ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > Sposoby i pomysły na zmiany

Agencja Ochrony Wód - pomysł na polską rzeczywistość

(1/2) > >>

Luk:
Wydarzenia z Gdańska sprawiły, że zrozumiałem bardziej, że w Polsce potrzeba specjalnej organizacji rządowej zajmującej sie wodami i ich ochroną w szerokim pojęciu...

Więcej tutaj http://splawikigrunt.pl/pzw-i-tematy-z-tym-zwiazane-szczegoly-265.html

Czy wuażacie, że to dobry pomysł? Ja nie widzę mozliwości aby się to nie sprawdzało! Na pewno byłoby lepiej, można by zatrzymać 'regres' i przełamać dyktat rybaków, ZG PZW i PSL, którzy nie chca zmian...

bigdom:
Nie zgadzam się zbytnio Luk. Kolejny urząd, kolejne urzędasy. Dlaczego jakbym był właścicielem komercji, to jakiś urzędas miałby mieć coś do gadania na mojej wodzie? Jeśli będąc tym właścicielem miałbym płacić za to, by ktoś miał decydować o mojej własności, to zamknął bym ten biznes momentalnie. Zabrałbym sie za sadzenie marchewki.

Wędkarze (i nie mówię tu o PZW) powinni złożyć doniesienie do prokuratury lub pozwać osoby za to odpowiedzialne (łącznie z PZW), bo możliwości jest sporo. Od niszczenie środowiska, po niehumanitarne znęcanie się nad zwierzętami. Zależy od prawnika.

Luk:
Chociażby dlatego, że mając komercję nie możesz wpuszczać tego co chcesz. Wystarczy 'powódź stulecia' i ryby sa w innym miejscu - tak wiele gatunków dostaje się do ekosystemów z farm lub zbiorników specjalnych. Z przyrodą nie można igrać, dlatego trzeba pewne rzeczy monitorować.
I tu nie chodzi o urzędasów. Jak na razie nic nie zapowiada, że będzie jakakolwiek poprawa.  W latach 80 tych było jeszcze mnóstwo ryb, i w 90 nie było tak źle. Teraz jest tragicznie.


Nie możesz nic zrobic w prokuraturze, bo niby co. O co chcesz oskarżyć kogoś? Kaman, nie ma się co ośmieszać nawet... Nie ma przepisu nakazującego dzierżawcy ratowania ryb, jakby nie było i tak część odłowiono...

 

bigdom:
Uważam tylko, że takie rozwiązania doprowadzą do poważnego regresu łowisk komercyjnych.

Asdic:
I tak i nie. Zależy jaki zakres kompetencji taka Agencja by miała... ale mogłaby się stać doskonałym narzędziem do niszczenia konkurencji w komercji.

Wydaje mi się że bardziej odpowiednia byłaby taka organizacja na wzór Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - ma ona realny wpływ na prawa człowieka, na cudze cierpienie a nie jest rządowa czy jakaś inna państwowa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej