Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zakupy / Odp: Kupiliśmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michał N. dnia Dzisiaj o 13:13 »


W temacie kołowrotków,jestem spełniony.
Każdemu polecam te maszynki. Są warte każdej złotówki.
2
Giełda / Odp: (S) Woblery Dorado SDR, KLEŃ/BRZANA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yakuza dnia Dzisiaj o 13:00 »
Aktualne

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk

3
Spinning / Odp: Zestaw na Ultralighta na poczatek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szpadel dnia Dzisiaj o 12:59 »
Dzięki ale szukam czegos naprawde lekkiego do 7/8 g max. Nie jest dla ciebie tej kijek zbyt zelowaty?
Piszesz, że jest u Ciebie dużo okoni w okolicach 40 cm i chcesz łowić je na taką wykałaczkę? To jest bez sensu, bo Ty większość okoniowych przynęt w ten sposób eliminujesz i ograniczasz się do rzeźbienia. Rozumiem, że trafiają się wody o takiej presji, że żeby coś złowić to musisz kombinować czy wyróżniać się czymś innym, ale to nie są zawody, że jest parcie na ilość. Po co męczyć ryby jak z powodzeniem ogarniesz łowienie tych ryb trochę mocniejszym kijem. Do tego dochodzi kwestia(jak dobrze rozumiem), że docelowo ma to być jedyny u Ciebie kij więc Ty też musisz być elastyczny na to co zastaniesz nad wodą a Ty od razu robisz sobie kuku.
Mam takie łowiska, że nie mam możliwości zabrania sprzętu ze sobą i muszę ograniczać się do jednego kija i wybieram albo kij do 21g albo do 25g. I tym sprzętem ogarnę bez problemu okonie i szczupaki. Zakres przynęt i główek jaki obsłużę da mi przekrój żeby dostosować się do warunków nad wodą jakie zastanę.  A Ty ze swoim kijem co zrobisz jak dalej i głębiej będą stały okonie?
Przemyśl czy faktycznie nie lepszym rozwiązaniem jest kij do 12-15 gram niż taki patyczek ;)





 
4
Spinning / Odp: Zestaw na Ultralighta na poczatek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiktor565 dnia Dzisiaj o 12:36 »
Bede łowił tantami twisterami z czeburaszka czasem jakas blaszka 1 lub 00. Chcialbym sprobowac rowniez bocznego troku
5
Sprzęt / Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marian1981 dnia Dzisiaj o 12:30 »
Cześć, jestem już po łowieniu tą wędką. Nie było może okazów, ale karpie i amury z przedziałem 1-3 kg.
Wędeczka na prawdę godna polecenia podajnik 30g spokojnie osiąga tak jak kolega pisał 50 metr. Ładnie amortuje odjazdy i co naważniejsze kompletnie mi nie przeszkadzała miekka praca częci szczytowej. W mojej ocenie w cenie 200 pln super propozycja.
6
Spinning / Odp: Zestaw na Ultralighta na poczatek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez booohal dnia Dzisiaj o 12:07 »
Miałem Bixlite do 7g i na pewno nie jest to witka.
Określiłbym c.w. bliżej 10g.
Bardzo uczciwy kij jak za śmieszne pieniądze. Sprzedałem bo mi się zdublował z jednoskładem. Inaczej miałbym go dalej na pewno.
Napisz jakimi przynetami głównie chcesz łowić bo to kluczowe.
7
Spinning / Odp: Wymiana wędki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mrucin dnia Dzisiaj o 12:05 »
Łowię z pomostu pod którym mam 8m wody. W grudniu okonie siedzą i kawałek dalej na 11-12m. Żeby szybko dojść do dna z małą przynętą i ciężarem potrzebuję cienkiej plecionki.
A brania są wtedy delikatne, tylko lekkie przytrzymanie i faktycznie kijek do 12g pokazuje je lepiej niż do 25g. I nie chodzi ty tylko o mikro rybki, ale i garbusy pod 40cm.
Sam się kiedyś o tym przekonałem. Kolega łowił wtedy na delikatny kijek, a ja na mojego 25 gramowca z plecionką 0,10. Dodatkowo dosyć wiało. Ja złowiłem 4 okonie a on 11, a łowiliśmy dosłownie ramię w ramię.
8
Sprzęt / Odp: Wybór karpiówki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez booohal dnia Dzisiaj o 12:03 »
Cześć.

Odgrzebałem jakiegoś trupa ale temat tożsamy to nie będę nowego zakładać.

Co tam teraz mamy na rynku 12ft, 3lb, startowa 50mm, poniżej 350g jak się da?
Okolice 300zł.
Moje " karpiowanie" wygląda tak,że puszczam dosłownie kilka średnich spombów na zestaw tym samym kijem. Do 80m maksymalnie raczej. Później kładę na tym poletku jakiś delikatny zestaw i tyle. Nic szczególnego.
Dobrze jakby był "normalny" dolnik. Pełny, może być z korka. Te cienkie dolniki typu shrink kompletnie mi nie leżą. No ale wiem,że w tym budżecie nie bardzo można marudzić.
Wstępnie zawiesiłem oko na Delphinie Etna 12ft 3lb cork.
Fajne wagowo mignęły mi też Starbaits M2, Dam XT1, jakiś Robinson...


9
Giełda / [S] Sprzedam NOWĄ torbę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez darkon dnia Dzisiaj o 11:59 »
Sprzedam nową, nieuzywaną torbę Flagman Armadale Match Bag, troche zmieniła mi się koncepcja zabierania gratów na wędkowanie i torba okazała się zbędna.
cena 220 + kw.
link do zakupu poprzez olx:
https://www.olx.pl/d/oferta/torba-flagman-armadale-match-bag-nowa-duza-pojemna-CID767-IDZLqow.html?bs=olx_pro_listing
10
Spinning / Odp: Wymiana wędki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ŁYSY0312 dnia Dzisiaj o 11:57 »
Łowię w Narwi, Pisie, czasem Biebrzy. Porządnie nie zawsze znaczy grubo. Czasem trzeba zejść z grubością linki i wielkością przynęt, i nie oznacza to łowienia mikrorybek.
Strony: [1] 2 3 ... 10