Autor Wątek: Galeria zdjęć  (Przeczytany 4017 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #30 dnia: 04.04.2015, 23:07 »
Mateusz a jakie pojemnosci zdjec galeria bedzie obslugiwala trzeba bedzie zmniejszac foto tak jak teraz
jeszcze jedna kwestia bedzie opcja wyswietlania zdjec tylko dla zarejestrowanych czy wszyscy beda mogli zobaczyc zdjecia
i czy po umieszczeniu zdjec w galeri ktos inny bedzie mogl je kopiowac i edytowac poza miejscem w galerii
Właśnie dziś pracuję nad konfiguracją. Modyfikacja jest już zainstalowana, ale muszę ją dobrze skonfigurować i dostosować do naszych potrzeb.
Ograniczenia w rozdzielczości zdjęć i wielkości plików muszą być. Dziś aparaty, nawet te komórkowe, robią zdjęcia o bardzo dużej rozdzielczości i dużych rozmiarach plików. Gdyby każdy wrzucał zdjęcia o wielkości 5 MB, to ciężko byłoby to pomieścić na serwerze.
Myślę, że ograniczenie rozdzielczości do 1024 px dla wysokości i szerokości będzie dobrym kompromisem pomiędzy wielkością i jakością.

Mogę ustawić tak, aby zdjęcia były lub nie były widoczne dla gości. Myślę, że goście powinni móc oglądać galerię, bo może to być dodatkowa dla nich zachęta, by do nas dołączyć :)

Każde zdjęcie w galerii będzie miało swój link, który będzie można skopiować po to, by wygodnie umieścić go w poście na forum. Linki te będą mogły być używane również poza forum.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #31 dnia: 06.04.2015, 11:16 »
Galeria została uruchomiona :)
Stworzyłem też krótki opis związany z korzystaniem z galerii. Można go znaleźć pod tym linkiem:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1208.0
Pozdrawiam
Mateusz