ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > Sposoby i pomysły na zmiany

Petycje - stare i nowe...

(1/7) > >>

Luk:
Dopiero teraz zauważyłem, że powstała taka oto petycja prawie rok temu:
http://www.petycjeonline.com/ogolnopolska_petycja_o_wprowadzenie_wdkarstwa_sportowego_pzw

Nie wiem jakie jest Wasze odczucie - ale ja mam wrażenie, że jest wiele osób chcących działać, ale do końca nie wie jak. Ta petycja to dobry bardzo pomysł - ale napisana jest w fatalny sposób. Nie uwzględniono jakby w ogóle prawa wodnego i kilka sformułowań jest w ogóle nie do przyjęcia, z prawnego chociażby względu.
Ale ogólny sens jest dobry.

No bo przecież nie widzę powodu dla którego ktoś kto wypuszcza ryby ma płacić tyle samo, co osoba biorąca wszystko... Skoro PZW zasłania się 'gospodarka rybacką' - jaką jest wędkarskie wykorzystanie wód - to dlaczego dawac znak równości pomiędzy wszystkimi?  Skoro większośc pieniędzy idzie na opłacenie zarybienia jakie zakłada operat, nie ma zasadnności aby ktoś wypuszczający ryby miał płacić tyle samo co ten zabierający. To jest może trudne do wyegzekwowania - ale się da zrobic...

Natomiast stworzenie lowisk 'no kill' to pierwszorzędny pomysł. Może nie każde koło powinno takowe mieć, bo to różnie jest z wodami - ale jeżeli na taki okręg przypadałoby z 5 - byłoby całkiem inaczej... Tutaj na pewno PZW posżłoby na ugodę. Mniej zarybień - ale dalej by 'rządzili'...Wydaje mi się, że moznaby wiele ugrać - kawałek po kawałku, jeżeli tylko dobrze by to zorganizować.


Na koniec wraca sprawa stowarzyszenia. Myslę, że jeżeli grupa ludzi dogra sprawny tekst petycji - i znajdzie sposób na jej rozesłanie - to możnaby ładnie potrząsnąć posadami Zarządu Głównego. Ale trzeba pisac z sensem, bo skończy sie na 1100 podpisach...

elvis77:
Luk,ale ta petycja właśnie to zawiera,żeby były  dwie opłaty z czym ja się do końca nie zgadzam, bo jeśli ktoś dokonał większej opłaty,a będzie wypuszczał ryby lub łapał na łowisku no kill to co odda mu ktoś pieniądze. Wszyscy jesteśmy równi. Powinni ograniczyć limity,wprowadzić górne wymiary,podnieść dolne i to ma sens,a nie dzieli ludzi na gorszych i lepszych

krowa:
No ja jestem tego zdania że chcesz zabierać ryby z łowiska to płać, jeśli to twoje hobby lub sport, opłata powinna być mniejsza.

elvis77:
Ja bym poszedł w tym kierunku,żeby łowiska z których można zabrać rybę były dodatkowo płatne,lub opłaty za te ryby,oraz,żeby tworzyć możliwie jak najwięcej łowisk "no kill". Inaczej nie da się tego kontrolować.

Arunio:
Tutaj rozmawiamy w gronie ludzi z zasadami i poczuciem etyki!! Ale nie ma co się oszukiwać , wielu z naszych znajomych nawet, pojedzie na łowiska no kill!! To będzie po cichu upychać zdobycz po torbach, bagażnikach i plecakach!! Mam wrażenie że kradzież ryb to nasz sport narodowy i nikt nie dopuszcza nawet myśli że jest nad wodą żeby odpocząć , przeżyć emocje, i mieć co wspominać!! No bo w końcu płacę to mi się należy!!! Karta musi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Się zwrócić :-[.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej