Autor Wątek: Topfish.pl  (Przeczytany 1268 razy)

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Topfish.pl
« dnia: 18.03.2017, 22:34 »
Witajcie :)

Nie znalazłem w wyszukiwarce recenzji tego sklepu, więc pomyślałem, że ja taką napiszę i podzielę się swoimi doświadczeniami.

To mój drugi rok, jestem na starcie kariery wędkarskiej, dlatego musiałem zaopatrzyć się w cały asortyment praktycznie od zera. Po porównaniu cen w sklepach stacjonarnych i internetowych, zdecydowałem się zamawiać przez sieć. Kolejne sito cenowe sprawiło że zdecydowałem się kupować w Topfish.pl z uwagi na niższe ceny niż u konkurencji. Niestety, nie ma róży bez kolca, tak i tutaj poza niską ceną nie można za wiele dobrego powiedzieć ale do dzieła. Swoją ocenę wystawiam po dokonaniu 5 zakupów na łączną kwotę około 1200 złotych.

Po kolei:

1) Cena - jak wspomniałem cena wędek, kołowrotków i reszty jest naprawdę atrakcyjna. W porównaniu do moich sklepów stacjonarnych jest to cena niższa o 50% , a w stosunku do innych sklepów internetowych to w granicach 10 do 15 procent. Tutaj zdecydowanie duży plus dla Topfish.pl, 10/10 bo taniej jak u nich nie znalazłem nigdzie indziej.

2) Wybór - tutaj raczej nie ma się czym pochwalić. Wybór mamy z firm raczej jednego poziomu cenowo - jakościowego. I tak główne skrzypce grają tutaj JAXON, MIKADO, TRAPER, DAM, KONGER. Choć znaleźć można też DRAGON, DAIWA, czy KAMATSU.
Sprzęt czy akcesoria nie są zbyt wyszukane, i raczej trudno tu znaleźć jakieś nowości , czy specjalistyczny sprzęt pod jakąś konkretną metodę. Raczej solidne podstawy i klasyka. Zdecydowanie na minus Topfisha. Dodatkowo miałem sytuację gdzie okazało się że zamówionej i zapłaconej wędki jednak sklep nie posiada, i nie jest w stanie załatwić. Musiałem ratować się innym zamiennikiem, niestety z uwagi na zaistniałą sytuację sklep nie raczył mi w paczce dorzucić nic ekstra... Nawet głupich stoperów na żyłkę... Ocena 4/10

3) Czas realizacji zamówienia - tutaj jest istny dramat. Większości towaru nie ma na stanie,tylko są zamawiane z hurtowni, co trwa około 4 dni roboczych nim towar przyjdzie na sklep. Potem jest weekend i dopiero wysyłka z początkiem następnego tygodnia. Łączny czas na dotarcie paczki od zamówienia nigdy w moim przypadku nie był krótszy niż półtora tygodnia... Ocena 1/10 jest chyba i tak za wysoka...

4) Kontakt - na stronie internetowej jest numer telefonu pod który można się dodzwonić. Jest opcja e-mail. Sprawdziłem na sobie, gdy po dokonaniu zakupu, zorientowałem się że coś pominąłem w swoim zamówieniu. Piszę więc do nich maila że zapomniałem tego, tego i tamtego, i że chce to dołączyć do zamówienia sprzed kilku godzin. Zgodzili się, i obiecali doliczyć kwotę do wcześniejszej przesyłki (wybrałem opcję zapłaty przy odbiorze). Jakie moje zdziwienie było gdy kurier po wręczeniu mi paczki półtora tygodnia później zażądał ode mnie niższej kwoty. Domyślałem już się o co chodzi i upewniłem po otwarciu paczki. Nie było w środku mojego dodatkowego zamówienia. Dzwonię więc do sklepu, i pytam o co chodzi? Usłyszałem w słuchawce że Pan zapomniał (mimo że potwierdzili mi odbiór maila) i że mogę sobie zamówić te rzeczy w nowym zamówieniu... Tutaj również mocne 2/10.

5) Jakość sprzętu - sprzęt jest zapakowany dobrze, nie jest uszkodzony, nie ma śladów zniszczeń ani użytkowania. Nie mam ani jednego niemiłego doświadczenia. 10/10.

6) Strona internetowa - sam nie jestem informatykiem, ba moje pojęcie o tworzeniu czegokolwiek online jest zerowe, wiec nie czuje się godzien kogokolwiek oceniać. Mogę tylko powiedzieć że w porównaniu do innych stron internetowych gdzie robi się zakupy, topfish nie jest jakoś w plecy. Wygląda dobrze i obsługuje się go prosto. Ocena 7/10.


Ogólnie - całościowo sklep oceniam na -3/10. Brakuje tu rozmachu, nowości, pójścia z duchem czasu. Czas oczekiwania na przesyłkę trwa nie miłosiernie długo. Jest to taki internetowy odpowiednik stacjonarnego sklepu wędkarskiego w którym pewnie każdy z nas był przynajmniej raz w życiu. Sklepu ze starą witryną, starymi odrapanymi naklejkami firm, gdzie pracuje od 20 lat ten sam Pan, u którego każda nowość traktowana jest jako oszustwo i skok na kasę, i który zawsze Ci powie że najlepsza jest sprężyna na rurce. W takim sklepie najlepiej kupować tylko robaki. Jako, że topfish nie oferuje żywych przynęt, raczej radzę omijać ten sklep szerokim łukiem. Dramatu nie ma, ale bez sensu tracić nerwy kiedy dookoła jest tyle dobrych. szybkich i nowoczesnych sklepów :)


To moja ocena tego sklepu. Domyślam się że raczej nikt tutaj tam nie kupował, i raczej nie będzie ale pisze w ramach ciekawostki i zdobycia przez was nowej wiedzy :D he he , może ktoś z waszych znajomych będzie was kiedyś pytać o topfish to już macie jakiś obraz tego sklepu :)

Pozdrawiam


P.S. w załączniku logo firmy, żeby nie pomylić z czymś innym.
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Topfish.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2017, 22:39 »
Kiedy szukałem kija oraz kołowrotka to przeglądałem ten sklep.

Cenowo nie jest aż tak "różowo" - na allegro są rzeczy tańsze.

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Topfish.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2017, 22:41 »
Pewnie tak, na allegro czy olx coś tańszego się znajdzie. Chodzi mi raczej o samodzielny sklep internetowy, ukierunkowany tylko pod wędkarstwo :)



Edit:

Syborg ----> tak, przecież to jasne :) Trzeba oddać cesarzowi co cesarza, ale też i jest niestety za co ich zganić. I tego "złego" jest zdecydowanie więcej...
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Topfish.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2017, 22:43 »
Przyznaję, że po pierwszych zdaniach wpisu położyłem palec na czerwonym przycisku z napisem "usuń", ale okazało się, że Twoja ocena jest jak najbardziej szczera ;)

Jacek

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Topfish.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2017, 22:48 »
Pewnie tak, na allegro czy olx coś tańszego się znajdzie. Chodzi mi raczej o samodzielny sklep internetowy, ukierunkowany tylko pod wędkarstwo :)

Jeśli mamy sprecyzowany cel zakupów, nawet większych, to mimo wszystko allegro bym jako jedna z opcji sprawdzał. Tam teraz są w zasadzie głównie sklepy i ceny nierzadko są naprawdę sporo niższe niż w sklepach. Można u jednego sprzedawcy znaleźć większość pożądanych rzeczy ;)

No ale pewnego sklepu wędkarskiego z drapieżnikiem w logo szybko raczej nikt nie przebije pod względem ilości.


Co do samego Topfish - kontakt tragiczny. Dzwoniłem i prosiłem o krótki opis jednej z dostępnych wędek. Miły Pan zadeklarował odpowiedź na maila jak tylko znajdą czas i mam tą drogą pisać - napisałem więc maila, że to ja, opisałem problematykę, dosyć szczegółowo. Po 48h zadzwoniłem z pytaniem, czy otrzymam odpowiedź na tego maila - i ta sama osoba odpowiada, że ona nic nie wie...Koniec końców, odpowiedź dostałem - że wędki nie mają w sklepie i przesłali opis producenta :facepalm: