ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > Sposoby i pomysły na zmiany

Łowiska no kill - konieczność dla PZW, czyli działajmy!

<< < (23/23)

fEeDeReK:
Tu też się nie zgodzę są koła co starają się aby cos zmieniać, działać nie tylko w kwestii no kill ale ogólnie aby istnieć a nie wegetować.
A wiesz jak bys zauważył to okręg zamość sam proponował wiele zmian sam. Aby ludzie w kołach zrozumieli istotę wędkarstwa a nie pozyskiwanie mięsa

marek1970:

--- Cytat: Mosteque w 09.12.2020, 10:08 ---Marku, sorki, ale jeśli uważasz, że zbiorniki NK w czymś Ci jako wędkarzowi przeszkadzają, to ja wysiadam z tego autobusu.
U mnie jest to samo. Kilkadziesiąt zbiorników przetrzebionych, dwa nokille - i pełno złorzeczących obywateli, że nie "można łowić" na dwóch zbiornikach i co to ma być! Spać nie mogą przez dwa zbiorniki na kilkadziesiąt, bo tam ryba pływa i się marnuje.

Jakiś dramat :facepalm: I człowiek musi cieszyć się każdym rokiem, w którym może sobie w miarę normalnie połowić. Bo słyszy cały czas głos podświadomości, że na następnym zebraniu dziady zlikwidują NK i w rok większość wytłuką jak w pozostałych zbiornikach.

--- Koniec cytatu ---
Nie napisałem że zbiorniki NK mi przeszkadzają :) - napisałem że gdyby w tym kraju byli normalni ludzie (bo nie wiem czy ich można nazywać wędkarzami ) - potrzebne by były zbiorniki NK ? Chyba -nie :) Wszystko zależy od ludzi - i ich zdrowego rozsądku.Podałem tylko przykład kamionki Bolko w Opolu- w tym roku zrobiono NK. Lucek napisał - W Opolu jest kilkanaście wód no kill, i teraz trzeba ich bronić, jedną już skasowali.- Ne pomyślałem że pisze o Okręgu opolskim :)Bo Prószków- Przysiecz to nie Opole :).Ciężki temat w każdym razie.Bo u nas w PL - tak jak Lucek pisze porobili sobie Prywatę w PZW - zresztą to już nie POLSKI Związek Wędkarski - Tylko Okręgowy każdy ma swoje dopłaty-regulaminy itd.A centralny tylko kasę trzepie za Free.Żeby nie było zaraz pisane :) że jakiś mięsiarz ze mnie :) Nie wziąłem żadnej ryby w tym roku z łowisk na patelkę :) jedynie na żywca i trupka :)

Mosteque:
Nawet gdybyś parę ryb wziął, to nic w tym złego.

Sęk w tym, że:

--- Cytat: marek1970 w 09.12.2020, 11:37 ---Gdyby w tym kraju byli normalni ludzie (bo nie wiem czy ich można nazywać wędkarzami ) - potrzebne by były zbiorniki NK ? Chyba -nie :)

--- Koniec cytatu ---

Ale nie są i nigdy nie będą. Komuna poczyniła w umysłach zbyt wielkie spustoszenie. Co wspólne trzeba jak najszybciej rozkraść, nim przyjdzie sąsiad i zrobi to przed nami.

A po drugie - myślę, że nawet w idealnym świecie łowiska NK byłyby potrzebne. Już tak po prostu - żeby w miarę naturalnie życie w nich sobie kwitło.

Luk:

--- Cytat: fEeDeReK w 09.12.2020, 11:28 ---Tu też się nie zgodzę są koła co starają się aby cos zmieniać, działać nie tylko w kwestii no kill ale ogólnie aby istnieć a nie wegetować.
A wiesz jak bys zauważył to okręg zamość sam proponował wiele zmian sam. Aby ludzie w kołach zrozumieli istotę wędkarstwa a nie pozyskiwanie mięsa

--- Koniec cytatu ---

Rozmawiamy o dwóch innych rzeczach, za jakis czas rozwinę swą myśl :)

pr00:

--- Cytat: Mosteque w 09.12.2020, 11:59 ---Nawet gdybyś parę ryb wziął, to nic w tym złego.

Sęk w tym, że:

--- Cytat: marek1970 w 09.12.2020, 11:37 ---Gdyby w tym kraju byli normalni ludzie (bo nie wiem czy ich można nazywać wędkarzami ) - potrzebne by były zbiorniki NK ? Chyba -nie :)

--- Koniec cytatu ---

Ale nie są i nigdy nie będą. Komuna poczyniła w umysłach zbyt wielkie spustoszenie. Co wspólne trzeba jak najszybciej rozkraść, nim przyjdzie sąsiad i zrobi to przed nami.

A po drugie - myślę, że nawet w idealnym świecie łowiska NK byłyby potrzebne. Już tak po prostu - żeby w miarę naturalnie życie w nich sobie kwitło.

--- Koniec cytatu ---

To nie jets taka łatwa sprawa, pokolenia będą się leczyły z tych 50ciu lat komunizmu. Niestety tutaj trafił na dobry grunt i ludziom weszło w krew. Zauważalne to jest w prawie każdym aspekcie życia nie tylko w wedkarstwie, chociaż tutaj wybitnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej