Autor Wątek: Worek na śmieci  (Przeczytany 11639 razy)

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #30 dnia: 01.05.2016, 08:09 »
Jeżeli chodzi o worki to myślę, że każdy rozsądny wędkarz ma w swoim arsenale worek czy nawet jakąś siateczkę w którą zabierze włsne śmieci.
A nawet jak przyjedzie się na łowisko raczej każdy na swoim stanowisku sprzątnie to co ma pod nogami, bo może to wyglądać jak byśmy to my naśmiecili :/ a komfort zasiadki poprawi się o 100 % jak mamy czystko wokół siebie :)
Chociaż widziałem przypadki że np puszki czy butelki po piwie ludzie z rozmachem wrzucają do zbiornika :/
Takie zachowanie jest karygodne :/ I co najlepsze ludzie którzy mają możliwość ukarania takiej osoby nawet sie nie odezwą tylko pod nosem sobie ponarzekają :/
Częściej zwykły wędkarz podejdzie zwróci uwagę, niż taki Gość ze straży rybackiej.
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #31 dnia: 01.05.2016, 12:43 »
Kontrole, kontrole i mandaty to jest moim zdaniem wyjście. Skoro wędkarze nie potrafią postępować wedle zapisów regulaminu więc muszą być karani. Nic tak człowieka nie boli jak minus kilku stówek w kieszeni. Naprawdę to działa. Oczywiście to ma dotyczyć również weekendowców-grilowców. Więcej kontroli nad wodą z różnych departamentów. SSR, PSR, Nadleśnictwa ( wiele zbiorników jest położonych w lesie), Policja. Szybko by zapadł porządek nad wodą.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Sebastian J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dawidy Bankowe
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #32 dnia: 01.05.2016, 20:11 »
Nic mnie tak nie wnerwia nad wodą jak śmieciarze i ludzi którzy nadużywają alkoholu. Ja osobiście posiadam w swojej torbie wędkarskiej kilka jednorazowych reklamówek i zabieram wszystkie swoje śmieci.
Szkoda, że nad wodą nad którą wędkuję od kilkunastu nie widziałem nigdy żadnej kontroli. Dostał by jeden z drugim mandat to może by się nauczyli.
Pozdrawiam
Sebastian

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #33 dnia: 01.05.2016, 23:04 »
Znakomitym przykładem jest angielski regulamin przebywania na łowisku, możesz dostać mandat za śmieci ktore nawet nie są twoje, ale ty jako wędkarz i osoba która zajmuje stanowisko na którym są śmieci ma obowiązek je posprzątać, to naprawde uczy pokory pare stówek mniej w kieszeni napewno boli. Po drugie każdy z nas powinien mieć wpojona kulturę osobista i poszanowanie otaczającej nas przyrody, w innym przypadku człowiek ktory nie przestrzega pewnych zasad jest po prostu fleja i brudasem inaczej tego nie można nazwać
Tomek

Offline Zdzicho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #34 dnia: 02.05.2016, 07:47 »
Nigdy nie zostawiam żadnych śmieci ani w lesie ani nad wodą. Zawsze mam ze sobą jakąś reklamówkę i zabieram ze sobą śmieci. Ale to pozostało również z wypraw turystycznych i cała grupa przestrzega tych zasad.
Do tych co pozostawiają śmieci mam zawsze jedno pytanie: ,, Łatwo było przynieść pełne z tak ciężko zabrać puste", oczywiście dotyczy to również różnych opakowań. Każdy chce przebywać w miejscu czystym, bez śmieci więc niech takie pozostawi po sobie.

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #35 dnia: 02.05.2016, 08:08 »
Tak Michał. Władzom PZW łatwiej powiedzieć ufamy Wam wędkarze,
robimy zapis w regulaminie i wio. Mniej to kosztowne.
UFAĆ I KONTROLOWAĆ !!! A za śmiecenie odebranie uprawnień.
Chcesz wędkować zapłać od nowa tak bym to zrobił.
I stałaby się czystość. Plażowiczom dowalić prawnie mandat 500 zł
i wysłać policję nad wody. Rząd uzbierałby kasę na program
Pięć Set Plus i wszyscy byliby zadowoleni. :D


Może trochę przesadzasz ;), ale w naszym kraju po prostu inaczej nie można. Nie jesteśmy społeczeństwem zdyscyplinowanym czy praworządnym. Ba, u nas zawsze królowała postawa "postaw się władzy, będziesz gość!". Ja nawet myślę, że gdyby wprowadzić NAKAZ zabierania wszystkich złowionych ryb, to nagle osób stosujących C&R by przybyło :D

Michu gwarantuję Ci, że jakby przy kontroli: Policja, straż miejska, Straż leśna, Straż rybacka mandat wynosił by  powiedzmy 300 zł  z założeniem, że policja zgłasza to do PZW a oni odbierają kolesiowi zezwolenie na ten rok nie zobaczył Byś wędkarza rzucającego nawet papierka.
A z narzekanie to jest tak:
U nas zrobili odcinek  NO KILL na Brdzie to ludzie już narzekają,  że co dziennie kontrole mają. A niech kuźwa i dwa razy dziennie mają takie jest moje zdanie.
Mi tam kontrole nie przeszkadzają powinno być ich więcej.
Przykład: Rozmawiam ze znajomym (ok 50) łowi ok 30 lat, w zeszłym roku narzekał, że nie ma kontroli, że na cały okres kiedy wędkuje miał trzy kontrole. W tym roku już miał dwie i mu to nie pasuje, za dużo ???
Człowiek jest skomplikowany :P
Artur

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #36 dnia: 02.05.2016, 09:03 »

Przykład: Rozmawiam ze znajomym (ok 50) łowi ok 30 lat, w zeszłym roku narzekał, że nie ma kontroli, że na cały okres kiedy wędkuje miał trzy kontrole. W tym roku już miał dwie i mu to nie pasuje, za dużo ???
Człowiek jest skomplikowany :P

No ba! I to jak! ;D ;D ;D
Lucjan

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #37 dnia: 05.05.2016, 20:33 »
Byłem dzisiaj nad wodą, chciałem zobaczyć, czy drobnica jest pod brzegiem. To co zobaczyłem, doprowadziło mnie do wściekłości >:O Pierwsze, to miejsce, które sprzątałem z dzieciakami jest zasyfione po majówce. Grille jednorazowe, opakowania po napojach i słodyczach. Druga rzecz, to facet siedzący na łódce z młodym chłopcem (5-6 lat) i chyba żoną, łowił  na 4 wędki, 3 żywcówki i na spławik, a syn rzucał spiningiem. Żona nie łowiła. Co tacy ludzie mają zamiast mózgu?
Zbyszek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #38 dnia: 06.05.2016, 11:54 »
Byłem dzisiaj nad wodą, chciałem zobaczyć, czy drobnica jest pod brzegiem. To co zobaczyłem, doprowadziło mnie do wściekłości >:O Pierwsze, to miejsce, które sprzątałem z dzieciakami jest zasyfione po majówce. Grille jednorazowe, opakowania po napojach i słodyczach. Druga rzecz, to facet siedzący na łódce z młodym chłopcem (5-6 lat) i chyba żoną, łowił  na 4 wędki, 3 żywcówki i na spławik, a syn rzucał spiningiem. Żona nie łowiła. Co tacy ludzie mają zamiast mózgu?
Nie wiem, co ma zamiast mózgu, ale w kieszeni najprawdopodobniej nie miał nawet karty...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #39 dnia: 06.05.2016, 11:57 »
Zbyszek nie denerwuj się, szkoda zdrowia. Póki tego się nie zmieni tak będzie (mandaty,kary). Dobrze że są jeszcze tacy jak my co sprzątają. Edukacja przyszłego pokolenia od najmłodszych lat kluczem do sukcesu.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #40 dnia: 06.05.2016, 13:42 »
Wczoraj pod wieczór byłem pospiningować na miejscówkach gdzie łowiłem 2 tyg. temu, syf jaki zastałem to przerażenie bierze, porozrzucane grile jednorazowe tak z 10sz. butelki, opakowania po czipsach, kiełbasach, worki a potem przyjdzie taki strażnik i będzie mi próbował wlepić mandat za czystość na miejscówce? Ciekawi mnie dlaczego nie ma ich jak odbywają się młodzieżowe biesiady nad wodami, ja po sobie sprzątam, ale nie będę sprzątał za wszystkich syfiarzy bo bym musiał nie worki nosić ale wory po 200L. Dlatego teraz będę robił zdjęcie miejscówki przed rozpoczętym łowieniem, jak coś wale do sądu.
Janusz

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #41 dnia: 05.06.2016, 12:13 »
Wczoraj pod wieczór byłem pospiningować na miejscówkach gdzie łowiłem 2 tyg. temu, syf jaki zastałem to przerażenie bierze, porozrzucane grile jednorazowe tak z 10sz. butelki, opakowania po czipsach, kiełbasach, worki a potem przyjdzie taki strażnik i będzie mi próbował wlepić mandat za czystość na miejscówce? Ciekawi mnie dlaczego nie ma ich jak odbywają się młodzieżowe biesiady nad wodami, ja po sobie sprzątam, ale nie będę sprzątał za wszystkich syfiarzy bo bym musiał nie worki nosić ale wory po 200L. Dlatego teraz będę robił zdjęcie miejscówki przed rozpoczętym łowieniem, jak coś wale do sądu.
[/qu3ote]
I tu się z Tobą zgodzę. My wędkarze mamy swój regulamin i jak się do zasad nie stosujemy to jest mandat. A grilowicze regulaminu nie mają i mogą syfić nad wodą bezkarnie. I jeszcze po nich trzeba posprzątać  bo jak nie to mandat. Prawo powinno dotyczyć wszystkich a nie tylko jakąś jedną grupę społeczną

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #42 dnia: 05.06.2016, 12:20 »
Prawo to prawo musisz je respektować jest zapisane, że masz posprzątać stanowisko w obrębie x metrów.
Nigdzie nie jest zapisane czy to twoje śmieci czy nie... kupując kartę akceptujesz regulamin a
"Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy"

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #43 dnia: 05.06.2016, 19:54 »
kontrola kontrolą ...ciężko złapać jest kogoś, że zostawia syf jak nie odjeżdża :/ tu chodzi bardziej o wychowanie, przyzwoitość i zrozumienie tego co czyni :/ zostawiając po sobie resztki, puszki i opakowania po chipsach :/
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Worek na śmieci
« Odpowiedź #44 dnia: 05.06.2016, 20:05 »
Prawo to prawo musisz je respektować jest zapisane, że masz posprzątać stanowisko w obrębie x metrów.
Nigdzie nie jest zapisane czy to twoje śmieci czy nie... kupując kartę akceptujesz regulamin a
"Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy"
Co nie oznacza, że takie działania w długim terminie nie są zniechęcajace.
I wygląda to tak, że szeregowi członkowie PZW robią za służby porządkowe.
A może reklamacje do służb porządkowych PZW i straźy za brak pilnowania wody?