Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie?  (Przeczytany 711288 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2445 dnia: 17.08.2017, 12:25 »
Takie wolne granie co prawda niema pazura, ale mimo wszystko jest fajne i głos Nosowskiej :) Dla mnie bomba :thumbup:
Marcin

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2446 dnia: 17.08.2017, 12:27 »
Nie wiem czy było ale wkleje :)
Takie wolne granie co prawda niema pazura, ale mimo wszystko jest fajne i głos Nosowskiej :) Dla mnie bomba :thumbup:
według mnie Nosowska jest jak wino, im starsza tym lepsza ;-)
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2447 dnia: 17.08.2017, 12:31 »
he he :) Zabawne :) :bravo: :bravo:
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2448 dnia: 17.08.2017, 12:35 »
Pewna moda na rock się kończy. Teraz nadchodzą czasy innej muzy, popularność zdobywa hip-hop, w tym o dziwo w wersji narodowo - patriotycznej :) Kto wie, czy nie będzie tu skrętu w prawo, mocnego. Taki Kukiz zaczął grać rock patriotyczny, dla moich uszu i mózgu to już rzeźnia, choć Piersi zawsze lubiłem i słucham od lat 27.

Ale jak to zawsze bywa, jedna epoka kończy czas drugiej, po czym sama ulega następnej, będącej kontynuacją tej pierwszej :) Może powstaną nowe kapele z takimi charyzmatycznymi gośćmi typu Kazik, Staszczyk, Nosowska czy wczesny Kukiz (skończył się jak zaśpiewał najbardziej smętne badziewie z Borysewiczem, od czego osiwiałem do reszty)? Dla mnie taki Kazik to geniusz, ilość muzy jaka zrobił i jest wciąż na czasie, do słuchania i modnej, jest wielka. To nie odgrzewane kotlety w stylu Perfectu czy Lady Pank, gdzie gra się starocie a kolejna płyta przechodzi bez echa, tam ciągle coś się dzieje. Kilku takich Kazików i będzie muzyczna rewolucja :)
Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2449 dnia: 17.08.2017, 12:35 »
he he :) Zabawne :) :bravo: :bravo:
I na zabawkowych. Instrumentach da się zagrac :D
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2450 dnia: 17.08.2017, 12:46 »
he he :) Zabawne :) :bravo: :bravo:
I na zabawkowych. Instrumentach da się zagrac :D
Tylko jakbyśmy to My tak zagrali to przypięli by nam łatkę letko szurniętych, a jak grają gwiazdy to jest super:)

Co do muzyki i jej przyszłości, to pewna era się kończy, tylko po to by za jakiś czas odrodzić się od nowa...
Prawdziwy rock i metal to nie moda, tylko styl życia i myślenia. Stare gwiazdy się starzeją i gasną, ale gdzieś za kurtyną pierwszej ligi już się czają młode wilki... Choć jak patrzę na młodzież to jakoś ciężko mi uwierzyć w przyszłość tego kraju... i kultury


Marcin

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2451 dnia: 17.08.2017, 15:27 »
Pewna moda na rock się kończy. Teraz nadchodzą czasy innej muzy, popularność zdobywa hip-hop, w tym o dziwo w wersji narodowo - patriotycznej :) Kto wie, czy nie będzie tu skrętu w prawo, mocnego. Taki Kukiz zaczął grać rock patriotyczny, dla moich uszu i mózgu to już rzeźnia, choć Piersi zawsze lubiłem i słucham od lat 27.

Ale jak to zawsze bywa, jedna epoka kończy czas drugiej, po czym sama ulega następnej, będącej kontynuacją tej pierwszej :) Może powstaną nowe kapele z takimi charyzmatycznymi gośćmi typu Kazik, Staszczyk, Nosowska czy wczesny Kukiz (skończył się jak zaśpiewał najbardziej smętne badziewie z Borysewiczem, od czego osiwiałem do reszty)? Dla mnie taki Kazik to geniusz, ilość muzy jaka zrobił i jest wciąż na czasie, do słuchania i modnej, jest wielka. To nie odgrzewane kotlety w stylu Perfectu czy Lady Pank, gdzie gra się starocie a kolejna płyta przechodzi bez echa, tam ciągle coś się dzieje. Kilku takich Kazików i będzie muzyczna rewolucja :)

@Luk  czy ja wiem, że moda na rocka się kończy... Powiem Ci tak jak śpiewał Franek Kimono - "Nic nie zastąpi dobrego rocka" ;)  Moda na rocka nigdy się nie skończy - takie jest moje subiektywne zdanie. Myślę, że jak zespoły, o których wspominasz przestaną istnieć - na topie pojawią się nowe, które może dopiero zaczynają brzdąkać ;)  Ludzie przywiązują się do jakiegoś gatunku i mimo, że może gdzieś tam mają/słuchają czegoś innego, to zawsze wrócą do korzeni (mówię to po sobie) Inna sprawa - zwróć uwagę co się dzieje na rynku muzycznym - powracają legendy, o których wielu już pewnie zapomniało. Zobacz co się dzieje z wielkimi - Elvisem, czy The Beatles (choć może to nie do końca rock, ale wydaje mi się, że potwierdza moje słowa) - sprzedaż ich płyt idzie pewnie w miliardy (już nie miliony), a bilety na koncert Elvisa w Polsce w czerwcu br. (tak koncert !!!) rozprzedały się jak świeże bułeczki (wiem, bo nie zdążyłem kupić) Można powiedzieć, że to są przykłady wyrwane z kontekstu, ale chyba nie - bo ktoś te płyty musi kupować - ci którzy kochają rocka już to wszystko mają - rosną natomiast nowe pokolenia, które wiedzą co dobre i że rock to jest to (to moje subiektywne zdanie ;))


Co  do Króla - wczoraj minęło 40 lat jak odszedł, taka mała zajawka ;)


Splot

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2452 dnia: 17.08.2017, 15:36 »
Grychu ja przepraszam że tak między wódkę a zakąskę ale Elvis żyje. Nawet ktoś zrobił mu zdjęcia w zeszłym roku.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2453 dnia: 17.08.2017, 15:41 »
Grychu ja przepraszam że tak między wódkę a zakąskę ale Elvis żyje. Nawet ktoś zrobił mu zdjęcia w zeszłym roku.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


Sorry :facepalm: :facepalm: 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2454 dnia: 17.08.2017, 15:46 »
Ja nie uważam wcale, ze rock zginie, to niemożliwe :) Niestety, na pewno jednak może nadejść czas swojego rodzaju zapaści. Lata 80te i 90te to był wielki wysyp różnego rodzaju talentów, chociazby taki Maanam. 'Kocham Cie kochanie moje' to wg mnie dzieło sztuki, a to przecież jedna z wielu kapel. Teraz jednak jest moda na muzykę byle jaką, osiągnięcia w Eurowizji są tego przykładem. Mało który 'artysta' potrafi teraz dziesiątkami produkować przeboje, te czasy powoli się kończą. Na zachodzie tez nie jest tak różowo, coraz więcej jest chłamu i popeliny, czarni się sprzedają jak ciepłe bułki, śpiewając nie tylko murzyńskie 'o doopie Maryny', ale o zgrozo o gangsterce i tak dalej. Tu nie chodzi o to, że jak Bolec z 'Chłopaki nie płaczą' uważamy, my Polacy, że nam brakuje czegoś. Bardziej, że powoli się gubimy w tym wszystkim, wchodzą nowe technologie, można robić kawałki komputerowo.

Prosty przykład. Ile osób grało kiedys na gitarze, a ile gra teraz. Wielu młodych chce 'robić muzę' - ale ma to być składanie jakiś kawałków dźwięków, do czego dokłada się wokal, i tekst 'o życiu' z blokowiska :) Rock natomiast to rock, to gitary, bass, perkusja, może klawisze i jakieś dęciaki. To muzyka robiona za pomocą instrumentów, grana sercem, wcale nie trzeba znać nut tutaj... To powoli umiera. Ale jestem pewien, że narodzi się znowu :)

Wychowałem się w latach 80tych i 90tych, i wtedy uważam, że byliśmy muzycznie potęgą, choć nie było nas na światowych listach przebojów, bo nie potrafimy się promować, mamy trudny język, ciężko nam zaśpiewać z dobrym akcentem po angielsku. Ale muza była rewelacyjna. A teraz jest czas szmiry, z wyjątkami potwierdzającymi regułę. To co mogło w Polsce, się reaktywowało.Ale nie dla tego, aby tworzyć nowe. Większość gra aby się sprzedawać na koncertach, po raz enty śpiewając swoje hity sprzed kilkudziesięciu nawet lat. Dlatego właśnie są tak wyjątkowi ludzie jak Kazik i Kult, co dają mi wiarę, że świat się jeszcze nie kończy. Ale póki co nie widzę następców. 

A co do innych kapel o których wspominasz. Zobacz ile Beatlesi zrobili płyt i nagrali kawałków, w tym hitów. Szooook! Ale oni mieli kontrakt na robienie dwóch albumów na rok, a że byli płodnymi muzykami, dawali radę. Teraz jednak wystarczy nagrać płytę lub dwie i ma się full kasy, nie trzeba się starać, sprzeda się wywiad gazecie, o tym że narzygało się do piekarnika lub opowie o swoich problemach, i leci pół miliona dolców, i można dalej żyć. Dawniej tego nie było! W dzisiejszych czasach czwórka z Liverpoolu nie zrobiła by nawet 1/4 tego co w latach 1960-1970 :)

Lucjan

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2455 dnia: 17.08.2017, 16:08 »
Nie no, masz rację :) Gołym okiem widać, jak gwiazdeczki próbują się wzbogacić nagrywając płytę byle jaką, którą nawet jak się da słuchać, to i tak się o niej za jakiś czas zapomni. Rzadko dzisiaj biorę w rękę płytę, która pozostaje w mojej pamięci na dłużej. Niestety - nawet mój ukochany Queen nagrał w 2008r. z Paulem Rodgersem płytę, która jest co najwyżej taka sobie i nie sięgam po nią bardzo często. Wydaje mi się, że dzisiaj rzadko muzykę robi się z pasji, raczej dla uzyskania korzyści w postaci pieniędzy (smutne, ale prawdziwe). Można o tym by opowiadać, opowiadać... Dobrze, że mamy czego słuchać i do czego wracać ;)  hheh 

Jeszcze jedno - bo dzisiaj piosenka ma być łatwa i szybko wpadająca w ucho, nie ważne czy będzie na topie miesiąc, dwa

Poniżej taka staroć, zasłyszana dzisiaj w Trójce. W pierwszej chwili mówię - do licha, co to jest, ale po chwili stwierdziłem, że piosenka nawet taka sobie ;)  :facepalm: :P


Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2456 dnia: 17.08.2017, 16:55 »
Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2457 dnia: 17.08.2017, 17:01 »
Marcin

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2458 dnia: 17.08.2017, 18:01 »
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #2459 dnia: 18.08.2017, 11:02 »
;)