PRZYNĘTY i ZANĘTY > Zanęty

Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania

(1/6) > >>

fishunter1990:
Ostatnio kumpel zostawił mi szybkowar do przetestowania, ale nie miałem wcześniej styczności z tego typu garem. Oczywiście chciałbym wykorzystać go do celów wędkarskich, czyli szybkiego przygotowywania różnych ziaren. Na forum są wyrywkowe wzmianki na w/w temat, więc fajnie by było w jednym wątku umieścić wszelkie przydatne informacje, najlepiej w formie "zestawienia":

- rodzaj ziarna,
- czas moczenia wstępnego (ewentualnie zaznaczyć, że zbędne),
- czas gotowania w szybkowarze (od momentu wrzenia),
- czas pozostawienia/wystudzenia w szybkowarze (ewentualnie zaznaczyć, że zbędne)
- dodatki przed/w czasie/po gotowaniu
- inne przydatne informacje.

Dwa szybkie przyklady:

1.kukurydza
- 24godz
- 15min
- bez studzenia (pokrywę szybkowaru otworzyć zaraz po ugotowaniu i spadku ciśnienia)
- łyżka stołowa soli/2kg kukurydzy w trakcie gotowania
- ulubiony booster po ostygnięciu ziaren

2.konopie
- bez namaczania
- 30min
- 5godz
- łyżeczka sody oczyszczonej w trakcie gotowania

Ziarna preparuję od lat tradycyjnie, namaczając wstępnie i gotując je w garnku z rożnym skutkiem (szczególnie konopie), więc powiedzmy, że mam doświadczenie, ale chciałbym przyspieszyć sobie ten proces, dzięki użyciu szybkowara. Nie chcę jednocześnie spowodować katastrofy budowlanej ;D, więc jeśli macie obycie z ziarnami w połączeniu z tym sprytnym garem, to śmiało wrzucajcie swoje porady bo sezon na zasiewy w pełni ;).

mjmaciek:
Kuku moczenie 24 godz.
Gotowanie w szybkoważe do zamknięcia.
Zostawiam na noc do wystygnięcia.
Rano malina.

fishunter1990:
No i git Maciek :thumbup: :beer:.
Jutro odbieram pakiet rzepiku i bobiku, ale akurat te ziarna (szczególnie bobik) nie wymagają specjalnie długiej obróbki cieplnej. Głównie zależy mi na Waszych opisach dotyczących kukurydzy, konopii, mixu ziaren dla gołębi i ewentualnie orzecha tygrysiego, choć oczywiście o innych ziarnach też piszcie śmiało 8).

basp28:
Łubin, kukurydza - moczenie 12-24 godz.
Gotowanie w szybkowarze - 1 do 2h.
Zostawiam do wystygnięcia.
Nie dodaje atraktorów.
Często gotuje razem.

Mario8:

--- Cytat: basp28 w 08.06.2021, 21:56 ---Łubin, kukurydza - moczenie 12-24 godz.
Gotowanie w szybkowarze - 1 do 2h.


--- Koniec cytatu ---

Kuku gotujesz 1-2 h???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej