NAD WODĄ > Łowiska

Bagna u Mańka

(1/8) > >>

Semit:
Przełom kwietnia i maja w końcu jakoś sobie połapałem trochę wolnego i zacząłem się rozglądać za jakimś łowiskiem żeby sobie ze spławikiem posiedzieć. Na moich rodzinnych starorzeczach Bugu o tej porze roku cienko z rybą więc postanowiłem ruszyć gdzieś dalej. W sumie to kolega mnie namówił na wypad na pogranicze polsko-ukraińskie do Starego Stulna za Włodawą na łowisko zwane Bagna u Mańka. Byłem tam już dwa razy wcześniej ale tylko za drapieżnikiem, nie miałem pojęcia o stanie białorybu w tym łowisku, a w sumie łowiskach, bo jest to sieć starorzeczy Bugu oddalone od rzeki w zależności od położenia od kilku do kilkuset metrów. Wiedziałem że od 5 lat nikt stamtąd nie zabiera ryb, a właściciel jeszcze co jakiś czas dopuszcza co nieco, więc prognozy były optymistyczne. No i się nie pomyliłem. Połowiliśmy w pierwszym wypadzie pod koniec kwietnia pięknych wzdręg , sporo linów o jesiotrach głodomorach nie wspomnę. Płoć samo się tarła, ale też kilka sztuk złowiliśmy. Drugi wypad na początku maja. Tym razem wzdręga poszła na tarło, za to płoć szalała jak wściekła, ale też jesiotry znów dopisały. Gorzej było z linami, ja złowiłem trzy i dwa mi się spięło przy podbieraku, kolega złowił dwa. Wszystkie ryby można powiedzieć że na spławik, na methodę ciężko łowić bo płotki za bardzo dają popalić i za długo trwa nabijanie koszyka tylko po to żeby po minucie znów go nabijać, zresztą spławikiem wyniki były równie dobre. Co do samego łowiska, to chociaż można powiedzieć że komercja, ale jest to łowisko dzikie, zrobione na bazie starorzeczy Bugu. Cisza, spokój, bardzo mało wędkarzy i gospodarze serdeczny i gościnny. Chociaż z Warszawy mam 240 km, to mam zamiar robić co jakiś czas wypady na to łowisko żeby sobie połowić. Z łowiska ryb się nie zabiera, a w szczególności właściciel chroni szczupaki i liny. A to kilka rybek z tego łowiska z kwietnia i maja.









szlendi1:
Byłem w tamtym sezonie dwa razy także połowiłem liny i te jesiotry głodomory na kuku branie co 15 min.
Ale ten karpik to z innego starorzecza?

Semit:
Karpik ze stawu za domem Mańka, w starorzeczach głównych nie ma i nie będzie karpi. ;)

szlendi1:
Tak myślałem tam szczupły też ładny pływa.

Czarek:
Piękne ryby Panie Semit !!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej