Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891484 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Reputacja: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15030 dnia: 26.06.2023, 15:56 »
Bóg zapłać ;)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 039
  • Reputacja: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15031 dnia: 26.06.2023, 18:17 »
Mam na spodach pletkę Mikado fine 0.14 i pletkę Mikado fine 0.25 jako strzał.

Bez problemów,a nęce na 80-90m dużą rakietą.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 092
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15032 dnia: 26.06.2023, 21:57 »
Wprawdzie nie rzucam na takie dystanse, ale za to nęcę szklanką i plecionka 0.1 mm Mikado Octa braid spokojnie wytrzymuje, a dodatkowo nie szumi tak jak fine braid.

Na dystans im cieńsza plecionka, tym mniejsze opory, a co za tym idzie, dalszy zarzut.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15033 dnia: 03.07.2023, 15:25 »
W temacie "brzanozy" czyli rzadkiej ale bardzo upierdliwej choroby którym głównym objawem jest nieokiełznana chęć złowienia brzany oraz irytacja gdy to nie nastąpi.

1) Zanęta Magnetic Barbel. Czy warto zainwestować? I czy z pelletem halibutowym się nie gryzie?

2) Czy warto dodawać teraz do zanęty czosnek granulowany i pieprz cayenne czy wstrzymać się z tym do jesieni? I pi razy drzwi jakie ilości czy łyżeczka do herbaty (z czubkiem) wystarczy?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15034 dnia: 03.07.2023, 20:07 »
Znacie jakiś serwis kołowrotków w okolicach Kraków - Wieliczka ?
Nie zamykają mi się kabłąki w 2 Daiwach Emcast BR .
Nie mam talentu do takich napraw ...

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15035 dnia: 03.07.2023, 20:59 »
Pany, na filmach YT dotyczących łowienia na metodę czasami łowiący strzelają dodatkowo pelletami w miejsce, w które zarzucają zestaw. Co takie działanie dokładnie daje i kiedy się je stosuje? Dodatkowy plusk pelletu wpadającego do wody wabi ryby?
Marcin

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15036 dnia: 03.07.2023, 22:07 »
Praktycznie od marca do późnej jesieni na moim przydomowym no killu z dużą populacją karpia strzelam pelletami 6-8mm. Wychodzę z założenia, że karp tak samo jak dorosły facet, jak nie dostanie konkretnego schabowego czy 3 mielonych to samą mizerią sobie nie poje i odejdzie od stołu w poszukiwaniu konkretniejszego i łatwiejszego żarcia. Zamiast zasysać kilka razy pellety 2mm woli zassać raz 3 pellety 8mm co przy dużo mniejszym wysiłku da mu taką samą ilość energii. W mixie pelletów 2mm na 6kg mieszanki dodaje 1kg pelletu 4mm, większa frakcja zatrzymuje większe ryby przy stole.
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15037 dnia: 04.07.2023, 05:43 »
W temacie "brzanozy" czyli rzadkiej ale bardzo upierdliwej choroby którym głównym objawem jest nieokiełznana chęć złowienia brzany oraz irytacja gdy to nie nastąpi.

1) Zanęta Magnetic Barbel. Czy warto zainwestować? I czy z pelletem halibutowym się nie gryzie?

2) Czy warto dodawać teraz do zanęty czosnek granulowany i pieprz cayenne czy wstrzymać się z tym do jesieni? I pi razy drzwi jakie ilości czy łyżeczka do herbaty (z czubkiem) wystarczy?

Zanęty magnetic Barbel używa często Michał z Carp Hunters z powodzeniem ,podobnie jak pelletu halibut i Robin Red ,pikanteria na rzece robi robotę,czosnek znowu to podstawa u naszych sąsiadów z Czech ,warto kombinować nad rzeką to świetny poligon ,co do aromatu na brzany migdał jest wart uwagi również :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15038 dnia: 04.07.2023, 05:46 »
Pany, na filmach YT dotyczących łowienia na metodę czasami łowiący strzelają dodatkowo pelletami w miejsce, w które zarzucają zestaw. Co takie działanie dokładnie daje i kiedy się je stosuje? Dodatkowy plusk pelletu wpadającego do wody wabi ryby?
. Jeżeli masz Marcin wodę ze sporą populacją karpia ,warto pelletem strzelać a potem podajnik podawać w miejscówkę,podobnie zresztą jak kukurydza czy np.groch jeżeli łowisz na zasięgu procy ,u mnie lepiej wchodzą ziarna na wodach PZW których łowię :beer:

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15039 dnia: 04.07.2023, 20:10 »
Zanęty magnetic Barbel używa często Michał z Carp Hunters z powodzeniem ,podobnie jak pelletu halibut i Robin Red ,pikanteria na rzece robi robotę,czosnek znowu to podstawa u naszych sąsiadów z Czech ,warto kombinować nad rzeką to świetny poligon ,

No właśnie z powodu Carp Hunters o tę zanętę pytam - wiem że stosuje i ma wyniki ale to mała "rzeczka" w porównaniu do sandomierskiej Wisły.

co do aromatu na brzany migdał jest wart uwagi również :beer:

Taki olejek do pieczenia ciast?

Bo myślałem sobie zrobić taki miks z oleju słonecznikowego, czosnku i pieprzu cayenne do maczania w tym białych i pelletów przed zarzutem - to i olejku migdałowego można dodać... 8)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15040 dnia: 04.07.2023, 20:16 »
Zanęty magnetic Barbel używa często Michał z Carp Hunters z powodzeniem ,podobnie jak pelletu halibut i Robin Red ,pikanteria na rzece robi robotę,czosnek znowu to podstawa u naszych sąsiadów z Czech ,warto kombinować nad rzeką to świetny poligon ,

No właśnie z powodu Carp Hunters o tę zanętę pytam - wiem że stosuje i ma wyniki ale to mała "rzeczka" w porównaniu do sandomierskiej Wisły.

co do aromatu na brzany migdał jest wart uwagi również :beer:

Taki olejek do pieczenia ciast?

Bo myślałem sobie zrobić taki miks z oleju słonecznikowego, czosnku i pieprzu cayenne do maczania w tym białych i pelletów przed zarzutem - to i olejku migdałowego można dodać... 8)
Michał łowi na Odrze i Olzie :beer:,ja myślę że warto kombinować przyjacielu, seria magnetic ogólnie jest chwalona od lat,jak dla mnie żadne ryzyko,co do pikanteri sprawa tutaj dla mnie oczywista ,co do migdału może być olejek do ciast :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15041 dnia: 04.07.2023, 20:23 »
Mam takie cudo   , https://www.bolw.pl/pl/p/Mainline-Bait-Spray-Toasted-Almond/47879?gclid=EAIaIQobChMI46Ke_NT1_wIVmECRBR0a5ArFEAQYASABEgJsr_D_BwE  ,aczkolwiek tutaj zapach jest stonowany  ,olejek do ciast czuć też słodycz ;)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15042 dnia: 04.07.2023, 20:26 »
Michał łowi na Odrze i Olzie :beer:,ja myślę że warto kombinować przyjacielu, seria magnetic ogólnie jest chwalona od lat,jak dla mnie żadne ryzyko,co do pikanteri sprawa tutaj dla mnie oczywista ,co do migdału może być olejek do ciast :beer:

To dam jej drugą szansę :) :thumbup: :beer: Dwadzieścia siedem zeta nie majątek ;)

No i jeszcze jedna kwestia która mnie nurtuje (nomen omen) - przypon. Jasne ma być długi i takie stosuję circa metr plus tylko w wielu "książkowych" opisach mówią że trzeba zacisnąć śrucinę tak z dziesięć centymetrów od haczyka. Czy to relikt z czasów żyłek nietonących i nie występowania fluorocarbonu w sklepach? A jeśli to pomaga to czy jeden gram starczy?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15043 dnia: 04.07.2023, 20:33 »
Zestaw paternoster z fluorocarbonu zda egzamin ;) ,ja myślę że temat śrucina to raczej przy zestawach bolo :beer:

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15044 dnia: 04.07.2023, 20:49 »
Zestaw paternoster z fluorocarbonu zda egzamin ;) ,ja myślę że temat śrucina to raczej przy zestawach bolo :beer:

Niewątpliwie. Osobiście jednak wolę ten "wynalazek" Koruma.

https://sklepdrapieznik.pl/akcesoria-karpiowe-korum/39666-laczniki-korum-camo-bolt-run-kit.html

Po przycięciu tego kołnierza trzymającego koszyk obcinaczką do paznokci by łatwiej się wypinał bardzo fajny patent "niestety" przetestowany tylko na certach i krąpiach - plącze się tylko wtedy gdy koszyk jest za lekki i nurt turla go po dnie. Niestety całe opakowanie już zostało w nurcie Wisły ale już zamówiłem wersję "small" - może modyfikacje nie będą konieczne 8)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.