Autor Wątek: Black Friday 2020  (Przeczytany 55269 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 10.11.2020, 22:38 »
W zeszlym roku i drapieznik i trotka nie podwyższaly sztucznie cen. Dopiero jak sonubaits i ringers na wiosne zmieniły to i sklepy dostosowały. Np. Towar pod metodę trzyma ceny i łatwo zweryfikować jest czy obniżka to obniżka czy sciema.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 10.11.2020, 23:22 »
Zerknijcie też sobie na kurs dolara i euro w tym roku oraz zwróćcie uwagę na powszechne problemy dostaw z Chin. A zdecydowana większość sprzętu wędkarskiego jest właśnie tam produkowana, co przekłada się ostatecznie na czas oczekiwania na zakup towaru przez konsumenta. To nie będzie najlepszy Black Friday w życiu :P

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 10.11.2020, 23:43 »
Ten rok będzie dziwny.

Na aliexpress zawsze były mega kupony na 11.11 (dzień singla w Chinach), a patrzę, że obecnie największe upusty to 10-15%, gdzie w tamtym roku 2x upolowałem kupon 50/100$ i kupiłem kołowrotki za pół darmo.
Na polskim rynku szaleje COVID-19, więc pewnie wiele osób zrezygnuje z opłatami na 2021 rok, bo nie wiadomo jak to będzie. Sprzedaż w tym roku była fatalna, kolega musiał zamknąć sklep wędkarski na stałe.

Co do opinii to zgadzam się, czekam na minimum 20-25% inaczej nic nie zamawiam i wstrzymuje się na wiosnę jak będę wiedział jak wygląda sytuacja z łowieniem.
Tamten rok to Duxon Shop rozwalił system, możecie narzekać, ale zakupiłem tyle sprzętu, że głowa boli. Haki karpiowe Gardner po 3 zł :) Mam chyba z 50 paczek na zapas :P

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 11.11.2020, 06:54 »
Zawsze sklepy tłumaczą się zmianą kursów dolara itd... przecież sami kupili towar po cenie X i jakie to ma znaczenie, że teraz jest X + @?

Ale teraz zamawiają kolejną partię i potrzebują więcej gotówki. Dystrybutor zdążył już podnieść ceny. Jakoś muszą zapłacić za towar i wyjść na swoje.

Idiotyczne ale tak to działa.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 11.11.2020, 14:03 »
Ja będę polował na Shimano Baitrunner X-Aero 4000 FA. Mam już 2, chcę kolejny.
-Paweł-

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 348
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 11.11.2020, 23:13 »
Angling Direct:

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 12.11.2020, 00:48 »
Ale mają ciśnienie, że tak wcześnie jadą z promocjami.
Z drugiej strony jaki jest sens promować sklepy z promocjami typu 10-15% ???
Osobiście uważam, że większość sklepów nie zrobi choćby połowy obrotów z tamtego roku przez covid

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 12.11.2020, 07:01 »
A dziwisz się temu "ciśnieniu"? Bo ja nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Przez tą całą korona-ściemę gospodarka leży, firmy nie mają obrotu i padają jedna za drugą. I jeśli będą promocje to w mniejszym stopniu niż w latach ubiegłych.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #23 dnia: 12.11.2020, 07:33 »
BF to ostatnia szansa na reparowanie wyniku finansowego w tym roku. Nie łudźmy się nawet drapieżnik zapewne odczuł to. Dlatego powinni wymusić odłożenie podwyżek SB, Ringersa w czasie - dopiero od 2021 realnego Brexitu. Tak samo Prestige miałby niższą cenę i inflacja w sektorze wędkarskim nie byłaby sztucznie zwiększana.
Ja wiem, że to jest inaczej , bo producenci nie chcą ponosić kosztów promocji jak to jest w relacjach np.Biedronka - jakikolwiek producent, ale spadek jednostkowej marży zostanie zrekompensowany wzrostem ogólnych obrotów.
Btw obniżka feedersklepu już teraz mnie zaskoczyła. 3 tygodnie na obniżonej marży to sporo ale ten sklep dopiero od tego roku na YT etc stał się obecny więc zakładam, że chcieli się wyróżnić.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #24 dnia: 12.11.2020, 07:56 »
Podejrzewam, że jest sporo racji w tym co piszesz o Drapieżniku. Mam swego rodzaju "strategię" na B-F, bo jeśli ceny do którejś-tam godziny w piątek nie drgną - kupuję po tej, jaka będzie. Bo później to może już być tylko drożej.
Sam mam u drapieżców parę rzeczy w koszyku i zastanawiam się nad tym, czy jeszcze czekać, czy już kupować.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #25 dnia: 12.11.2020, 08:01 »
Podejrzewam, że jest sporo racji w tym co piszesz o Drapieżniku. Mam swego rodzaju "strategię" na B-F, bo jeśli ceny do którejś-tam godziny w piątek nie drgną - kupuję po tej, jaka będzie. Bo później to może już być tylko drożej.
Sam mam u drapieżców parę rzeczy w koszyku i zastanawiam się nad tym, czy jeszcze czekać, czy już kupować.


Juź pisali pod postem, że będzie promka ale tak ze 25 % przydałoby się :) Więc jak chcesz 1/5 oszczędzić poczekaj. Promka zapewne tylko 1 dzień jak rok temu będzie. Byle stronka dała radę, bo rok temu z rana miałem problemy by sprawie zamówić.
Na pewno też trotka, amur i sklep feeder bait będą mieć. W 2019 największy rabat na wszystko miał FB 30% co świadczy na jakiej standardowej marży operują na swoich produktach zapewne zbliżonej do SB.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 348
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #26 dnia: 12.11.2020, 14:06 »
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #27 dnia: 12.11.2020, 15:16 »
Na Aliexpress jestem ciekaw czy coś będzie, w nocy kupiłem stradica fl za 530 zł, a u nas 680-700 zł. Zapomniałem użyć cashbacka, bo byłoby 500 zł. Gwarancja niby honorowana w EU, ale i tak zamierzam odrazu dołożyskować sprzęt :)

Feedersklep idzie typowo w reklamę z tymi -15%. Nie ma co się dziwić, nowy sklep, fajny, sprawdzony towar na sklepie. Zrobiłem zakupy raz, jestem zadowolony, bo ceny są konkurencyjne. Czekam na BF, bo chciałem jeszcze parę rzeczy zakupić i liczę na -20% w BF u nich :)))

Drapieżnik bez rabatów VIP jest po prostu drogi, ale nie powiem, pomimo narzekań zrobiłem tam zakupy na 3k pln, bo był po prostu dostępny towar od ręki z dostawą na drugi dzień. Szkoda, że promocja na BF nie będzie dotyczyć hitów cenowych. Bo jednak chciałbym tam kupić stradica, ale jak nie będzie na niego rabatu to wolę mieć 150-200 zł w kieszeni, a przez zimę mogę czekać na towar. Jak będzie minimum -20% to pewnie kupię jakieś akcesoria, zanęty do testowania. Rabat poniżej 20% mnie po prostu nie interesuje w obecnych czasach.

AnglingDirect 2 lata temu to było coś. Darmowa wysyłka, -15% na BF i dodatkowo -10% na nowe konta z mojego reflinka, a dodatkowo za zakup dostawałeś punkty i za nowe konto też chyba coś koło 10 funtów było na start. Obecnie wysyłka płatna 7 funtów, brak punktów (zlikwidowali), kiepskie stany magazynowe. Wysokie ceny.

Duxon Shop gdzie jesteś :) Niby likwidacja, ale kto zrobił -80% na markowy sprzęt? Nikt, i nikt tego nie przebije przez długi czas.

W skrócie, sklepy na które warto zwrócić uwagę to:
feedersklep.pl
sklepdrapieznik.pl
aliexpress.pl

Inne sklepy mogą mieć lepsze oferty, ale mam bardzo przykre doświadczenia i na czarną listę lądują jak zwykle:
major (trabucco sklep)
m6tackle

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #28 dnia: 12.11.2020, 15:20 »
Jeszcze Trotka będzie miała zapewne 15 % choć 3 lata temu albo było 20 %.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #29 dnia: 12.11.2020, 16:20 »
Każdy Z nas ma swoje lepsze czy gorsze sklepy, drapieźnik ma praktycznie ceny sugerowane ( drogo lub bardzo drogo ) ale swoją dostępnością towaru, różnorodnością i błyskawiczną obsługą są póki co jednym z lepszych sklepów. Nie zapominajmy o innych dobrych sklepach Polandfishing, M6tackle czy ostatnio Feedersklep. Każdy z tych ma dobre produkty, fajne ceny lub fachową obsługe.
Jako że jestem z Gliwic to moge tylko żałować że M6 nie chce sie dalej rozwijać i tkwi w tym swoim małym świecie karpiowym a wystarczy naprawde nie wiele by być number 1 :) :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz