Autor Wątek: Mapa forumowiczów portalu SiG  (Przeczytany 118677 razy)

Offline xevf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #60 dnia: 17.01.2017, 23:16 »
heh na namiot kawałek trawnika się znajdzie a i pewnie coś do przepłukania gardła i zaspokojenia głodu by się znalazło ;)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #61 dnia: 17.01.2017, 23:18 »
Idzie super :)
Może by link do mapki podpiąć przy pierwszym poście?
A miejscówki to opcja, bo generalnie za dużo ich, a powinno to być czytelne.

xevf, mógłbyś uaktualnić moje dane?

Piker
Lokalizację już masz
Delikatny feeder, metod feeder
Okręg Mazowiecki

Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #62 dnia: 17.01.2017, 23:20 »
Haha pamiętaj głodnych nakarmić, spragnionych napoić :D
Jeżeli ma ktoś pomysł co jeszcze w informacjach na mapce powinno się znaleźć niech pisze śmiało :D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #63 dnia: 17.01.2017, 23:22 »
Poprawiłem u fishuntera1990 i dodałem u siebie na próbę na tą chwile mamy taki schemat:
-Nick
-Miasto lub dokładniejsza lokalizacja, jak kto chce jesli lokalizacja najlepiej link do mapki googla albo współrzędne w formacie WGS84 - Lat, Lng np. 52.2296756, 21.012228700000037
- metody połowu
- okręg PZW
- ulubione miejscówki, wody

Wszystko czy dodajemy coś jeszcze

Myślę, że to w zupełności wystarczy i nie narusza w żaden sposób prywatności nikogo z nas ;) Nikt Ci pod domem namiotu nie rozbije, no chyba że podasz dokładne namiary :D.

No i oczywiście dokładne namiary na najbliższe sklepy ze sprzętem :beer: :beer: :beer: :beer: :P :facepalm:.

Dla wymagających "dobrych" namiarów w rożnych warstwach kartograficznych, polecam Geoportal, którego uzywam już kilka dobrych lat, m.in. w swojej pracy, ale na pewno większość z Was już ma to w małym paluchu... :P

http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #64 dnia: 17.01.2017, 23:23 »
Idzie super :)
Może by link do mapki podpiąć przy pierwszym poście?
A miejscówki to opcja, bo generalnie za dużo ich, a powinno to być czytelne.

xevf, mógłbyś uaktualnić moje dane?

Piker
Lokalizację już masz
Delikatny feeder, metod feeder
Okręg Mazowiecki

Piker myślę, że ten post ogólnie powinien być przypięty i zawsze widoczny :D A link do mapki jak i wzór do wpisu, aby nanieść na mapkę, gdyby znajdował się w nagłówku postu i stale widniało - wtedy byłoby genialnie :D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #65 dnia: 17.01.2017, 23:24 »
Poprawiłem u fishuntera1990 i dodałem u siebie na próbę na tą chwile mamy taki schemat:
-Nick
-Miasto lub dokładniejsza lokalizacja, jak kto chce jesli lokalizacja najlepiej link do mapki googla albo współrzędne w formacie WGS84 - Lat, Lng np. 52.2296756, 21.012228700000037
- metody połowu
- okręg PZW
- ulubione miejscówki, wody

Wszystko czy dodajemy coś jeszcze


Myślę, że to w zupełności wystarczy i nie narusza w żaden sposób prywatności nikogo z nas ;) Nikt Ci pod domem namiotu nie rozbije, no chyba że podasz dokładne namiary :D.

No i oczywiście dokładne namiary na najbliższe sklepy ze sprzętem :beer: :beer: :beer: :beer: :P :facepalm:.

Dla wymagających "dobrych" namiarów w rożnych warstwach kartograficznych, polecam Geoportal, którego uzywam już kilka dobrych lat, m.in. w swojej pracy, ale na pewno większość z Was już ma to w małym paluchu... :P

http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/

Miało być skromnie, jest z mega rozmachem :D Naprawdę niedługo to będzie encyklopedia ;D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline xevf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #66 dnia: 17.01.2017, 23:29 »
Tak sobie myślę ze można by jeszcze dodać na osobnej warstwie "polecane miejsca" np sprawdzone przez forumowiczów komercje z krótkim opisem i np linkiem do strony czy tematu na forum poruszającego walory miejsca. Oczywiście oprócz polecanych warto tez dodać miejsca niepolecane czy wręcz takie które polecamy omijać z daleka ;)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #67 dnia: 17.01.2017, 23:41 »
Tak sobie myślę ze można by jeszcze dodać na osobnej warstwie "polecane miejsca" np sprawdzone przez forumowiczów komercje z krótkim opisem i np linkiem do strony czy tematu na forum poruszającego walory miejsca. Oczywiście oprócz polecanych warto tez dodać miejsca niepolecane czy wręcz takie które polecamy omijać z daleka ;)

Xevf zastanawiam się czy takich informacji nie znajdziesz w dziale łowiska. Oczywiście niech inni też ocenią ten pomysł ;) Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że to ogrom roboty. O ile polecane/niepolecane łowiska wydają mi się dobrym pomysłem, o tyle opisy lepiej byłoby umieszczać w dziale łowiska. Tam można w miarę szczegółowo opisać poszczególne łowiska zgodnie z wiedzą i doświadczeniami naszych forumowiczów. Nie wpłynęło by to wtedy w żaden sposób na czytelność, a boję się, że nadmiar informacji w opisie na mapce może skutkować małą czytelnością, a mapka właściwie miała służyć ułatwieniu w lokalizacji forumowiczów i ich integracji ;) Oczywiście nie skreślam tego pomysłu bo może okazać się, że jest to pomysł co najmniej dobry, a i wręcz wymagany przez resztę :D

PS. sorki nie skumałem do końca pomysłu :P Informacje na osobnej warstwie dotyczące polecanych łowisk mogą być rewelacją - podkreślam - REWELACJĄ! Tylko wymagać to będzie naprawdę ogromu pracy :P
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #68 dnia: 17.01.2017, 23:42 »
Ojej ambitne plany

Marcin

Marcin

Offline xevf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #69 dnia: 17.01.2017, 23:51 »
Tak sobie myślę ze można by jeszcze dodać na osobnej warstwie "polecane miejsca" np sprawdzone przez forumowiczów komercje z krótkim opisem i np linkiem do strony czy tematu na forum poruszającego walory miejsca. Oczywiście oprócz polecanych warto tez dodać miejsca niepolecane czy wręcz takie które polecamy omijać z daleka ;)

Xevf zastanawiam się czy takich informacji nie znajdziesz w dziale łowiska. Oczywiście niech inni też ocenią ten pomysł ;) Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że to ogrom roboty. O ile polecane/niepolecane łowiska wydają mi się dobrym pomysłem, o tyle opisy lepiej byłoby umieszczać w dziale łowiska. Tam można w miarę szczegółowo opisać poszczególne łowiska zgodnie z wiedzą i doświadczeniami naszych forumowiczów. Nie wpłynęło by to wtedy w żaden sposób na czytelność, a boję się, że nadmiar informacji w opisie na mapce może skutkować małą czytelnością, a mapka właściwie miała służyć ułatwieniu w lokalizacji forumowiczów i ich integracji ;) Oczywiście nie skreślam tego pomysłu bo może okazać się, że jest to pomysł co najmniej dobry, a i wręcz wymagany przez resztę :D

PS. sorki nie skumałem do końca pomysłu :P Informacje na osobnej warstwie dotyczące polecanych łowisk mogą być rewelacją - podkreślam - REWELACJĄ! Tylko wymagać to będzie naprawdę ogromu pracy :P
pewnie ze znajdziesz ale jak gdzieś jedziesz to przejrzenie działu pod tym kątem to kupa roboty i czasu, a tak otwierasz mapkę i od razu widzisz co forumowicze polecają w okolicy i masz linki do tematów z opisami. Oczywiście na mapce żadnych wypracowań bardziej cos w stylu : woda 2-3m, super właściciele, miejsca do spania są, 10 pln za dzień łowienia, link do tematu na forum i tyle ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #70 dnia: 17.01.2017, 23:51 »
Bardzo fajna ta mapa. Tylko czy Google się nie przypierniczy do niej i czy nie będą chcieli jakiejś kasy np ?
Pozdrawiam - Gienek

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #71 dnia: 17.01.2017, 23:58 »
Panowie, Wy tam forum chcecie przenieść?  ;D
Hubert

Offline xevf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #72 dnia: 18.01.2017, 00:00 »
Od dłuższego czasu korzystam z tego rozwiązania i nigdy nic google nie chciało, jak by zaczęli chcieć będziemy się przenosić wyeksportowanie zawartości mapy to trzy kliknięcia myszką ...

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #73 dnia: 18.01.2017, 00:00 »
Bardzo fajna ta mapa. Tylko czy Google się nie przypierniczy do niej i czy nie będą chcieli jakiejś kasy np ?

Druid też się nad tym zastanawiałem, ale z tego co czytałem w regulaminie zumi (tam czytałem) było zapisane, że darmowe. Myślę, że google tu problemu robić nie będzie - taką mapkę możesz robić dla siebie np. z miejscami godnymi uwagi prawda?

Xevf masz rację, z początku źle skumałem pomysł :P Myślę, że takie informacje mogą się przydać, tyle że będzie to mnóstwo pracy, a także koledzy będą musieli (chyba najlepiej) wysłać Ci swoje opisy łowisk w PW. I tak dla pewności ogarnij temat licencji google - wtedy nic nas nie zaskoczy :D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #74 dnia: 18.01.2017, 00:03 »
Panowie, Wy tam forum chcecie przenieść?  ;D

Hubert ;D :beer: Przenieść to może nie, ale umieścić w kolejnym wymiarze... To już bardziej :D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)