Ankieta

Który kołowrotek byś wybrał ?

Okuma 8K
2 (40%)
Shimano 10000XB
3 (60%)
Daiwa Black Widow 35 A
0 (0%)

Głosów w sumie: 5

Autor Wątek: Okuma 8K vs Shimano BeastMaster 10000XB vs Daiwa Black Widow 35 A  (Przeczytany 3924 razy)

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Stoję przed wyborem kołowrotka karpiowego, wytyczne:
- cena 330zł max
- Big pit - pojemność min 0.35 400m
- brak wolnego biegu, za to system pozwalający szybko skręcić hamulec walki
- metoda połowu rzut/wywózka (stąd zasięg)

Rozważam 3 modele, które są w zasięgu tej ceny:
- Okuma 8K - ponieważ często się przewija na kanałach youtbe
- Daiwa Black Widow 35 A - najmniej przekonany jestem do tego wyboru
- shimano beast master 10000XB - mam kołowrotki shimano do feedera i są nie do zajechania.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zobacz też Penn Fierce 2 Live Liner. Z podanych najbardziej Shimano do mnie mówi.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Zaproponuje Tobie jeszcze jeden model pod rozwagę, Klasyczny Emblem 5000 T https://www.decathlon.pl/koowrotek-emblem-x-5000t-id_8481062.html
Naprawdę maszynka nie do zajechania a i SiG jest sporo zwolenników tego młynka.
fishunter1990 nawet postanowił stuningować trochę ten kołowrotek. Polecam z czystym sumieniem. :thumbup:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Zobacz też Penn Fierce 2 Live Liner. Z podanych najbardziej Shimano do mnie mówi.

W wersji 6000 średnio 450zł, dodatkowo ma wolny bieg
Odpada.

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Zaproponuje Tobie jeszcze jeden model pod rozwagę, Klasyczny Emblem 5000 T https://www.decathlon.pl/koowrotek-emblem-x-5000t-id_8481062.html
Naprawdę maszynka nie do zajechania a i SiG jest sporo zwolenników tego młynka.
fishunter1990 nawet postanowił stuningować trochę ten kołowrotek. Polecam z czystym sumieniem. :thumbup:

Rozważę jeszcze ten model.
Kołowrotek ma składaną korbę, czy podczas pracy jest to wyczuwalne ?

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Tak, ma składana korbę, ja przynajmniej nie odczuwam tego mechanizmu, a pracował przy naprawdę dużych obciążeniach. Zresztą sam mechanizm zapadkowy to solidna blokada jak w 'drzwiach do garażu" :P
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Tak, ma składana korbę, ja przynajmniej nie odczuwam tego mechanizmu, a pracował przy naprawdę dużych obciążeniach. Zresztą sam mechanizm zapadkowy to solidna blokada jak w 'drzwiach do garażu" :P
Potwierdzam. Też obawiałem się luzów na korbie, ale nic takiego nie występuje, a sama korba jest dość pancerna 8). W boju młynków jeszcze nie sprawdziłem, ale myślę, że to dobrze wydane :money:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline pawel79ozo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Też jestem za EMBLEMEM .Super maszynki na karpiszony.Tylko nikt nie napisał że nie posiadają łożyska oporowego i jedną szpulę , mi osobiście do karpiowania nie potrzeba ww łożyska ( mam 4 szt -2x X5000T i 2x Z5000T ) .A z czasem możesz dokupić sobie konwersje wolnego biegu . Sprzęt na lata .

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
W tym budżecie kolego to ten Emblem jak najbardziej ;)to stare maszynki ale nie do zajechania co do drugiej opcji zerknij sobie na kołowrotki marki TICA sklep ZOOMIX młynki również godne polecenia i cenione wśród karpiarzy osobiście posiadam model scepter gtb 6000 wspaniała maszynka :thumbup:

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Też jestem za EMBLEMEM .Super maszynki na karpiszony.Tylko nikt nie napisał że nie posiadają łożyska oporowego i jedną szpulę , mi osobiście do karpiowania nie potrzeba ww łożyska ( mam 4 szt -2x X5000T i 2x Z5000T ) .A z czasem możesz dokupić sobie konwersje wolnego biegu . Sprzęt na lata .
Paweł, razem z Fishunterem zastanawialiśmy się czy nie założyć osobnego wątku w dziale Sprzęt , właśnie o Emblemach, bo to naprawdę godne uwagi młynki, może dołączysz i razem skleimy jakiś konkretny elaborat. Myślę ze na SiG jest wielu użytkowników tego młynka i można zebrać naprawdę konkretny materiał. Zresztą Fishunter chyba będzie swoje młynki rozkręcał, wiec może zrobić parę zdjęć z "bebechów" :D
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Okuma 8K vs Shimano BeastMaster 10000XB vs Daiwa Black Widow 35 A
« Odpowiedź #10 dnia: 09.01.2019, 19:02 »
Najmocniejsza z wymienionych(moja ocena) - Okuma 8k

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K vs Shimano BeastMaster 10000XB vs Daiwa Black Widow 35 A
« Odpowiedź #11 dnia: 09.01.2019, 19:37 »
Według mnie TICA przełożenie 4.1 do 1 są jeszcze dwa świetne kołowrotki karpiowe Ryobi troszkę zapomniane a szkoda bo to super maszynki Proskyer Carp i Naxo przełożenie 3.9 do1 bawiłem się obydwoma zacne kręciołki polecam :thumbup:

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K vs Shimano BeastMaster 10000XB vs Daiwa Black Widow 35 A
« Odpowiedź #12 dnia: 10.01.2019, 07:41 »
Też jestem za EMBLEMEM .Super maszynki na karpiszony.Tylko nikt nie napisał że nie posiadają łożyska oporowego i jedną szpulę , mi osobiście do karpiowania nie potrzeba ww łożyska ( mam 4 szt -2x X5000T i 2x Z5000T ) .A z czasem możesz dokupić sobie konwersje wolnego biegu . Sprzęt na lata .
Paweł, razem z Fishunterem zastanawialiśmy się czy nie założyć osobnego wątku w dziale Sprzęt , właśnie o Emblemach, bo to naprawdę godne uwagi młynki, może dołączysz i razem skleimy jakiś konkretny elaborat. Myślę ze na SiG jest wielu użytkowników tego młynka i można zebrać naprawdę konkretny materiał. Zresztą Fishunter chyba będzie swoje młynki rozkręcał, wiec może zrobić parę zdjęć z "bebechów" :D

Bardzo dobry pomysł. Kołowrotki Emblem przewijają się na forum wielokrotnie.

tomasz 38 Myślałem nad Ryobi, mam jeden egzemplarz pod dorsza (numeru nie pamiętam) i jest świetny.


Czy ktoś posiada w.w Shimano ? Bardzo mało informacji jest na temat tego najtańszego młynka Big Pit z Shimano

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K vs Shimano BeastMaster 10000XB vs Daiwa Black Widow 35 A
« Odpowiedź #13 dnia: 10.01.2019, 08:52 »
Hej powiem tak więcej opinii słyszałem na temat Shimano Arlex 10000  też niezła maszynka ;) w tej cenie jednak wziąłbym pod uwagę młynki o których pisałem to sprawdzone konstrukcje TICA,RYOBI, DAIWA :thumbup: