Autor Wątek: Opłata No kill - nowość w PZW  (Przeczytany 11456 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #15 dnia: 13.12.2017, 17:08 »
HAHAHAHAHHA Śmiać mi się chce z tego Wiatra :facepalm: Opłata NO KILL :facepalm: Nie miał pomysłu jak tu "pozyskać" nowych członków więc se pomyślał że zrobimy opłatę no kill - bo przecież dobra każda 100-wka niż 0 w kieszeni :P

Dla nas wędkarzy taka opłata nic nie zmieni , co innego jakby był to zbiornik NO KILL .

Co mi da taka opłata NO KILL ? Jedynie to że mniej zapłacę , zamiast 200 zapłacę 100 i tyle . Czyste sumienie bo wypuszczę rybę , raz czy dwa w ciągu sezonu złowię okaz ??? Rybę powyżej 4kg ??? I będę miał lekko na sercu jak ją będę wypuszczał , ale i tak ktoś za kilka dni może ją złapać i spokojnie sobie zabrać bo będzie miał opłaconą całą składkę . I co taka składka zmienia ? NIC . Może jeszcze tyle że częściej o takiej formie będzie się mówiło i propagowało . Ale żeby cokolwiek zmienić to trzeba pozmieniać myślenie wędkarzy , bo bez tego nawet nie pomoże opłata NO KILL .

A może szanowny Wiater , sra gaciami bo dochodzą do niego informacje że coraz więcej wędkarzy nie chce opłacać składki i chce ich zatrzymać po przez 50 % upust  pod nazwą NO KILL :D :D :D :D

Oj jak będę w Z-mc , to podjadę do niego i zaśmieje mu się w twarz co on tu wymyśla. Chyba tego nie przemyślał na poważnie .
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #16 dnia: 13.12.2017, 17:22 »
Koczownik , ja już napisałeś o opłacie NO KILL to proszę uświadom nas jak będą teraz wyglądać pełne składki na 2018 rok porównując do br. 2017 i podsuń pod to opłatę NO KILL .

Oczywiście chodzi mi o okręg Zamojski .
Z poważaniem Marcin

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #17 dnia: 13.12.2017, 17:34 »

Dla nas wędkarzy taka opłata nic nie zmieni , co innego jakby był to zbiornik NO KILL .


Też tak myślę. :thumbup:

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #18 dnia: 13.12.2017, 18:04 »
HAHAHAHAHHA Śmiać mi się chce z tego Wiatra :facepalm: Opłata NO KILL :facepalm: Nie miał pomysłu jak tu "pozyskać" nowych członków więc se pomyślał że zrobimy opłatę no kill - bo przecież dobra każda 100-wka niż 0 w kieszeni :P

Dla nas wędkarzy taka opłata nic nie zmieni , co innego jakby był to zbiornik NO KILL .

Co mi da taka opłata NO KILL ? Jedynie to że mniej zapłacę , zamiast 200 zapłacę 100 i tyle . Czyste sumienie bo wypuszczę rybę , raz czy dwa w ciągu sezonu złowię okaz ??? Rybę powyżej 4kg ??? I będę miał lekko na sercu jak ją będę wypuszczał , ale i tak ktoś za kilka dni może ją złapać i spokojnie sobie zabrać bo będzie miał opłaconą całą składkę . I co taka składka zmienia ? NIC . Może jeszcze tyle że częściej o takiej formie będzie się mówiło i propagowało . Ale żeby cokolwiek zmienić to trzeba pozmieniać myślenie wędkarzy , bo bez tego nawet nie pomoże opłata NO KILL .

A może szanowny Wiater , sra gaciami bo dochodzą do niego informacje że coraz więcej wędkarzy nie chce opłacać składki i chce ich zatrzymać po przez 50 % upust  pod nazwą NO KILL :D :D :D :D

Oj jak będę w Z-mc , to podjadę do niego i zaśmieje mu się w twarz co on tu wymyśla. Chyba tego nie przemyślał na poważnie .


Tak i gdzie sa te tłumy co nie chcą płacić składek w Zamościu???
Składka nic nie zmieni , ba nawet oznacza mniej kasy na ochronę wód.
Nie którzy jak słyszą no kill to dostają jakieś efori nie zdając sobie sprawy z całym tym młynem.

Składka niec nowego nie wprowadzi , tylko stworzy teraz coraz to lepsze pomysły dla całego dziadostwa co tłuka w łeb wszystko jak leci.
Feeder & spinning

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #19 dnia: 13.12.2017, 18:57 »
Feederek czytaj ze zrozumieniem ! Nie napisałem nic o samym Zamościu , tylko chodziło mi o cały okręg zamojski , a jak dobrze wiesz jest w h..j kół podpiętych pod Zamość a co za tym idzie wędkarzy .

Ale jak dobrze sam to zobaczyłeś być może pomyślałeś ;) składka NO KILL nic nowego nie zmieni i nie wprowadzi .

Sam chciałeś stworzyć zbiornik NO KILL i Ci nie wyszło , a patrz jeden człowiek wprowadził NO KILL , wprawdzie tylko składkę ale jak ktoś na stołku może coś zmienić nie myśląc :P

Stworzy ? Zgadza się , stworzy - przekręty wśród wędkarzy . 1 na 100 może będzie w porządku , reszta co będzie opłacać składkę NO KILL to tylko będzie się oglądać czy nikt nie patrzy , w łeb i do torby żeby nie skakała . Wprowadzając taką składkę trzeba też wprowadzić regularne i częste patrole , a co za tym idzie wymienić 50 % wędkarskich "stróżów prawa" na tych co chcą kontrolować a nie chwalić się blachą przy kolegach czy też żonie w łóżku ;) Chcąc zmienić jedną rzecz trzeba też pomyśleć co za tym idzie i poskładać wszystko do "kupy" , a nie puścić 2 min. filmik i być dumny z siebie że jest się na yotube.

Jeśli masz dystans do siebie , nic nie bierz dosłownie :beer:
Z poważaniem Marcin

Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #20 dnia: 14.12.2017, 10:13 »
Koczownik , ja już napisałeś o opłacie NO KILL to proszę uświadom nas jak będą teraz wyglądać pełne składki na 2018 rok porównując do br. 2017 i podsuń pod to opłatę NO KILL .

Oczywiście chodzi mi o okręg Zamojski .

W 2017 płaciłem (z Nieliszem) pełną nizinną - 246 PLN, a teraz ma być połowa taniej dla no-kill-owców czyli 123 PLN. Tak mi się wydaje przynajmniej, skoro ma być o połowę taniej ?
Oby tylko ta połowa nie była jakoś pokrętnie policzona hehe
---
Ja się cieszę, że będę płacił mniej, a nie że ryb będzie więcej. Bo jeśli ryb jest mało, a ja ich nie biorę to należy mi się zniżka i tyle. Albo inaczej - ludzie nie zabierający ryb powinni być w ten sposób docenieni. Proste.

Przekręty zaś będą tak czy inaczej, bo mentalność homo-sovietikus tkwi w narodzie i musi pewnie parę pokoleń minąć, o ile wszystko będzie szlo ku lepszemu.
Tomek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #21 dnia: 14.12.2017, 13:47 »
To teraz za pełną zapłacisz 309 złociszy :P Chyba że będziesz chciał dodatkowo wędkować na którymś z wydzielonych zbiorników, to dodatkowo musisz ponieść opłatę na danych wydzielony zbiornik :facepalm:

Chcesz opłatę No Kill , proszę bardzo - 209 zł . Chciałeś mieć taniej , to masz ;D Ciut, ciut .

Podsyłam info na temat składek pzw Zamość 2018 :

-http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/56/wiadomosci/160898/pliki/skladki_2018a.pdf
Z poważaniem Marcin

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #22 dnia: 14.12.2017, 14:22 »
To teraz za pełną zapłacisz 309 złociszy :P Chyba że będziesz chciał dodatkowo wędkować na którymś z wydzielonych zbiorników, to dodatkowo musisz ponieść opłatę na danych wydzielony zbiornik :facepalm:

Chcesz opłatę No Kill , proszę bardzo - 209 zł . Chciałeś mieć taniej , to masz ;D Ciut, ciut .

Podsyłam info na temat składek pzw Zamość 2018 :

-http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/56/wiadomosci/160898/pliki/skladki_2018a.pdf

Koczownik pisał że zapłacił za pełna nizinną z Nieliszem 246 a teraz zapłaciłby 206 zł za nizinne.  Za No Kill będzie 146 zł . Opłata pełna to nizinne i górskie

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #23 dnia: 14.12.2017, 14:24 »
To teraz za pełną zapłacisz 309 złociszy :P Chyba że będziesz chciał dodatkowo wędkować na którymś z wydzielonych zbiorników, to dodatkowo musisz ponieść opłatę na danych wydzielony zbiornik :facepalm:

Chcesz opłatę No Kill , proszę bardzo - 209 zł . Chciałeś mieć taniej , to masz ;D Ciut, ciut .

Podsyłam info na temat składek pzw Zamość 2018 :

-http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/56/wiadomosci/160898/pliki/skladki_2018a.pdf

Koczownik pisał że zapłacił za pełna nizinną z Nieliszem 246 a teraz zapłaciłby 206 zł za nizinne.  Za No Kill będzie 146 zł . Opłata pełna to nizinne i górskie

Proszę napisz mi jak to wyliczyłeś ?
Z poważaniem Marcin

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #24 dnia: 14.12.2017, 14:37 »
Składka nizinna niepełna na ochronę i zagospodarowanie wód 110zł -
Składka nizinna niepełna na ochronę i zagospodarowanie wód
upoważnia do wędkowania na
wszystkich wodach nizinnych ogólnodostępnych płynących wraz ze zbiornikiem Nielisz


Składka członkowska 86

To nawet mniej niż napisałem bo nizinne 196  a no kill to połowa ze 110 + 86 składka.
Oczywiście mówimy tylko o nizinnych bez opłaty za górskie

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #25 dnia: 14.12.2017, 15:01 »
Składka nizinna niepełna na ochronę i zagospodarowanie wód 110zł -
Składka nizinna niepełna na ochronę i zagospodarowanie wód
upoważnia do wędkowania na
wszystkich wodach nizinnych ogólnodostępnych płynących wraz ze zbiornikiem Nielisz


Składka członkowska 86

To nawet mniej niż napisałem bo nizinne 196  a no kill to połowa ze 110 + 86 składka.
Oczywiście mówimy tylko o nizinnych bez opłaty za górskie

No widzisz, to ja to przeoczyłem . Bo kierowałem się : Składka roczna pełna na ochronę i zagospodarowanie wód – wszystkie
wody - 220 zł .

Czyli opłacając składkę niepełną i chcąc wędkować na Nieliszu naliczone nam zostanie 199 zł bez opłat za każdy oddzielnie wydzielony zbiornik.

A wysokość NO KILL wyniesie odpowiednio : 60 zł + 86 zł + 3 zł =  149 zł .

Zwracam honor , pomieszało mi się ze składką pełną a niepełną .

 :beer: :beer: :beer:
Z poważaniem Marcin

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #26 dnia: 14.12.2017, 15:17 »
Byłem pewny tej kwoty bo chwile wcześniej rozmawiałem ze skarbnikiem koła :D :beer: :beer: :beer:

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #27 dnia: 14.12.2017, 15:22 »
Słuchaj pisząc Zamośc miałem na myśli cały okreg.
Ja tam nie zauważyłem wielkiego poruszenia i tłumów ludzi co rezygnują z pzw.
 Już w kwietniu całe Biłgorajskie strony ostrzyły zęby kiedy pojawił się kontrakndydat.
Miały być cuda wianki. Skoro tyle osób chce lepszych zmian to gdzie oni byli?

Ja osobiscie do niego nic nie mam , ma swoje wady jak każdy , ale coś robi.

Składka no kill to strzał w kolano , ale czas pokaże.

Tak próbowałem w raz kolegami tworzyc łowisko no kill , ale cóż z tego skoro ludzie są nie fer.
Jak to określa pewne hasło " Patrz komu ufasz"
Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #28 dnia: 14.12.2017, 15:57 »
Federek, żebyśmy mieli jasność.
Te same osoby, które protestowały przeciwko łowisku nokill, teraz cieszą się ze składki nokill?

Jeśli macie wyniki głosowania na piśmie, to osoby głosujące przeciwko powinny mieć zakaz wykupywania takiej składki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #29 dnia: 14.12.2017, 18:23 »
Federek, żebyśmy mieli jasność.
Te same osoby, które protestowały przeciwko łowisku nokill, teraz cieszą się ze składki nokill?

Jeśli macie wyniki głosowania na piśmie, to osoby głosujące przeciwko powinny mieć zakaz wykupywania takiej składki.

Czemu? Kto może komuś wytyczać jakie składki ma płacić?
Feeder & spinning