Autor Wątek: Tanie zanęty  (Przeczytany 22943 razy)

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tanie zanęty
« dnia: 02.07.2017, 12:32 »
Pewnie mnie zjedziecie za temat albo wyśmiejecie ale... Tak się zastanawiam jaki macie doświadczenia z tanimi i popularnymi zanętami jakich pełno jest w naszych sklepach? Typu Profess, tańsze Trapery, Still?

Sam zazwyczaj kupuję coś z Lorpio. Dopalam po swojemu i na rzekach jakoś działa raz lepiej raz gorzej 😉

Z tych tańszych sam od kilku sezonów używam zanęt Stilla. Plociowej w wersji czekolada lub konopia i takiej grubej jasnej coś o nazwie typu duży karp czy coś takiego. Kupuję w sklepie który jest nad jeziorem gdzie jeżdżę z rodzina by nie wozić towaru z domu 😃

Ostatnio na miejscu był tylko ten niepozorny Profess i co ciekawe różne serie w jednej cenie i nie mając wyboru używałem też jakiejś płociowej o zapachu wanilii i weszły w nią ryby. Oprócz płoci nawet linka przyłowilem.

Swego czasu też używałem czerwonego Trapera feeder na rzekach i też dawał radę.

Ktoś dorzuci coś od siebie? 😊


"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline magister82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 3
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #1 dnia: 02.07.2017, 12:58 »
Swego czasu uzywałem na spławik Starfish i nie narzekałem

_luwro

  • Gość
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #2 dnia: 02.07.2017, 13:03 »
Nawet najdroższa zanęta źle podana za dużo nie zdziała.

Offline ddamian86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #3 dnia: 02.07.2017, 13:08 »
StarFish to akurat jak dla mnie taka lepsze z tańszych. Nawet bywają w niej kawałki ochotki ? Czy białych robaków ? Dobrze pamiętam. ? A teraz mam na stanie takie dwie taniochy, ale boję się otworzyć. :P Jedna to Traper Big Carp Series Miód a druga to Fiskeri Special Groundbait Karmel. Szczerze wziąłem, bo wziąłem, ale nie mam na razie pomysłu jak to zużyć. :-[
Boże, kiedy umrę nie pozwól mojej żonie sprzedać moich wędek i kołowrotków za tyle, ile jej powiedziałem, że kosztowały...

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #4 dnia: 02.07.2017, 13:23 »
Ja używam still uniwersal z wlasnymi wzbogaceniami :) Do feedera pasuje idealnie :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #5 dnia: 02.07.2017, 13:31 »
Swojego czasu używałem wielu takich zanęt, dwie bardzo mocno się wyróżniały. Chodzi o zanętę Stil HPB Duży Karp , są dwie frakcje tego towaru, gruba i bardzo gruba. To zanęta kompletna, nie trzeba już do niej nic dodawać, ale głównie sypałem kuku konserwową, białe robaki i melasę. To była moja podstawowa mieszanką na Odrę do koszyka. Dała mi wiele pięknych ryb.
Dzisiaj, jakbym miał do niej wrócić, dodałbym jeszcze dobrej mączki rybnej i soli.

Drugi typ, to zanęta Dragona Magnum lin karaś zielona. Idealna na jeziora pod spławik, po dodaniu cynamonu jej skuteczność mocno rosła. Zazwyczaj mieszałem ją z ziemią, robalami, kuku konserwowa, melasą i wiórkami kokosowymi. Ryby na moich żwirowaniach bardzo lubiły ten towar. Aż się cholera łza w oku kręci, jak wspomnę ile pięknych ryb było w moich wodach :(

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #6 dnia: 02.07.2017, 13:36 »
Co do STIL-a - jak już gdzieś napisałem - o ile dobrze pamiętam ta firma rozprowadzała kiedyś zanęty W.R. Kremkusa i jak mniemam - dzisiaj ich zanęty mogą mieć coś wspólnego z zanętami tego Mistrza (choćby dzisiejsza Futter, kiedyś W.R. Kremkus - Mein Futter) Mogę się oczywiście mylić, ale kto wie :)   Co do innych tanich zanęt - używam często Lorpio - serię EXTRA i UNIWERSALNĄ i nie mogę narzekać :)

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #7 dnia: 02.07.2017, 13:38 »
Chodzi o zanętę Stil HPB Duży Karp , są dwie frakcje tego towaru, gruba i bardzo gruba. To zanęta kompletna, nie trzeba już do niej nic dodawać, ale głównie sypałem kuku konserwową, białe robaki i melasę. To była moja podstawowa mieszanką na Odrę do koszyka. Dała mi wiele pięknych ryb.
Dzisiaj, jakbym miał do nie wrócić, dodałbym jeszcze dobrej mączki rybnej i soli.

To ja używałem dokładnie tej właśnie. Mieszałem pół na pół z czymś drobniejszym a po kilku dniach już tylko ta gruba i tak tego używałem pod spławik na jezioro.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #8 dnia: 02.07.2017, 13:41 »
Co do STIL-a - jak już gdzieś napisałem - o ile dobrze pamiętam ta firma rozprowadzała kiedyś zanęty W.R. Kremkusa i jak mniemam - dzisiaj ich zanęty mogą mieć coś wspólnego z zanętami tego Mistrza (choćby dzisiejsza Futter, kiedyś W.R. Kremkus - Mein Futter) Mogę się oczywiście mylić, ale kto wie :)   Co do innych tanich zanęt - używam często Lorpio - serię EXTRA i UNIWERSALNĄ i nie mogę narzekać :)
Nie mylisz się. ;) Still współpracował z mistrzem. Potem coś przechwycił też Dragon. Zanęty Still-a są fajne. Dziwne jest to, że firma z Międzyrzecza, nie ma swoich produktów w Gorzowie. ???
Arek

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #9 dnia: 02.07.2017, 21:46 »
Receptury Kremkusa są w posiadaniu dragona. Ich rzeczne mieszanki zawodnicze są świetne na rybne wody, na bardziej ubogie w rybostan cieki - jest sporo lepszych mieszanek.

Z tańszych zanęt polecam magnetic'i lorpio - zwłaszcza roach'a - na liny (ciekawostka) i bream'a (na leszki...a to ci psikus)- cena ok 7zł za kg. Karpiowe (wszystkie 3) i linowe są fatalne
Pozdrawiam
Olo


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #10 dnia: 02.07.2017, 21:49 »
Moim zdaniem pellet 2 mm Profess jest ok. Używam i nie narzekam.
;)

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #11 dnia: 02.07.2017, 22:01 »
Receptury Kremkusa są w posiadaniu dragona. Ich rzeczne mieszanki zawodnicze są świetne na rybne wody, na bardziej ubogie w rybostan cieki - jest sporo lepszych mieszanek.


Dzięki za info :) W takim razie Stil ma tylko podobne nazwy. Zresztą wystarczyło wpisać w wyszukiwarce "Mein Futter" i mi wyskoczyło, że tę serię kontynuuje Sensas.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #12 dnia: 02.07.2017, 23:02 »
Moim zdaniem pellet 2 mm Profess jest ok. Używam i nie narzekam.
Starsznie sie ten pellet namacza ciżko znaleść dla niego konsysytencje,jakos nie idzie przy tych markowych.

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #13 dnia: 03.07.2017, 00:01 »
Moim zdaniem pellet 2 mm Profess jest ok. Używam i nie narzekam.
starsznie sie ten pellet namacza ciżko znaleść dla niego konsysytencje,jakos nie idzie przy tych markowych.
Do pelletu Profess, tylko stopniowe namaczanie atomizerem. Zalewanie wodą zamienia go w beton. Sprawdzone!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #14 dnia: 03.07.2017, 07:00 »
Często używam Lorpio Magnetic leszczową, taką ciemną, bo chyba jest więcej niż jeden rodzaj, w pobliskim sklepie mają w większych workach, cena niezła więc...
Pod spławik ją stosuję, gdzie towaru sypie się więcej. Dodaję do niej zazwyczaj białe robale i "resztki" z metodowych mixów/peletów. Nie ma różnicy w stosunku do lepszej jakości towaru.
Czy taniej? Hmm... Kilka garści zielonej Sonu (crushed koi pellet) rozgonionej ziemią robi tą samą robotę ;)
Czesiek