TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spod lodu

Pierwszy lód w zimie 2020/2021 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

(1/8) > >>

Michal:
Jak u was z pokrywą lodową tej zimy? U mnie na Górnym Śląsku wczoraj po południu, na niedużym stawie lód miał maksymalnie 15 mm. Sprawdzałem z pomostu. Trochę byłem zdziwiony, sądziłem będzie 3+4 cm lodu.

IceCoffee:
Chyba jeszcze za krótko mrozi zeby pokrywa byla tak gruba,  ale jeszcze kilka dni poniżej zera i na pewno wartości bedzie mozna podać w centymetrach a nie minimetrach

Alek:

--- Cytat: IceCoffee w 16.01.2021, 11:20 ---Chyba jeszcze za krótko mrozi zeby pokrywa byla tak gruba,  ale jeszcze kilka dni poniżej zera i na pewno wartości bedzie mozna podać w centymetrach a nie minimetrach

--- Koniec cytatu ---
Powiadasz za krótko.
Widziałem dzisiaj filmiki z Siemianówki. Są już śmiałkowie(nie tak mało) podlodowych łowów, chociaż miejscami lód ma 5 cm.

Mateo:
W dziale podlodowym za dużo wątków nie ma, więc postanowiłem, że jednak utworzę nowy temat poświęcony tej zimie.
Ostatnie lata to wyjątkowo kiepsko z lodem. W zeszłym sezonie było słabo, a w tym mrozy nadeszły jeszcze później. Nie było nawet przejściowego listopadowego pierwszego lodu.
Bardzo lubię łowić spod lodu, ale wiem też, że dla wielu kolegów im mniej mrozów, tym lepiej.
Trzeba też jednak wziąć pod uwagę, że zupełnie też inny jest następujący po zimie sezon, jeśli ta zima jest prawdziwą zimą.

No nic, zobaczymy, co to będzie. U mnie obecnie na termometrze -5 st. Prognoza podaje, że o 8 rano ma być -14.

Michał N.:
Ktoś da więcej ?



Jeszcze takie dwie noce i bez obaw,można wejść na każde jezioro. Śnieg już ładnie słychać pod nogami. Jeżeli ktoś ma blisko zbiornik,polecam przy takiej temperaturze  lub chociaż -15*,być w pobliżu. Lód pogrubia się ,mocuje głośno. Efekty dźwiękowe jak z dobrego science fiction.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej