PRZYNĘTY i ZANĘTY > Zanęty

Problem z pelletem do Metody

(1/13) > >>

arturinne:
Hej,

Nie jestem jeszcze wytrawny wędkarzem, stawiam dopiero pierwsze kroki.
Zdecydowałem się na metod feeder. Mam natomiast z tą metodą sporo problemów. Przede wszystkim nie potrafię mimo obejrzenia miliona filmów przygotować odpowiednio peletu. Mam pelet taki jak na załączonym zdjęciu. Gdy go rozrabiam oczywiście woda z łowiska albo jest mega sypki że nie trzyma się koszyka, albo skleja się jak plasteliny i nawet po 40minutach w wodzie potrafię wyciągnąć nienaruszony zlepek peletu na formie. Koszyki mam - Koszyk Guru X-Safe Method Feeder. Kulki truskawkowe i czosnkowy pływające. Na stawie komercyjnym nie udało mi się przez 8h kompletnie nic złowić na ten zestaw. Jakieś rady?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Mosteque:
Moja rada - zmień pellet na Coppens, Skretting, Lorpio, Sonu... Te najłatwiej odpowiednio namoczyć i wiadomo, że działają.
Zapewne ten ze zdjęcia jest o wiele tańszy, ale jak widzisz, zmarnowałeś pieniądze, więc wyszedł droższy.
Nawet Aller Aqua można fajnie namoczyć i używać z podajnikiem do metody.

s7:
Cześć

--- Cytat: Mosteque w 10.06.2018, 15:12 ---Moja rada - zmień pellet na Coppens, Skretting, Lorpio, Sonu... Te najłatwiej odpowiednio namoczyć i wiadomo, że działają.
Zapewne ten ze zdjęcia jest o wiele tańszy, ale jak widzisz, zmarnowałeś pieniądze, więc wyszedł droższy.
Nawet Aller Aqua można fajnie namoczyć i używać z podajnikiem do metody.

--- Koniec cytatu ---

No i troszkę przeterminowany ;)

PS Michał, dobrze Ci podpowiada.

arturinne:
Rok temu nie był przeterminowany i zachowywał się tak samo xD
A kulki jakie polecacie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Mosteque:
Na termin przydatności bym nie patrzył, bo one narzucone są odgórnie dla produktów paszowych (wydaje mnie się).

A tego możesz użyć (żeby nie wyrzucać) jako dodatek po trochu do zanęty, czy nawet do normalnego pelletu (jako dodatek co by nie było klejący :D)

O kulkach poczytaj w dziale Przynęty. Nie ma sensu zakładać po raz tysięczny tego samego tematu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej