Autor Wątek: Porównanie zanęt Sonubaits, Dynamite Baits, Feeder Bait - czy ktoś to robił?  (Przeczytany 7322 razy)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Jak są słabe brania to trzeba kombinować zmienić kolor, przełamać czymś słodkim nie ma złotej reguły. Ogólnie FB używałem z ciekawości w tym sezonie postawie na Dynamite kupie 2 może 3 rodzaje , że dwa liquidy o innych aromatach, jakiś barwnik spożywczy.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
 Osobiście testowałem FEEDER BAIT PRESTIGE XXL METHOD MIX 2KG - FISH MEAL SWEET straszna lipa - sama spożywka  w składzie mączki rybnej nie czuć ani w zapachu ani w konsystencji po rozrobieniu. Momentalnie się przemacza i betonuje jest sodka. Podsumowując jest to zwykłą zanęta spożywcza przeceniona dwukrotnie, nie jest warta 20 zł za dwa kg a kosztuje 39 zł pierwszy raz i ostatni.  https://sklepdrapieznik.pl/zanety/45445-zaneta-feeder-bait-prestige-xxl-method-mix-2kg-fish-meal-sweet.html

DYNAMITE BAITS SWIM STIM MATCH METHOD-MIX 2KG zanęta na pewno lepsza jak feeder bait i tańsza ma ładny przyprawowy zapach ładnie reagują na nią leszcze i karasie, trzeba uważać podczas namaczania gdyż pochłania mniej wody niż MMM   https://sklepdrapieznik.pl/zanety/12881-dynamite-baits-swim-stim-match-method-mix-2kg.html

SONUBAITS SUPERCRUSH - MATCH METHOD MIX - zajebista zanęta na ciepłe pory roku pije dużo wody 42 zł i jeszcze podajnik gratis, nie ma co się opisywać KLASYK. Wersja Dark jest też bardzo dobra na zimniejsze pory roku, ale i w lato też na nią miałem bardzo dobre efekty największy mój karp na metodę pobrał właśnie na nią https://sklepdrapieznik.pl/zanety/12162-sonubaits-supercrush-match-method-mix.html

Paweł

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Osobiście testowałem FEEDER BAIT PRESTIGE XXL METHOD MIX 2KG - FISH MEAL SWEET straszna lipa - sama spożywka  w składzie mączki rybnej nie czuć ani w zapachu ani w konsystencji po rozrobieniu. Momentalnie się przemacza i betonuje jest sodka. Podsumowując jest to zwykłą zanęta spożywcza przeceniona dwukrotnie, nie jest warta 20 zł za dwa kg a kosztuje 39 zł pierwszy raz i ostatni.  https://sklepdrapieznik.pl/zanety/45445-zaneta-feeder-bait-prestige-xxl-method-mix-2kg-fish-meal-sweet.html



Prestige robiony jest na skrettingu wiec samej spozywki tam nie ma. Mam te zanete wachalem i za specjalnie slodka vs f1 green nie jest. Spice się mi podobała w sensie efektów i pracy.natomiast bardziej się bryli po rozdrobnieniu 1:3 w por do sonu ale maros tez się brylil mi a to dobra zaneta z niskim udziałem zapełniaczy. Myślicie, że te grudki w fb to wina wyższego udziału spożywki - produktów piekarniczo piekarniczych?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
FEEDER BAIT PRESTIGE  droższy od DYNAMITE BAITS SWIM STIM MATCH METHOD :facepalm: Polecieli z ceną.
Na moich łowiskach Sonu i DB działają podobnie. Nie zauważyłem wielkiej różnicy. Obie zanęty spisywały się dobrze. Feeder Bait kilkukrotnie użyłem od dłuższego czasu już nie  bo uważam, że cena nie jest adekwatna do jakości. Aby nie było, przynęty FB używam z dobrym skutkiem.
Adam

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Wszystkie zanęty o które pytasz są bardzo dobrymi zanętami.Ceny zanęty nigdy nie brałem pod uwagę więc śmieszą mnie argumenty że zanęta jest zła bo jest relatywnie droga.Z każdej z tych zanęt o które pytasz da się zrobić beton a wszystko sprowadza się do jej umiejętnego przygotowania.Moja osobista rada to wybierz te które Ci najbardziej pasują i naucz się je przygotowywać i dopasowywać do tego czego ryby chcą najbardziej (praca zanęty, jej barwa, stopień nawilżenia itp).Ja używam sporo zanęt FB , używam też Sonubaits i DB. Najczęściej FB bo od polskiego producenta i uważam że są dobrym towarem.Takie mam zasady.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Andrzej Lisowski

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
alisowski miałeś FEEDER BAIT PRESTIGE XXL METHOD MIX 2KG - FISH MEAL SWEET  ? ja piszę tylko tym co osobiście testowałem.
Paweł

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Ja używam sporo zanęt FB , używam też Sonubaits i DB. Najczęściej FB bo od polskiego producenta i uważam że są dobrym towarem.Takie mam zasady.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

U mnie w zasadzie podobna motywacja plus to ze Angole za brexit i głupotę części polityków musza zapłacić. Ja do ich wewnetrznych spraw nie bede dopłacać ani w zanecie ani pellecie.
Bartek imituje towar z Uk ale w pozytywnym sensie. Jak na inne polskie marki jest innowatorem. Męczyłem ich o zielona mieszankę i jest teraz next step paczki 2 kg bo one cenowo fajnie. Nie pachnie może tak fajnie jak MMM ale rybom smakuje. Natomiast nie wszystko sie sprawdza. Epidemia na wodach kolo wawy tylko na okoniu. Poza tym poprawili czinkersy sprawdzalem i jest to wafters wreszcie, więc słuchają klientów i starają się zmieniać na lepsze.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Sweet ma klejące ciastka. Jak rozrobione jest więcej niz 3:1 będzie beton. Nawet Dawid z WJNR mówił o tym na filmie. Wtedy trzeba mega lekko koszyk dociskac etc. Producent mowi 3:1 i tego trzeba sie trzymać. W 2020 f1 green przedobrzylem i tylko na slopa sie nadawalo. Wiec nawet MMM sie da jak ktoś więcej niz 1:2  rozrobi. Cudów nie ma.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
.Ceny zanęty nigdy nie brałem pod uwagę więc śmieszą mnie argumenty że zanęta jest zła bo jest relatywnie droga.

Mnie śmieszy płacenie drożej za gorszy towar, chociaż wnioskując po tonie wypowiedzi obstawiał bym raczej prywatne zaangażowanie ...

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
.Ceny zanęty nigdy nie brałem pod uwagę więc śmieszą mnie argumenty że zanęta jest zła bo jest relatywnie droga.

Mnie śmieszy płacenie drożej za gorszy towar, chociaż wnioskując po tobie wypowiedzi obstawiał bym raczej prywatne zaangażowanie ...
Dokładnie.
Poza tym nie widziałem by ktoś napisał, że FB jest zły bo drogi. Moim zdaniem akurat zanęty FB nie są warte swojej ceny.
Adam

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
.Ceny zanęty nigdy nie brałem pod uwagę więc śmieszą mnie argumenty że zanęta jest zła bo jest relatywnie droga.

Mnie śmieszy płacenie drożej za gorszy towar, chociaż wnioskując po tobie wypowiedzi obstawiał bym raczej prywatne zaangażowanie ...

Po pierwsze nie uważam ze jest to gorszy towar.Po drugie przed wysłaniem czegokolwiek czytam to żeby było gramatycznie.W szkole uczyli mnie ortografii więc staram się nie robić błędów ortograficznych (zwracając się do kogoś i używając formy Ciebie ,Twojej wypowiedzi piszemy to z dużej litery).Po trzecie w końcu nie podejrzewam nikogo piszącego opinie na tym Forum że jest prywatnie zaangażowany- tak żyje mi się lepiej.A właściciela FB znam z zawodów wędkarskich podobnie jak jeszcze kilku innych czołowych polskich producentów zanęt .Gdyby w wątku pytano o zanęty Matchpro, Bolandu czy Lorpio też napisał bym ze sa to bardzo dobre zanęty.Trochę dużo tego mojego osobistego zaangażowania. :P PS.Pozdrawiam Cię serdecznie kimkolwiek jesteś :beer:
Andrzej Lisowski

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Właśnie dlatego nie ufam takim wypowiedziom, prywatne sympatię ponad rzetelne podejście. Tym bardziej że temat nie raz był poruszany temat firmy FB.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Ja obecnie nie podchodzę do zanęt w taki prosty sposób, czyli dobra lub niedobra.
To co wydaje się naprawdę dobre i skuteczne może na innej wodzie być słabiutkie, więc ciężko stawiać takie stanowcze werdykty. Na pewno każdy z nas zna takie przypadki.
Odnośnie samego Feeder Baita, to 2-3 sezony temu, gdy z przytupem zaczął się reklamować, nabyłem sławną Epidemię, a potem kupiłem jeszcze kilka paczek. Na moich wodach była niezła i działała dobrze (poza jednym łowiskiem). Jedyne co mnie wkurzało, to konsystencja, nie wiem czy to poprawili. Zanęta była jakaś taka mało lepka i miałem wrażenie, że rozwala się cały towar przy kontakcie podajnika z lustrem wody. Domaczanie powodowało, że jeszcze gorzej się to kleiło i rozwalało. Robiłem mix dodając trochę peletów typu beton, i jakoś tak lepiej się to sprawdzało i trzymało w kupie.
Efekty nie były złe, więc kupiłem też inne produkty. Pelety okazały się betonem, a inne zanęty nie działały na moich wodach, no i jakoś tak poszedł w odstawkę ten FB ;)
Odnośnie Sonu czy innego Dynamite’a, to mam takie samo podejście. Trzeba mieć różne towary i dobrać je pod swoje łowiska.
Nie zmienia to faktu, ze takie klasyki jak MMM, Swim Stim czy Marine Halibut zawsze jakoś działają. Największy plus Sonu czy Dynamite to dobra konsystencja, rozrabianie, określona przez producenta praca. Tego FB brakowało, nie wiem czy się poprawili w tych kwestiach, bo juz dawno od nich nic nie wziąłem ...
Czesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Nie ma zanęty uniwersalnej na każdą wodę, powiem więcej, każdą mieszankę można samemu dopalić, że tak to ujmę i mieć sukcesy ,to wszystko zależy od podejścia i własnej inicjatywy, nawet zanęta za 5 zł może być skuteczna ;)

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Mam małe doświadczenie ponieważ metodę zacząłem w lipcu zeszłego roku i to na jednej komercji czyli Rusiec.
Od lipca do listopada używałem tylko FEEDER BAIT PRESTIGE FISH MEAL SPICE w połączeniu z peletem skretting w stosunku 50/50.
Byłem w tym okresie tam 12 razy ze średnią kilkunastu karpi na każdą zasiadkę.
Na tym łowisku, ta zanęta w zeszłym sezonie działała-bardzo.
W nadchodzącym sezonie chcę przetestować MMM, jeżeli wyniki będą jeszcze lepsze to będę bardzo szczęśliwy. ;D
Pozdrawiam Wiesław