Autor Wątek: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?  (Przeczytany 819 razy)

Offline 7YR3K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolnośląskie
Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« dnia: 23.03.2024, 22:53 »
Cześć,
Poszukuję zestawu feederowego na klasyka do 1000zł. Moimi aktualnymi preferencjami jest wędzisko 3,8m-4,0m i CW 100-150, musi być w miarę uniwersalne, raczej ryby <10kg, aczkolwiek dobrze by było by była w stanie wytrzymać większe obciążenia, co do odległość to zależy, ponieważ jeżdżę po różnych łowiskach i łowię na różnych odległościach 30-70m, co do kołowrotka nie mam jakiś szczególnych preferencji ma po prostu spełniać swoje zadanie i wytrzymać więcej niż 2 sezony(oczywiście przy konserwacji).

Zastanawiałem się nad wędziskiem:
Daiwa N'Zon Super Slim Feeder - 3,96m do 120g albo
Daiwa N'Zon Distance Feeder - 3,96m do 120g

kołowrotkiem:
Daiwa N‘ZON LT 5000S-CP albo
Daiwa TD Feeder 4012 QD

Z góry dzięki wielkie za pomoc :D

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2024, 23:50 »
Moimi aktualnymi preferencjami jest wędzisko 3,8m-4,0m i CW 100-150

Czyli 9/10 wyjazdów to duże rzeki typu Wisła czy Odra? :)

Bo jeśli nie, to po co tak sztywno i długo... niewygodnie znaczy.

3.66m/80g wydaje się bardziej uniwersalne i wygodne na wody stojące

Offline 7YR3K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolnośląskie
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #2 dnia: 24.03.2024, 00:06 »
Moimi aktualnymi preferencjami jest wędzisko 3,8m-4,0m i CW 100-150

Czyli 9/10 wyjazdów to duże rzeki typu Wisła czy Odra? :)

Bo jeśli nie, to po co tak sztywno i długo... niewygodnie znaczy.

3.66m/80g wydaje się bardziej uniwersalne i wygodne na wody stojące

Przeważnie wody stojące, Odra jak już to sporadycznie, mi osobiście długie wędzisko, aż tak nie przeszkadza. Plus czy na taką odległość nie lepsze dłuższe wędzisko?

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #3 dnia: 24.03.2024, 00:46 »
Odległość, którą zamierzasz osiągnąć (70 metrów) SPOKOJNIE obsłużysz kijem 3,6m c.w. do 100gr. Chociaż i tak może być za sztywny. Mam kij 3,30m o c.w. do 75gr. i spokojnie sięgam nim 50, 55m. Dlatego Twoje pierwotne założenia co do wędki - mocno przeszacowane. Wędka byłaby typowym kijem od szczotki. Zero frajdy z holu ryby, a i też byś mógł na takim wędzisku gubić ryby.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline 7YR3K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolnośląskie
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #4 dnia: 24.03.2024, 01:25 »
Ostatnio zakupiłem Daiwa N'ZON Medium Feeder 366cm 80cw, głównie z myślą o methodzie i ewentualnym feederze. Bardzo przyjemnie mi się z niej korzysta, aczkolwiek myślałem, że taka do klasyka musi być trochę dłuższa i z większym cw w przypadku pójścia nad Odrę(1/10 razy). Też nie chciałem kupować tego samego wędziska tylko właśnie coś innego ewentualnie dłuższego, ale sądząc po Twojej wypowiedzi zakup ponownie tego samego nie jest złym pomysłem biorąc pod uwagę pracę, aczkolwiek jeśli branie tego samego znowu nie jest najlepszym pomysłem prosiłbym Cię o zasugerowanie jakiegoś wędziska

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #5 dnia: 24.03.2024, 07:16 »
Sam korzystam z jednej grupy wędzisk (mam całą gamę od 9ft. c.w. 35gr., do 13ft. c.w. 130gr.) Flagman Mantaray. Są to wędziska o akcji szczytowej, może nawet nieco progresywnej, która mi bardzo odpowiada. Łowię nimi i rekreacyjnie i na zawodach, tylko i wyłącznie na wodach stojących.
Jeśli o mnie chodzi i łowienie (jak pisałeś) w większości na wodach stojących i to klasykiem - nie doradzę Ci konkretnego modelu. Dlatego, że ta seria już nie jest produkowana, a nie mam punktu odniesienia do innych firm. Z tego co tu Koledzy piszą - szukałbym czegoś u Daiwy, albo może coś od Zemex-a (ponoć całkiem przyzwoite wędziska), jednakże nie znam kompletnie tych wędzisk i niestety nic nie pomogę.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #6 dnia: 24.03.2024, 11:44 »
Popatrz na ofertę Flagmana na moje rekreacyjne wędkowanie to na mascot 3.60/80g-wody stojące i cast master 4,20 /180g  złego słowa nie mogę powiedzieć są tez i dłuższe. Ale wszystkich to mam po 2szt.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #7 dnia: 24.03.2024, 12:28 »
Flagman Armadale Basic 3.9 90g + Sherman Pro New Generation 6000. Masz zestaw świetny rzutowo - szpula 63mm, pierwsza przelotka 25mm - a kij da dużą przyjemność nawet z mniejszych ryb. Powinieneś się zmieścić w 1000zł, często na Flagmana są promki czy to na Drapieżniku czy Feederlandzie.
Dzierżno uzależnia

Offline 7YR3K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolnośląskie
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #8 dnia: 24.03.2024, 15:38 »
Dzięki za pomoc. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś propozycje, z chęcią je przejrzę.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #9 dnia: 24.03.2024, 16:34 »
Flagman Armadale Basic 3.9 90g + Sherman Pro New Generation 6000. Masz zestaw świetny rzutowo - szpula 63mm, pierwsza przelotka 25mm - a kij da dużą przyjemność nawet z mniejszych ryb. Powinieneś się zmieścić w 1000zł, często na Flagmana są promki czy to na Drapieżniku czy Feederlandzie.
Rafał a jak oceniasz siłę zwijania tego młynka - Sherman Pro New Generation 6000?, ma niskie przełożenie to na plus dla mnie, nadawał by się do zwijania koszyków 75-100g w nurcie?, tak się zastanawiam nad użyciem go do rzecznego łowienia.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #10 dnia: 24.03.2024, 16:44 »
Sławek nie mam tego kręcioła, jedynie chwilę nim na sucho u znajomego pokręciłem. Korbka wlręcana w przekładnię więc na +, ale czy na dłuższą metę sobie poradzi z takim obciążeniem ? Wątpię, i chyba bardziej celowałbym w jakiegoś Fuego czy Excelera 6000.
Dzierżno uzależnia

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #11 dnia: 24.03.2024, 20:58 »
Popatrz na wędki z Haldorado na Angryfish. Co do odległości to pytanie, czy możesz dać cienką plecionkę, czy musisz łowić na żyłkę, wtedy zasięg jest znacznie mniejszy i trzeba użyć dłuższego i mocniejszego kija.
Z By Dome poleciłbym WĘDKA BY DOME MASTER CARP PRO 390H. Nie jest to wędka na drobnicę ale na żyłce dystans 80m+ powinien być osiągalny. Nada się też nad rzekę. Pierwsza przelotka 24,5 mm, ostatnia na szczytówce 4 mm z ramkami antysplątowanimi, Akurat jest na to promocja.
Wędką By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 360H na cienkiej plecionce ze strzałówką udało mi się osiągać dystans 80 m podajnikiem 40 g. Z żyłką to zapomnij o takim dystansie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 47
Odp: Jaki zestaw na klasyka do 1000zł?
« Odpowiedź #12 dnia: 25.03.2024, 07:10 »
Podstawowy błąd tkwi w twoim założeniu poszukiwania "uniwersalnej " wędki . Nie ma czegoś takiego, jeśli myślisz o poważnym w miarę łowieniu a nie o grillowaniu nad wodą z zarzuconą wędką.
Tak jak nie ma , niezależnie od budżetu , uniwersalnego auta , którym codziennie dojedziesz 25 km do pracy a czasem zechcesz przywieź płyty GK do remontu kuchni .
Jeśli masz 1000 zł kup 2 wędki . Tak w największym uproszczeniu i skrócie :
Odra we Wrocławiu - kij 3,9 m do 90-100g
Odra poniżej , czyli prawdziwa rzeka a nie ciąg zbiorników zaporowych ( popatrz filmy pana Grabowskiego ) - kij 3,9-4,5 m do 150-180 g
Woda stojąca 3,3-3,6 m 60-80 g
Oczywiście są wody rozległe gdzie trzeba łowić powyżej 70-80 m i wtedy też potrzebna jest wędka dłuższa , dystansowa , przy czym to nie jest to samo co wędka do łowienia w rzece , mimo że długość a czasem nawet podawane ćw bywa podobne .
Jeśli łowisz często na komercji czy stawie PZW kup fajna wędkę pod te łowisko a do sporadycżnego łowienia w Odrze coś tańszego na początek . Ostatnio Drapieżnik wyprzedawał rzeczne Cast Mastery ze starszej serii bo pojawiła się nowa odsłona .
Myślę że te 2 stówki warto dać , żeby czasem w miarę komfortowo łowić na Odrze .