Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2022  (Przeczytany 163208 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1215 dnia: 21.08.2022, 04:49 »


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 359
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1216 dnia: 21.08.2022, 06:06 »
Podsumowanie zlotowego wyniku na Mokate, na którym notabene byłem pierwszy raz :D 6 karpi - 14,65kg, 13kg, 11kg, 2x 8.2kg i 5.2kg + 2 amurki 3kg, wszystko na pellet waggler






Piękny wyniki, PW działa

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 908
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1217 dnia: 21.08.2022, 08:50 »
Działa cholernie skutecznie. Mokate to tak specyficzne łowisko, że o tej porze roku techniki gruntowe przegrywają z kretesem w porównaniu do PW. Pierwszą rybą wczoraj rano 20 minut po rozpoczęciu łowienia pobiłem swoje PB bo wpadł ten koń 14.65 ;D
Dzierżno uzależnia

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1218 dnia: 21.08.2022, 09:51 »
:) :bravo:
;)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1219 dnia: 21.08.2022, 14:21 »
Działa cholernie skutecznie. Mokate to tak specyficzne łowisko, że o tej porze roku techniki gruntowe przegrywają z kretesem w porównaniu do PW. Pierwszą rybą wczoraj rano 20 minut po rozpoczęciu łowienia pobiłem swoje PB bo wpadł ten koń 14.65 ;D

Będę wścibski…. Dlaczego ?  8)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 908
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1220 dnia: 21.08.2022, 15:02 »
Za cienki w uszach jestem, żeby wiedzieć dlaczego. Może przez to, że dużo osób tam łowi na PW i ryba się przyzwyczaiła do żarcia spadającego z nieba w okolicy 15-25m. O ile karpie 1-10kg to norma na PW, o tyle w szoku lekkim byłem, że taki kloc prawie 15 kilo ruszył cielsko po spadający pellet. Nie mnie się pytać, ja dopiero 2 miesiące łowię na to rewelacyjną technikę, są tu eksperci od których ja się uczę i mają tą wodę rozpracowaną do perfekcji niemalże ;)
Dzierżno uzależnia

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1221 dnia: 21.08.2022, 17:20 »
Działa cholernie skutecznie. Mokate to tak specyficzne łowisko, że o tej porze roku techniki gruntowe przegrywają z kretesem w porównaniu do PW. Pierwszą rybą wczoraj rano 20 minut po rozpoczęciu łowienia pobiłem swoje PB bo wpadł ten koń 14.65 ;D

Serio grunt be? Grunt przegrał? :P

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 908
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1222 dnia: 21.08.2022, 17:32 »
Wczoraj w czasie dnia owszem, na pw były zdecydowanie lepsze wyniki :P
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 685
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1223 dnia: 21.08.2022, 19:43 »
Jako nowicjusz PW się wypowiem.

Ta technika działa doskonale w upalne dni, gdy ryby wygrzewają się pod powierzchnią. Po prostu. Niektórzy twierdzą, że karpie łowi się wtedy tylko w nocy. No właśnie wtedy się je łowi na PW.
Np dziś rano padał deszcz i temperatura na spokojnie spadła z 10 stopni. I PW działało dużo gorzej niż wczoraj w upał. I dziś pewnie lepsze wyniki dałaby metoda. Wczoraj dawała jakieś śmieszne suchotniki, a chłopaki na PW cięli potwory. Kocur też miał karpie z gruntu, ale on wywoził zestaw na blisko 100 metrów pod wyspy, gdzie jest z 1-1,5 metra głębokości, czyli akurat tyle, na jakiej kursują ryby w upał.

A dlaczego Mokate jest nietypowe? Bo to jest bardzo głęboka komercja. Zaraz przy brzegu jest 4 metry, a potem 8-12, z większymi dołami jeszcze. W upalny dzień po prostu karpi i amurów nie ma przy dnie. W przeciwieństwie do większości komercji, które mają głębokość z 1,5 metra i tam po prostu ryba pobiera przez cały dzień.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1224 dnia: 21.08.2022, 20:21 »
Mam podobne wnioski do Michała.

Generalnie wyjazd świetny, moje 6 głównych wniosków:
1. (+) Super rozmowy z ludźmi. Szczególne podziękowania publiczne dla Mateo i Wiecha.
2. (+) Bardzo się cieszę z osobistego poznania kilku forumowiczów.
3. (+) PW i SB  na Mokate spisuje się rewelacyjnie. FM - odpada o tej porze.
Wywózki łódką, moim zdaniem - za dużo roboty a za mało efektów. Harówa KotaKoja i Cobiego dała za mało efektów.
4. (+) Patryk i Ekipa zorganizowali wyjazd kapitalnie.
5. (-) Moje pomysły na wyjazdy łódką i stosowanie przynęt na grubego zwierza efektów nie dały, ale to też nauka.
6. (+) Bardzo dużo się nauczyłem jak nie łowić na Mokate ;) ale też jak łowić tam w okresie późna wiosna-lato-wczesna jesień.
;)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1225 dnia: 21.08.2022, 21:40 »
Fajnie że rozwinęliście temat łowienia na głębokiej wodzie na tej komercji.
  Bo co innego jak woda ma do max 3 m a inaczej jak są takie doły.
Ja właśnie płacę frycowe za łowienie w głębokich gliniankach PZW w tym roku. Ale widzę że pewne zasady są ogólne.
Tak jak Michał podał że ktoś z was łowił na płytkim,ale to było daleko jednak…

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 359
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1226 dnia: 22.08.2022, 07:46 »
Czyli potwierdza się, że na głębokich łowiskach nie łatwo o rybę z dna, mam podobna sytuację na mojej głębokiej żwirowni, tam w słoneczny ciepły dzień masa ryby pływa w toni (o dziwo w pochmurne i chodne dni też), można podawać im towar na dnie w głębokich dołach i czekać na branie bez końca. Dlatego szukam ryb zig rigiem a pozostałe wędki dosłownie pod nogami gdzie głębokość ok 2 m i udaje się również z dna ale bliziutko brzegu. Na zdjęciu wędki tuż pod samym krzakiem wchodzącym do wody.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1227 dnia: 22.08.2022, 09:41 »
Panowie łowi ktoś z was w Wiśle? Jeżeli tak to z jakim skutkiem?  Ja lowie tylko i wyłącznie w Wiśle bo mam ja pod domem ale tak słabego roku nie pamiętam, od około 10 czerwca zlowilem tylko dwa leszcze. Zmieniłem swoje dotychczasowe miejsce czyli wiślaną rafę na której jest teraz 50-80cm wody na opaskę gdzie wody jest na 2,5-3m ale wyniki kiepskie, nic innego nie bierze tylko krapie a w nocy małe sumiki i nic więcej. Mam teorię, że ryba chodzi pod powierzchnia i dlatego nie bierze z gruntu ale nie wiem czy jest ona poprawna. Z niecierpliwością czekam już na jesień bo rybka musi w końcu zejść do dna i zacząć wyżerke przed zimą. Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 685
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1228 dnia: 22.08.2022, 09:48 »
Gdzie? Wisła dosyć długa...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 359
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1229 dnia: 22.08.2022, 09:52 »
Panowie łowi ktoś z was w Wiśle? Jeżeli tak to z jakim skutkiem?  Ja lowie tylko i wyłącznie w Wiśle bo mam ja pod domem ale tak słabego roku nie pamiętam, od około 10 czerwca zlowilem tylko dwa leszcze. Zmieniłem swoje dotychczasowe miejsce czyli wiślaną rafę na której jest teraz 50-80cm wody na opaskę gdzie wody jest na 2,5-3m ale wyniki kiepskie, nic innego nie bierze tylko krapie a w nocy małe sumiki i nic więcej. Mam teorię, że ryba chodzi pod powierzchnia i dlatego nie bierze z gruntu ale nie wiem czy jest ona poprawna. Z niecierpliwością czekam już na jesień bo rybka musi w końcu zejść do dna i zacząć wyżerke przed zimą. Pozdrawiam.
Ja łowię na Wiśle ale do wiosny i znowu zaczynam od grudnia, słabe wyniki masz głównie pewnie przez niski stan wody raczej, jedyne co mi przychodzi do głowy to ciągła zmiana miejscówek, szukaj aż trafisz na miejsca gdzie chcą pobierać, skoro zmiana pory np. na noc nie pomaga.
Sławek