jeszcze zminić bo lubię się z pomysłem ,,przespać" wtedy wydaje się być bardziej dopracowany ale wizję samego magazynu mam już w głowie.

Musze kończyć bo bateria w laptopie już na wyczerpaniu a nie chce mi się wstać po kabel do ładowarki bo już pora do spania, bo jutro muszę przed 5 wstać do pracy. Jutro po 19:00 dalszy etap tworzenia graficznej odsłony pisma, które mam nadzieje nabierze tępa i miłego charakteru. Pozdrawiam WAS!

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Magazyn wędkarski Spławik i Grunt
« Odpowiedź #14 dnia: 15.11.2016, 00:12 »
No, no :) Fajnie, że prace już ruszyły :)

Projekt wygląda fajnie, ale jeśli mógłbym coś zaproponować ;D
Czy tło nie może być cieniowane? Tak, żeby nadać wszystkiemu troszkę głębi, to z jednolitym tłem wygląda troszkę płasko :) tak samo możnaby zrobić z jakąś częścią białego tła na którym jest tekst. Być może dół powinien przechodzić kolorem w kolor tła, albo dolny odcinek powinien stawać się przeźroczysty.

I może popracować jeszcze troszkę nad napisem, Autor: Luk. W momencie dłuższego nicka, napis będzie nieczytelny, Za dużo tam tego po prostu będzie.


Ogółem jak mówiłem projekt bardzo fajny, trzeba go po prostu jeszcze tylko obrobić, bo jak na razie jest troszkę surowy :)
Ode mnie leci zasłużony kciukas! :thumbup: :bravo:
Pozdrawiam
Marcin