ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > Sposoby i pomysły na zmiany

Łowiska no kill - konieczność dla PZW, czyli działajmy!

<< < (21/23) > >>

marek1970:
Jak cos to dopowiem Więcej w sprawie nokill - bo siedzę w tym nie od dziś w Opolu- i nie wszystko jest OK- patrząc z punktu wędkarza płacącego składki- a widzenie zależy od punktu siedzenia :)

Luk:
Zlikwidowali no kill na wodzie między Prószkowem a Przysieczą.

Marek, myślę, ze źle podchodzisz do no kill. Tak się składa, że koło zarządzające Maliną czy Śródlesiem (czyli Elektrownia), zrobiło bardzo dużo dla tych co zabierają ryby. Całość zarybienia z Maliny no kill i Śródlesia  trafiła do sąsiednich zbiorników, jako ekstras, oprócz tego, czym tam zarybiono pierwotnie. I oni własnie pilnują, aby tym co biorą nie działa sie krzywda.

Zobacz - chcesz zabrać rybę? Jedź na Śródlesie  lub Malinę i tam masz dwa razy więcej ryb z zarybień. W czym problem? uważasz, ze ryby byłoby więcej gdyby nie było no kill? Łowić nikt nie zabrania na łowisku złap i wypuść, nie możesz tylko zabrać ryb. Więc masz wybór. Do tego jest w okręgu opolskim z 25 tysięcy członków, i są różni wędkarze. Opole ma stokilkadzesiąt wód pod sobą, i no kill to około 10% zbiorników. W Opolu masz Odrę (i to jaką), Kanał Ulgi, Młynówkę, starorzecze i wiele innych łowisk w okolicy. Więc w czym problem z tym no kill? Ja go nie widzę.

Za to plusów jest sporo lub bardzo dużo. Minusów nie widzę. To co bardzo ważne, to zrozumienie, ze gospodarka wędkarska wodą z której się zabiera ryby, jest bardzo droga. Obecnie mamy coś, co naśladuje takową, wody są zdegradowane, choc na papierze w RZGW ryba jest. Wody no kill są tanie w utrzymaniu, więc można więcej kasy przeznaczyć na inne zbiorniki, i nie mówię o zarybieniach wcale. Mało kto to dostrzega ten aspekt. Aby była ryba, nie wolno zabierać jej więcej niż  'zdolność produkcyjna' zbiornika. Jak to wyznaczyć? :) No właśnie, trzeba na to sporo kasy lub mamy to co mamy - czyli słabe wody. Jak więc lepiej tym wszystkim zarządzać?

Dlatego wody no kill są tak dobre, bo dzięki nim jest więcej wędkarzy w okręgu, i więcej kasy na wody z których się zabiera ryby. Do tego to wody na których można robić zawody, szkolić młodzież. Więc należy docenić to, ze są ludzie którzy chca to robić. Do tego jeśli uważasz, ze wód no kill jest zbyt dużo - to dlaczego te pod Opolem są tak oblegane? Przecież tam nie ma gdzie usiąść w weekend! Sprawa jest oczywista - jest ich zbyt mało, ludzie tego po prostu chcą.

Inne pytanie zaś brzmi - dlaczego wody z których się zabiera ryby są takie słabe? Czy to wina no kill? Na pewno nie...

marek1970:
To chyba dółższy temat na LIVE - bo nie jest tak słodko :) jak myślisz- może wiesz- od innych- wiem że jesteś z Opola to śledzisz temat :)
ale to nie jet- takie proste- jak się nam wydaje ;)

marek1970:
Lucek odpisałem Ci na face- jak cos to wolę wymieniać zdania na live- Maline odebrali zarybioną co roku- wiec co tu gadać :)sam to widziałem - i miałem parę scysjii tam kiedyś- bo w regulaminie łowiska no kill - tylko karpiowate dodali
- a ja ze spinem łaziłem i ze mnie kłusola robili - hehhe- wiec mam zdanie ...?To  samo z bolko zrobili teraz - po co ?-łowisko bardzo ciężkie - mało kto co łapał - sam widziałem :) no killl???? jak nawet dojazdu nie ma ? - przed nimi wodowałem tam ponton- na który -wydałem parę tysia..- dziś nie mogę...? czyli ? Pisać - mogę wiele...- jak jadę nad Dunajec to nie mam tego problemu :)- ale jak cos to na Face- więcej...- bo na forum trzeba .....

Mosteque:
Federek, taki wpis dla Ciebie, bo może nie czytałeś:
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=7798.msg511074#msg511074

Właśnie w tym problem, że Wy sobie zrobiliście i macie dobrze. I tak to powinno wyglądać i :bravo: Tylko, że to nie jest Wasze, nigdy nie było i nigdy nie będzie. I jak na górze w okręgu ktoś zdecyduje, że Wam wystarczy tego dobrego, to Wam mogą te ryby nawet siatami wybić w myśl odłowów kontrolnych, a jak porobiliście sobie pomosty, to je w świetle prawa zabrać i spalić w kominku, bo to są ich pomosty, a nie Wasze.
Rozumiesz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej