ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > Sposoby i pomysły na zmiany

Kormoran czarny - plaga w Polsce

<< < (13/19) > >>

Tomek81:
Czesi tez maja problem z kormoranami:

https://rybarina.fousuvcancak.cz/index.php/kormoran-cerna-smrt/

Z tego przeczytałem to kormoran pierwotnie nie występował wgłąb kontynentu, kiedyś żył nad brzegami mórz. Dopiero gospodarka rybacka na morzach doprowadziła do spadku liczebności ryb i ptaki powędrowały wgłąb lądu.
Tak więc cóż znowu przyczyną jest sieciowanie :), a kormoran nie jest ptakiem pierwotnie występującym nad wodami słodkimi.

Luk:
Tomasz, kormoran to ptak, więc kręgowiec stałocieplny, który potrzebuje stałego dopływu pokarmu, jak człowiek. Więc jeśli zamarzają jeziora na północy Polski i nie tylko w naszym kraju, ten ptak przemieszcza się tam, gdzie nie ma pokrywy lodowej. Dlatego będzie wtedy siadał na wodzie nie zamarzniętej i tej gdzie jest ryba. Dlatego stanowi problem na Opolszczyźnie, Czechach. Więc my jesteśmy jednym z największych eksporterów tego problemu :) W UK spustoszenia robią zimujące kormorany z terenów Niemiec i Danii. Normalnie tek ptak nie ma kolonii wielkich w takim województwie opolskim, to imigrant zazwyczaj.

I żebyśmy się rozumieli. Wg mnie populacja kormorana w Polsce jest stanowczo zbyt duża. Ale to nie wina tego, że się do niego nie strzela, ale że się tak szybko rozmnaża i trafia na idealne warunki do rozwoju. Rybactwo śródlądowe nie chce pokazać, że zajechało wody, dlatego kormorana przedstawia jako szkodnika. Ale z pewnego punktu widzenia to nie jest szkodnik, to samoregulacja w ekosystemie. Wybili szczupaka? To mają kormorana. Sami sobie więc piłują gałąź na której siedzą. Najgorsze jest to, że i my siedzimy na tej gałęzi, do tego tez pomagamy ją piłować :)

mjmaciek:
https://fb.watch/aZW3rR7oGr/

Luk:
Ma spust paskuda, co? :P

Drapichrust:
Widziałem takie akcje na żywo, raz na Dunajcu zeżarł klenia ok. 45 cm a zeszłej zimy na Wiśle upolował  i gładko połknął leszcza podobnej długości. Podrzut, ustawienie w dziobie, dwa ruchy i takiej ryby nie ma ???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej