Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 92630 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #480 dnia: 25.06.2021, 12:22 »
Wrzesień / październik - kolejnych 6 meczy kadry, jeśli Akwizytor zostanie, to zobaczymy co wymyśli - 5 meczy powinniśmy wygrać, oby znów nie śpiewka że za mało czasu i że już widać pozytywy i kiedyś będzie dobrze :)
Ja nie wiem co jest z ta nasza mentalnoscia... my caly czas chcemy chcemy horoicznych mecz w ktorych i tak na koncu przegramy. Jakbym zapytaj Was czy lepszy byl wystep w 3 meczach sousy w ktorych po heroicznej walce odpadlismy zdobywajac 1 pkt czy te samy wyniki w stylu brzeczka to jakbyscie odpowiedzieli ? Za duzo mamy wpajanych obrazow i legend polskich jakto wlaczylismy z wrogiem do ostatnej kropli krwi wykrwawiajac sie na smierc... Ta narracja jest tylko po to by budowac mit naszej walecznosci i zamazywaniu kompleksow. Ogladalem nie raz orly gorskiego z tego najlepszego pokolenia na mistrzostwach... strzelalismy ladne bramki ale stylu to tam ni chu chu nie bylo ale sukces osiagniety wybudowal taka legede jak to polacy w pilke cudownie grali...polecam sobie obejrzec archiwum polskiego futbolu pod tym katem zeby sobie zdac sprawe ze oczekujemy niemozliwego
Ja z Tobą całkowicie się zgadzam, za Nawałki też nie graliśmy ładnego futbolu, tylko defensywa i kontra :), a że największe emocje są przy kontrach bo długo trwają, to i zostały miłe wspomnienia. Po kilku latach i tak nikt nie pamięta stylu tylko wyniki...
Więc Nawałka = ćwierćfinał ME czyli pięknie graliśmy :D.


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #481 dnia: 25.06.2021, 12:30 »
Nawałka =MŚ 2018 ,a szczególnie mecz z Japonia,czyli gralismy padake, a nawet antyfutbol.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #483 dnia: 25.06.2021, 13:11 »
Ja z Tobą całkowicie się zgadzam, za Nawałki też nie graliśmy ładnego futbolu, tylko defensywa i kontra :), a że największe emocje są przy kontrach bo długo trwają, to i zostały miłe wspomnienia. Po kilku latach i tak nikt nie pamięta stylu tylko wyniki...
Więc Nawałka = ćwierćfinał ME czyli pięknie graliśmy :D.
No ja się nie zgodzę z tym stylem, że nikt nie pamięta. Przypominają mi się mecze za kadry Leo, a w szczególności mecz z Portugalią na śląskim, gdzie zresztą byłem na tym meczu.
To co oni tam robili to był majsterszczyk. Ronaldo czy Nani byli zupełnie nie widoczni.
Wyniki są dla mnie mniej istotne niż styl, ale może tylko ja tak mam.

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #484 dnia: 25.06.2021, 13:15 »
Ja z Tobą całkowicie się zgadzam, za Nawałki też nie graliśmy ładnego futbolu, tylko defensywa i kontra :), a że największe emocje są przy kontrach bo długo trwają, to i zostały miłe wspomnienia. Po kilku latach i tak nikt nie pamięta stylu tylko wyniki...
Więc Nawałka = ćwierćfinał ME czyli pięknie graliśmy :D.
No ja się nie zgodzę z tym stylem, że nikt nie pamięta. Przypominają mi się mecze za kadry Leo, a w szczególności mecz z Portugalią na śląskim, gdzie zresztą byłem na tym meczu.
To co oni tam robili to był majsterszczyk. Ronaldo czy Nani byli zupełnie nie widoczni.
Wyniki są dla mnie mniej istotne niż styl, ale może tylko ja tak mam.
Czyli pocieszasz sie haslem "gramy jak nigdy przegrywamy jak zawze"  XD

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #485 dnia: 25.06.2021, 13:38 »
Dlatego trzeba dążyć do tego by grali jak nigdy i wygrali jak nigdy. Co mi po kadrze , która wygra z jakimś sredniakiem ale oglądając ja to oczy bolą.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #486 dnia: 25.06.2021, 13:49 »
Dlatego trzeba dążyć do tego by grali jak nigdy i wygrali jak nigdy. Co mi po kadrze , która wygra z jakimś sredniakiem ale oglądając ja to oczy bolą.
ale w pilce nie ma punktow za styl, to nie skoki narciarskie czy lyzwiarstwo figurowe. Tu trzeb zbierac wygrane i pkt za to.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #487 dnia: 25.06.2021, 14:03 »
Ja tam lubię ładne granie. Moja idealna drużyna to Brazylia z 1982 :)
Oczywiście fajnie jest wygrywać, ale jak się nie wygra, to przynajmniej można zostawić po sobie jakieś fajne ofensywne akcje do zapamiętania i poczucie, że mecz był równy, a nie: broniliśmy 90 minut jak lwy, nie wychodząc z własnego pola karnego, ale w doliczonym czasie X się poślizgnął i bohatersko legliśmy po rykoszecie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #488 dnia: 25.06.2021, 15:42 »
Dlatego trzeba dążyć do tego by grali jak nigdy i wygrali jak nigdy. Co mi po kadrze , która wygra z jakimś sredniakiem ale oglądając ja to oczy bolą.
ale w pilce nie ma punktow za styl, to nie skoki narciarskie czy lyzwiarstwo figurowe. Tu trzeb zbierac wygrane i pkt za to.

Masz rację. Tylko, że my przegrywamy na imprezach, zazwyczaj w fatalnym stylu ;D

Tu chodzi o pomysł na grę, a tego brak. Dlatego potrzeba nam świeżego spojrzenia, pewnej wszechstronności gdzie gralibyśmy kilkoma wariantami, przede wszystkim rozgrywając piłkę.
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #489 dnia: 25.06.2021, 15:58 »
Panowie ale żeby Trener miał mozliwości to powinien jak trener siatkarzy mieć wybór 3,4 zawodników na każdej pozycji a Sousa teraz powołuje kilkunastu zagranicznych w większości zmęczonych piłkarzy do tego dobiera kilku z Ekstraklasy - z tego nie da rady zrobić wyniku. Przecież tam praktycznie nie ma żadnej rywalizacji z góry każdy wiedział że bedzie grał.
DObra praca z młodzieżą=Mocna Ekstraklasa= Mocna Reprezentacja, moim zdaniem innej drogi nie ma :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Ladat

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #490 dnia: 25.06.2021, 19:10 »
Dziś w radiu słyszałem jak Boniek mówił że brakowało nam jakości piłkarskiej.To niech ktoś wytłumaczy mi czy taka Walia, Czechy czy Ukraina mają tą jakość, bo zawodników napewno lepszych nie mają patrząc na kluby i ligi w jakich grają.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #491 dnia: 25.06.2021, 19:36 »
Dziś w radiu słyszałem jak Boniek mówił że brakowało nam jakości piłkarskiej.To niech ktoś wytłumaczy mi czy taka Walia, Czechy czy Ukraina mają tą jakość, bo zawodników napewno lepszych nie mają patrząc na kluby i ligi w jakich grają.
Walia ma lepszych zawodników od PL, to w zasadzie 1 liga Angielska, taka Anglia "B" :).
Czechy wg mnie gorszy poziom do PL.
Ukraina hmmm niby opiera się na Dynamie Kijów + Szachtarze Donieck ale te kluby są mocne - corocznie Liga mistrzów i zazwyczaj nie są do bicia + mają kilku fajnych zawodników z mocnych zachodnich klubów, wg mnie podobni jakościowo zawodnicy do naszych, może ciut lepsi. 

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 47
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #492 dnia: 25.06.2021, 19:37 »
Dziś w radiu słyszałem jak Boniek mówił że brakowało nam jakości piłkarskiej.To niech ktoś wytłumaczy mi czy taka Walia, Czechy czy Ukraina mają tą jakość, bo zawodników napewno lepszych nie mają patrząc na kluby i ligi w jakich grają.


No właśnie , nie . Wyjmij z naszej kadry Lewego i Ziela i robi się bardzo bardzo ubogo . W 2016 roku kiedy media odtrąbiły mega sukces naszej kadry (odpadliśmy po karnych z Portugalią ) w życiowej formie byli jeszcze Glik , Grosik a także przydatny był Milik . Przypominam że na euro nie pojechali Piątek , Milik , Reca , Bielik , to z pewnością są gracze z pierwszego składu obecnie .

O słabości naszej kadry świadczy to że niezachwianą pozycję w środku ma Krychowiak , na lewym wahadle grał Tymek Puchacz , a na środku defensywy baaardzo przeciętna dwójka Bednarek Glik.
Rzadko zgadzam się z Bońkiem ale tu ma rację . Jakości było w tej kadrze jak na lekarstwo . Przemek Frankowski czy Płacheta , wymieniony wyżej Tymek , para stoperów , czy Krychowiak to nie jest obecnie poziom Mistrzostw Europy . To jest fakt i niezależnie od przyczyn takiego stanu rzeczy nie ma co zaklinać rzeczywistości .

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #493 dnia: 25.06.2021, 20:08 »
dlatego ja nie wierze w projekt pt zmiana mentalnosci paulo souzy...fabianski glik i grosicki czy rybus  juz jakosci do kadry nie wniosa sa po drugie strony gorki blizej konca gry w kadrze. Grosik nie gra, rybus gra od swieta a jak juz gra to ma liczby by potem znow nie grac. glik szybszy nie bedzie wrecz przeciwnie a u nowego coacha szczesny to nr jeden. Jesli ci pilkarze odejda to kim mamy ich zastapic zeby byli na tym samym poziomie... no w bramce to jeszcze dramatu nie ma, ale w polu to jak przyjdzie grac frankowskimi, plachetami to bedzie lipa tam jakosci nie widac. Kazdy trener probuje zastapic glika w obronie kims innym i koniec koncow i tak glik gra... do 65 roku bedziemy go trzymac zanim znjadziemy godnego nastepce ? Przypomnijcie sobie ile zyskal pazdan przy nim a byl to pilkarz polskiej ekstraklasy. Poczatki bednarka w kadrze to znow w towarzystwie glika. Bez glika ta dwojka byla slaba jak pajeczy sik. Mysle ze tluste czase za nami teraz bedzie dekada posuchy :(

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #494 dnia: 25.06.2021, 21:32 »
Spokojnie. Sporo zawodników wyjeżdża wcześnie, zanim zakosztują naszej "ekstraklasy". Taki Zielu wyjechał do Włoch, gdy jeszcze nikt go w PL nie kojarzył. A takich jest teraz więcej i prędzej czy później paru się wybije. Bednarek wciąż jest młody i jakiś postęp może zrobić, podobnie Walukiewicz czy Piątkowski - przypomnijcie sobie początki Glika u Smudy, przecież ludzie tak darli z niego wtedy łacha, że trudno było sobie wyobrazić kolejne 7 lat, gdy był kluczowym obrońcą. Kłopot będzie, bo drugiego gracza klasy Lewego możemy nie mieć jeszcze przez wiele lat, ale ogólnie reszta drużyny wcale nie musi być słaba. Przecież Grosicki, Krychowiak, Rybus czy Glik to nie było jakieś super pokolenie - solidni w bardzo średnich klubach, Grosicki nawet nie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.