Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3891870 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12030 dnia: 17.08.2017, 20:36 »
Mam te duże tuffies i nie ma opcji, żeby gumka to przecięła. Panierka odklejać zaczyna się dopiero po kilku przerzuceniach, wyjąłem na jednego ze 3 leszcze i jeszcze mogłem łowić, ale wymieniłem na nowego.
Nie wiem, może te małe są takie miękkie. Nie sprawdzałem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12031 dnia: 17.08.2017, 20:39 »
Mam te duże tuffies i nie ma opcji, żeby gumka to przecięła. Panierka odklejać zaczyna się dopiero po kilku przerzuceniach, wyjąłem na jednego ze 3 leszcze i jeszcze mogłem łowić, ale wymieniłem na nowego.
Nie wiem, może te małe są takie miękkie. Nie sprawdzałem.

Tak tak, pisałem o małych. Z tym jednak można sobie poradzić. Nie mniej jednak, przynęta fajna ;)
Pozdrawiam Seba

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 688
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12032 dnia: 18.08.2017, 13:06 »
Zwykłe koszyki, chyba bez grama ołowiu więc w UK można stosować.


Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12033 dnia: 19.08.2017, 17:55 »
Na szybko i na sucho. Recka po wyprawie.
Nowość na 2017 ;) Trabucco Sygnum TXL Stillwater Feeder 90 g o akcji paraboliczno-progresywnej :). Dwa składy o takiej samej długości :o co już mnie podnieca na samą myśl jak będzie to pracowało pod :fish:
A że jestem sierotą i 150km od domu zostawiłem parasol oparty o drzewo :facepalm: to jako bonusik parasol Milo 2,5m Granite Ombrellone Grey(gumowany).





... i najpiękniejszy widok dla moich oczu :) test w stylu parabola prutu 600g :)
Piotr

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12034 dnia: 20.08.2017, 03:52 »
Gratulacje.
Warto oddzielny wątek dla kija założyć.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12035 dnia: 21.08.2017, 18:32 »
A ja sobie kupiłem parasol. Jako, że może użyję go z 5 razy w roku, to nie chciałem dużo wydać i kupiłem z Rumpolu. Czy się sprawdzi to nie wiem, ale na moje kilku godzinne wypady starczy, gdyby mnie zaskoczył deszcz
http://www.rumpol.pl/p/pl/596/parasol-namiot+z+oknem+280027.html

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12036 dnia: 22.08.2017, 12:48 »
Aby poprawić sobie humorek po nie udanym urlopie wędkarskim na mazurach postanowiłem sobie coś kupić na poprawę samopoczucia :) Po poczytaniu paru wątków na forum jakoś tak impulsywnie kupiłem Daiwe CF. Tak na sucho to takie Mikado Black Stone MF tylko trochę gorzej wykonane.
Jutro może skocze gdzieś na ryby przetestować.

Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12037 dnia: 23.08.2017, 11:23 »
Nowy kręciołek pod cięższą z karpiówek. Do tego "nowość" Genesisa... Oby była lepsza niż poprzednie wygląda już zupełnie inaczej. I ciężarek Taska.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12038 dnia: 23.08.2017, 18:08 »
Tydzień temu nabyłem mało używany patyk Daiwa Aqualite Sensor Float 4,2 m pod spławik/wypuszczankę. Jestem oczarowany swobodą manewrowania ponad 4-metrowym kijkiem. Szczególnie zaskoczyła mnie praca wędki: szczytowa bardzo miękka, pozwalająca rybie na szaleństwa lub wręcz katapultowanie zestawu do wody. Środkowa sekcja pracuje sprężyście i zdecydowanie. Dół - to moc i precyzja. Jestem w bardzo pozytywnym szoku. Mniut-malina!

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 882
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12039 dnia: 23.08.2017, 18:14 »
Cała stara seria Aqualite to swietne wędki.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12040 dnia: 23.08.2017, 18:52 »
Tydzień temu nabyłem mało używany patyk Daiwa Aqualite Sensor Float 4,2 m pod spławik/wypuszczankę. Jestem oczarowany swobodą manewrowania ponad 4-metrowym kijkiem. Szczególnie zaskoczyła mnie praca wędki: szczytowa bardzo miękka, pozwalająca rybie na szaleństwa lub wręcz katapultowanie zestawu do wody.

Czy to wklejka? Nie znam tego modelu, to pytam  :)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12041 dnia: 23.08.2017, 19:36 »
Tydzień temu nabyłem mało używany patyk Daiwa Aqualite Sensor Float 4,2 m pod spławik/wypuszczankę. Jestem oczarowany swobodą manewrowania ponad 4-metrowym kijkiem. Szczególnie zaskoczyła mnie praca wędki: szczytowa bardzo miękka, pozwalająca rybie na szaleństwa lub wręcz katapultowanie zestawu do wody.

Czy to wklejka? Nie znam tego modelu, to pytam  :)
Po czym poznać, że wędka jest wklejką? Nie znam się, dlatego pytam ;)
Tu co-nieco o tej serii.

aroo04

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12042 dnia: 23.08.2017, 21:13 »
Tydzień temu nabyłem mało używany patyk Daiwa Aqualite Sensor Float 4,2 m pod spławik/wypuszczankę. Jestem oczarowany swobodą manewrowania ponad 4-metrowym kijkiem. Szczególnie zaskoczyła mnie praca wędki: szczytowa bardzo miękka, pozwalająca rybie na szaleństwa lub wręcz katapultowanie zestawu do wody.

Czy to wklejka? Nie znam tego modelu, to pytam  :)
Po czym poznać, że wędka jest wklejką? Nie znam się, dlatego pytam ;)
Tu co-nieco o tej serii.
Z tego co mi wiadomo, wklejka to wędka węglowa składowa z wklejoną pełną, cienką szczytówką węglową: blank-mega sztywny, szczytówka-mega czuła. Tego typu wędki to najczęściej okoniowe i sandaczowe spiningi przeznaczone do połowu tychże ryb metodą opadu na przynęty gumowe. Miałem kiedyś taką, Mikado Almaz Zander 240/35, aktualnie służy mi do tego typu połowów Robinson Stinger Picker 270/30 z najtwardszą (węglową) szczytówką. Ot, cała filozofia.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12043 dnia: 23.08.2017, 22:16 »
Z tego co mi wiadomo, wklejka to wędka węglowa składowa z wklejoną pełną, cienką szczytówką węglową: blank-mega sztywny, szczytówka-mega czuła. Tego typu wędki to najczęściej okoniowe i sandaczowe spiningi przeznaczone do połowu tychże ryb metodą opadu na przynęty gumowe. Miałem kiedyś taką, Mikado Almaz Zander 240/35, aktualnie służy mi do tego typu połowów Robinson Stinger Picker 270/30 z najtwardszą (węglową) szczytówką. Ot, cała filozofia.

Fakt, nie jest to filozofia, ale... Przykładową wędką, którą opisałeś jako wklejkę, faktycznie jest sandaczówka. Tak stanowi teoria i tysiące powtarzających się wpisów w necie, bo ludzie z natury lubią stadność i związane z tym naśladownictwo. Każdemu wolno i mnie nic do tego.

Kiedy kupowałem tzw. "sandaczówkę", poprosiłem o pomoc kolegę, który na nocnych sandaczach zdarł niejedną parę gumiaków. Zamiast wklejki kupiłem pełnego Fenwicka. Sztywna pała teoretycznie, która przekazuje każde pstryknięcie i opad, a do tego w pięknej paraboli wytrzymała hol łódki ze mną i kolegą.

Kiedy szukałem fajnej odległościówki 4,2 m, lekkiej, szybkiej, ciętej i spolegliwej przy większych rybach, zaproponowano mi ściągnięcie Colmica - wklejki. Mam ją już dobre 10 lat i złego słowa nie powiem - ta wklejka jest smukła, szybka i cięta i robi fajne ucho przy większym holu. A szczytówka pozwala na ładowanie kilku gram do wyrzutu.

Dlatego nie uważam, że wklejka to jakiś wynalazek do spina, tylko naprawdę sensowne rozwiązanie nawet do spławika, pod warunkiem, że konstruował ją fachowiec, a nie Olo od jabolo, tudzież Sam Cin z prowincji Jaś-min.

I dlatego zadałem pytanie: Czy to wklejka... Bo dobra wklejka wynagrodzi wszelkie bolączki, przy odpowiedniej obsłudze i konstrukcji...

PS. Mój ukochany bat 8 m to też Colmic i wklejka. I też nie z zeszłego roku. :facepalm:

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12044 dnia: 24.08.2017, 18:42 »
Z Waszych opisów konstrukcji wklejanki wnioskuję, że i Daiwa Aqualite Sensor jest również wklejana. Baaardzo cienka szczytówka, a dolnik sztywny.