Autor Wątek: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)  (Przeczytany 36773 razy)

Offline Nales

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Turek
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #15 dnia: 03.06.2018, 23:54 »
Panowie mam problem z tym sklepem. Na początku kwietnia zamówiłem wędkę i jakieś akcesoria. Wszystko szło dobrze dopóki nie otworzyłem paczki. Okazało się że brakuje paczki miksu, który zamówiłem również. Napisałem maila do sklepu i po dobie otrzymalem odpowiedź, że doślą miks niebawem. Minęły dwa tygodnie napisałem jednego maila, później kolejnego i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Próbowałem również dzwonić, ale jak tylko odezwę się o jaką rzecz chodzi natychmiast dokładają słuchawkę. Dodam że tydzień temu napisałem kolejnego maila i niestety również bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Mial ktoś może podobna sytuację być może z jakimś innym sklepem? Wiecie co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #16 dnia: 28.10.2018, 22:02 »
Tylko wycieczka do ich sklepu albo dostawa bezpośrednio z Ukrainy. 3 tygodnie temu zamówiłem wędkę w Gliny Natura. Przelew poszedł od razu i cisza przez tydzień. Pisałem maile, dzwoniłem i w końcu okazało się, że kija nie ma i czekają na dostawę. Chcieli mnie przetrzymać i wysłać wędkę po dostawie, jednak okazało się, że mimo to mój kij sprzedał się w sklepie stacjonarnym i dalej go nie ma. Poprosiłem o anulowanie zamówienia i zwrot pieniędzy i znowu cisza. W piątek napisałem, że jeśli do jutra nie dostanę pieniędzy idę na Policję. To drugie moje zamówienie, które tak przebiega. Jakoś rok temu zamówiłem spławiki Dino i dostałem je bez anten - ściemniali że wysłali po dwóch dniach, ale nie chcieli wysłać numeru przesyłki, A anteny do dzis nie dotarły.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #17 dnia: 29.10.2018, 17:07 »
Wiecie co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Omijać ten dziadowski sklep szerokim łukiem.
Piotr

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #18 dnia: 29.10.2018, 17:53 »
Taka dobra rada ode mnie. Zawsze jak tam cos zamawiałem to najpierw dzwoniłem, żeby potwierdzić dostępność towaru. Jak był dostępny to zamawiałem i nie było problemu. Niestety ich strona internetowa sklepu nie oddaje stanu faktycznego z magazynu i zdarza się tak, że towar, który jest podpisany - dostępny, nie jest dostępny i trzeba czekać aż sprowadzą go z Ukrainy. Ewentualnie trzeba zamawiać za pobraniem, jeśli komuś nie chce się dzwonić. Jeśli np nie było na stanie wędki, którą chciałem kupić to ustalałem z właścicielem, że jak sprowadzą to niech da mi znać to wtedy zrobię przelew. Czekałem tak np na feederek Montaray Elite 330/70. Od telefonu z zapytaniem o dostępność do sprowadzenia wędki chyba miesiąc :D . Ale się doczekałem :D Oczywiście wiele do życzenia pozostawia profesjonalizm w prowadzeniu strony internetowej i kontakt z klientem ze strony sklepu, choć ja żadnych problemów z tym nie miałem. Może to wynika z tego, że sklep jest monopolistą na rynku polskim firmy Flagman i nie czując oddechu na plecach konkurencji, a co za tym idzie nie bardzo ma motywację, żeby się przykładać bardziej do roboty. Może to problemy z dostawcą, od którego przecież uzależniony jest stan magazynowy sklepu... Właściciel sklepu strasznie na nich narzekał w rozmowie ze mną...pewnie jedno i drugie... ale przecież można unikać takich nieprzyjemnych sytuacji jak opisane wyżej postępując tak, jak chociażby ja...

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #19 dnia: 29.10.2018, 18:15 »
Zgodzę się z Tobą, ale tylko w części- nie zrobiłbym afery, gdyby chodziło o niedostepność produktu, zdarza się. Braku zwrotu pieniędzy przez ponad dwa tygodnie nie da się załatwić telefonem przed zakupem.
A kwestia samej dostępności produktu i prawdziwości informacji też jest dyskusyjną- zamówiłem spławiki, które były na stanie, nie dostałem do nich anten, a dodatkowo jeden był uszkodzony. Dalszą część opisałem powyżej.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #20 dnia: 29.10.2018, 19:12 »
Niefajna akcja :( Jedynie na marginesie tak na przyszłość.

1) W sytuacji gdy  konsument zawarł umowę na odległość (np. drogą online) może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się zwykle od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta (doręczenia mu jej). Sprzedawca musi wówczas zwrócić kasę. Pomijam w tym miejscu kwestie uszkodzeń towaru z winy kupującego, bo  konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy, będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza ten, który jest konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i jej funkcjonowania tej nabytej rzeczy. Sprzedawca musi zwrócić kasę nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy. Zwraca wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.

2)  Internetowy sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie wydać rzecz....ale nie później niż 30 dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.W większości przypadków ma więc te 30 dni na wydanie Ci towaru, o ile nie dogadaliście się na inny termin (np. pisząc w mailu i uzyskując potwierdzenie, że towar będzie na dany dzień). W przypadku opóźnienia konsument może (nie musi) wyznaczyć dodatkowy termin na wydanie towaru i po jego bezskutecznym upływie może również odstąpić od umowy. Jeżeli zaś sprzedawca sam oświadczy, że nie dostarczy towaru, to kupujący w każdej chwili może odstąpić od umowy.

Pamiętajcie ludzie o tym 14-dniowym terminie z pkt 1 ;) Bo jak o nim zapomnicie albo zaufacie sprzedawcy, że w końcu dostaniecie towar, to będziecie musieli czekać na towar (patrz pkt 2). I raczej nic nie da się wówczas zrobić, aby przyspieszyć reakcje sprzedawcy. 



Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #21 dnia: 29.10.2018, 23:47 »
Dzięki za przydatne rady :) Trochę w tym pracuje i wiem, że termin to rzecz święta, a zapomniana świętość bywa kłopotliwa. Wracając do tematu, nie przekroczyłem terminów, wszystkie oświadczenia złożyłem jak trzeba i nawet maila do UOKiK skrobnąłem ze skanami maili. 
Kamil
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #22 dnia: 30.10.2018, 07:24 »
Kurcze trochę słabo. Miałem zamówić trochę koszyków, które mi bardzo pasują i się teraz mocno zastanawiam.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #23 dnia: 30.10.2018, 07:26 »
Nie ma to jak być monopolistą na rynku i nie wykorzystać takiej wielkiej możliwości. Na początku było fajnie ale ostatnio mam wrażenie ,że o wszystko trzeba się prosić i przypominać.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #24 dnia: 30.10.2018, 07:43 »
Jako wędkarska brać powinniśmy odpowiednio reagować, to znaczy nie kupować tam jeżeli nie musimy. Swojego czasu był sklep z bardzo chamską obsługą, zwał się Gozdawa :) Teraz są tam szczątki sklepu. I bardzo dobrze! Nie może być tak, że sprzedawcy traktują nas jak się traktowało klienta za komuny.

Mam nadzieję, że ktoś z tego sklepu poczyta opinie i zrozumie, ze to nie klient ma się dopasowywać do sprzedawcy ale ma być dokładnie na odwrót.
Lucjan

Offline ANDREJZ1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 12
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #25 dnia: 30.10.2018, 11:30 »
Dołożę swoje w kwestii tego sklepu, zamawiam tam dwa, trzy razy do roku. Nie było zamówienia żeby wszystko grało, za każdym razem coś brakuje lub dzwonią że czegoś nie ma.  Ograniczyłem się do zamawiania jednego rodzaju zanęty i glin, to i tak zapakowali że zanęty dwie z czterech uszkodzone.
Mają taki bałagan że ostatnio wybrałem płatność przy odbiorze a przysłali normalnie jak opłacone. Czekałem tydzień żeby żeby tym razem oni do mnie dzwonili, nie doczekałem się. Sumienie mi nie pozwalało tego tak zostawić i po czterech dniach dzwonienia oddzwonili. Wyjaśniłem sytuację, nie usłyszałem słowa wdzięczności, lakonicznie poinformował mnie Pan że wyśle nr konta do przelewu. Raczej już tam nie będę zamawiał, choć sprawdza mi się ich zanęta na leszcze ta Valance. Szkoda że inny sklep nie prowadzi ich asortymentu, pewnie przy dobrej obsłudze by miał duże obroty.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #26 dnia: 30.10.2018, 12:47 »
Ja też ostatnio niezbyt miło wspominam zakupy w tym sklepie.  Coś poszło nie tak bo kiedyś sklep był jednym z moich ulubionych. Teraz przypomina mix Gozdawy ze Sklepemtrabucco,  podejście typy nima to wyślemy byle co lub zwlekamy a kontakt tragiczny. Wielka szkoda że tak fajna firma jak Flagman trafiła w takie miejsce. :thumbdown:

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #27 dnia: 30.10.2018, 13:35 »
Rok temu na Rybomanii w Lublinie odwiedziłem ich stoisko i bardzo miło porozmawiałem sobie z Panem Łukaszem Gieragiem. Po tej rozmowie zaopatrzyłem się u nich w kilka zanęt oraz koszyków dystansowych, a po wszystkim udałem się do kasy i tam dopiero się zaczeło. Brat Pana Mateusza oznajmił mi w bardzo chamski sposób, że nie sprzeda mi tych koszyków bo ustalona cena była za niska !  Co najdziwniejsze to Pan Mateusz, właściciel sklepu ustalał ceny a nie jego brat mocno zraziłem się do ich sklepu i zaprzestałem tam zakupów.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #28 dnia: 30.10.2018, 13:42 »
Heh ale lawinę zapoczątkowałem 8)
Napisałem właśnie maila bezpośrednio do centrali Flagmana na Ukrainie (mam nadzieję, że ogarniają angielski), żeby zwrócili większa uwagę na polskiego przedstawiciela, bo aktualny poziom obsługi spowoduje szybki odpływ klientów.
Może to coś pomoze :)
Kamil
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gliny Natura (glinywedkarskie.pl)
« Odpowiedź #29 dnia: 30.10.2018, 17:24 »
Ciekawe jak mają skonstruowaną umowę z Flagmanem? Może by tak Drapieżnik przygarnął.....ahhhh rozmarzyłem się ;)
Adam