Autor Wątek: Łowiska lubelskie  (Przeczytany 6623 razy)

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Łowiska lubelskie
« dnia: 24.05.2021, 17:33 »
Jakie łowiska polecacie w województwie lubelskim?
Proponuję podzielić na PZW i komercyjne.
Dla mnie ale myślę że też dla wielu istotny jest dojazd. Nie każdy ma auto terenowe która wjedzie wszędzie. Oraz odrobina ciszy i prywatności w końcu to ma być odpoczynek i relaks. Im bliżej Lublina tym lepiej.

PZW
Zalew Zemborzycki bliżej Lublina się nie da. Dojazd to kwestia dyskusji zależy od której strony ale w większości to już płatne parkingi a prywatność i cisza raczej słaba - spacerowicze i rowerzyści.

Zbiornik Dratów odległość około 40 km od Lublina dojazd bez problemu dla zwykłego auta i miejsce do zaparkowania znajdzie się. Prywatność na wale raczej słaba.

Zbiornik Krzczeń odległość około 45 km od Lublina z dojazdem od południowego zachodu bez problemu dla zwykłej osobowki z innych stron podjazd trudniejszy. Prywatność wieksza niż na dratowie.

Komercja
Nie byłem jeszcze wiec się nie będę wiele wypowiadał. Podam tylko 2 przykłady o których słyszałem.
Wzory 25 km od Lublina
Ludwinek 40 km od Lublina


Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #1 dnia: 24.05.2021, 18:11 »
Komercję
Ludwinek eko coś tam jak dla mnie słabe bardzo mocno zarośnięte .
Wzory typowo karpiowe łowisko , sporo większego karpia , sporo karasia i drobnicy.
Cicha Woda też typowo karpiowe łowisko . Duże okazy karpi i amurów ale nie tylko . Jest tam na prawdę dużo różnych gatunków ryb typu lin, jaź, karaś, płoć, krasnopiury.
Snopków nieduży staw sporo sportowego karpia i dużo drobnego karasia. Za to blisko i ładnie w parku przy pałacu.
Siemień dużo ryby można się wyszalec karpie do 8kg , jesiotry około 100cm.
Malibu nieduży zbiornik , ma swój urok duża presja .
PZW w tym roku zrezygnowałem
Ciekawym zbiornikiem jest budzyń koło Kraśnika.





Offline Gad_2612

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #2 dnia: 25.05.2021, 13:21 »
dzień dobry,

jeśli idzie o łowiska komercyjne w tym rejonie to polecę bardzo łowisko KRZESIMÓW (okolice Łęcznej).


https://www.google.com/maps/place/%C5%81owisko+KRZESIM%C3%93W/@51.2667466,22.7658797,12z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x5d6f57040689eaeb!8m2!3d51.2584755!4d22.8274632


Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #3 dnia: 26.05.2021, 08:10 »
Znalazłem dwa łowiska wygladają ciekawie łowisko kluczkowice i łowisko bobrowisko w Siennicy Różanej.
Może ktoś tam wedkował ? Wszelkie informacje mile widziane.

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #4 dnia: 26.05.2021, 19:44 »
Jako że jestem z okolic  Kraśnika to polecę zalew pzw Budzyń koło Kraśnika, 99% moich połowów to własnie to łowisko, bardzo dużo małego i średniego leszcza, bonusy duże leszcze,  karasie i karpie i SUM którego nie jestem zwolennikiem na tak małym zbiorniku, bardzo dobry dojazd. Cały zbiornik otoczony wałem z szerokim chodnikiem, znajdą tu miejsce dla siebie  nawet i karpiarze.  Ponadto ostatnio dotarły do mnie wieści o łowisku koło Chodla w Jeżowie ok. 30 km od Lublin, nie byłem więc tylko informuję.

Offline Aftaszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #5 dnia: 22.06.2021, 14:41 »
PZW
Z mojej strony mogę polecić jezioro Rogóźno. Jest to łowisko specjalne PZW. Opłata roczna ok 100 PLN. Bezproblemowy dostęp do jeziora tylko od strony Ośrodka Sportów Wędkarskich. Na pozostałe miejscówki są rezerwacje. Teren OSW ogrodzony zamykany na noc. Za parkowanie trzeba zapłacić. Wędkuje się z pomostu. Lub można wypożyczyć łódkę. Głębokość jeziora do 28m dno przeważnie czyste. Na terenie ośrodka mały bar. Co do dyskrecji z tym bywa różnie w czasie wakacji. Poza sezonem cisza i spokój, sami wędkarze. Odległość od Lublina ok 40-45 km. Osobiście miałem tam moje najlepsze zasiadki leszczowe oczywiście metoda żeby przebić się przez drobna płoć, krąpia i wzdręgę. Dodatkowym plusem jest mała jak na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie populacja sumika karłowatego. 
Drugim jeziorem na którym ostatnio bywam(3 czy 4 wypady w tym roku) to Jezioro Maśluchowskie- liczba miejsc w którym można się dostać nad wodę jest ograniczona- z tego co wiem to są tylko 2 plaże. Dojazd dobry. Pozostałą część jeziora porastają trzciny. Jest też duża ilość pomostów niestety z tego co się zorientowałem niedostępnych dla osób postronnych. Głębokość jeziora bodajże do 9 metrów z pasem moczarki sięgającym na ok 30m od brzegu
Jeśli ktoś wybiera się z dziećmi można rozbić się tuż przy placu zabaw od strony szkoły. Znając życie w wakacje pewnie tłumy. Co do ryb to u mnie dominuje płoć, jaź, karaś srebrzysty i nieszczęsny sumik karłowaty.
Jeśli chodzi o komercję to znam tylko Snopków. Tak jak było wspomniane duża ilość karasia i sportowego karpia. Niestety w tym sezonie godziny otwarcia łowiska wzięte z kosmosu łowienie kończy się o 17, więc odpadają szybkie wypady po pracy.
Jako osoba która mieszka w Lublinie od niedawna mam prośbę o dalsze propozycje łowisk.
Z góry dziękuję

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #6 dnia: 22.06.2021, 17:02 »
Kolego Aftaszek trzeba dodać że jezioro Maśluchowskie  położone jest przy cmentarzu. Niektórym może to troche przeszkadzać w relaksie podczas wędkowania i biwakowania.

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #7 dnia: 11.06.2023, 00:18 »
Trochę czasu minęło, polecacie coś nowego z komercji?
Robert

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #8 dnia: 11.06.2023, 09:21 »
Łowisko z barką no kill sporo sportowej ryby, zdarzają się bonusy.
Cicha woda otworzył 3 staw pod feeder splawik z mniejszymi rybami.
Wzory mały staw nokill.
Malibu dużo sporych ryb.
Wszystkie mają swoje plusy i minusy ale jak dla mnie pod metodę top 4 w okolicy.

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #9 dnia: 15.06.2023, 21:00 »
Łowisko z barką no kill sporo sportowej ryby, zdarzają się bonusy.
Wszystko jest mi znane oprócz łowiska powyżej, napiszesz o nim coś więcej - opłata, dni otwarcia i godziny łowienia, jest jakiś parking, czy możliwy jest dojazd do miejscówki?
Robert

Offline Dario12345

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #10 dnia: 22.07.2023, 16:39 »
Jest też Staw Viktoria w Snopkowie. Walory przyrodnicze super. Czysto, parking, łatwy dostęp do wody. Niestety ryby coraz mniej. W Covid było do bólu ale się skończyła. Karp do 1kg do 14-15kg. Można jeszcze coś wyholować ale to nie to co rok temu.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #11 dnia: 22.07.2023, 16:51 »
Jak było 30 zł to jeszcze można było pojechać ale 50 zł jak dla mnie za ten stawik to dużo. Mimo propozycji nie chcą zrobić tańszych wejść no kill.

Offline Dario12345

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #12 dnia: 23.07.2023, 17:20 »
Jak było 30 zł to jeszcze można było pojechać ale 50 zł jak dla mnie za ten stawik to dużo. Mimo propozycji nie chcą zrobić tańszych wejść no kill.

Kup wejściówkę na sezon za 400.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #13 dnia: 31.08.2023, 19:40 »
Witam. A mamy coś w okolicach (tak do50-60km) z domkami nad samą wodą ? Wymagany prąd i łóżka .

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska lubelskie
« Odpowiedź #14 dnia: 01.09.2023, 14:25 »
Łowisko "Zielona Wyspa" ma domki nad samą wodą.