Autor Wątek: Czym jeździmy na ryby?  (Przeczytany 92044 razy)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #195 dnia: 28.02.2018, 19:54 »
2 litry LPG
155 KM

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #196 dnia: 28.02.2018, 19:56 »
Mario, super autko :beer:
Zbyszek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #197 dnia: 28.02.2018, 19:57 »
Dzięki Zbysiu :beer:

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #198 dnia: 28.02.2018, 20:36 »
2 litry LPG
155 KM
Świetny wybór kolego , sam jestem szczęśliwym posiadaczem accorda od 2 lat i powiem ci że jak na razie zero problemów. Jedyne co zrobiłem to porządna konserwacja podwozia i profili zamkniętych niestety hondy nie mają dobrych zabezpieczeń . Pamiętaj także kolego o regulacji zaworów szczególnie przy LPG i oczywiście lej porządny olej .
Pozdrawiam i życzę przyjemnej jazdy accordeonem
Bartek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #199 dnia: 28.02.2018, 20:41 »
Dzisiaj zrobiony olej Mobil 0w40  plus filtr Mann.
Poniedziałek jadę zrobić przegląd gazu.
Zawory co 20 tysi

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #200 dnia: 28.02.2018, 20:52 »
Dzisiaj zrobiony olej Mobil 0w40  plus filtr Mann.
Poniedziałek jadę zrobić przegląd gazu.
Zawory co 20 tysi
Super na pewno będziesz zadowolony z Hani , napisz kolego jaki rok produkcji , bo jeśli jest po lifcie to ma fajny bajer do przeglądania i kasowania błędów bez podłączenia do kompa .
Pozdrawiam

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #201 dnia: 28.02.2018, 21:10 »
2005.

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #202 dnia: 28.02.2018, 22:59 »
Bardzo dobry wybór , ten motor jest nie do zajechania,dynamika poezja,jedynie blacha i lakier są cienkie..Też niedawno stałem przed wyborem auta i na  tapecie była właśnie Hania albo Volvo .W tych pieniądzach co miałem niestety uczciwego Accorda nie znalazłem i trafiło na volvo v50.Hondą kolegi kierowałem w drodze na mazurskie jesienne  szczupaki(kolega niedysponowany był),takiej radochy z jazdy dawno nie miałem,przeciąganie na każdym biegu na max ..te motory są stworzone do dynamicznej jazdy.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #203 dnia: 01.03.2018, 09:25 »
Podłącze się do wątku bo aktualnie zaczynam poszukiwania następcy mojej Astry II Hatchback (rocznik 2006). Samochód prosty jak konstrukcja cepa i do zeszłego roku bezawaryjny. Niestety ale zaczął się sypać I wkładam w niego co miesiąc ~1-1,5k co przestało być zabawne. Szukam czegoś w zastępstwie w cenie powiedzmy 20-25k.
Co byście do radzili bo ja przeglądając ogłoszenia już powoli głupieje.
Wcześniej myślałem o Octavii kombi z rocznika 2010+ ale budżetowo to min 30k, zawsze podobała mi się Insignia i Forester.
Pierszwszy jeszcze da się znaleźć lekko naciagając budżet a z Forestera zrezygnowałem jak się dowiedziałem ile trzeba mieć w zanadrzu na ewentualne naprawy.
Kręcą mnie SUVy, Crossovery ale jako laik w materii motoryzacji może coś podpowiecie czym warto się zainteresować?

Dodam że dużo nie jeżdżę bo w tygodniu to trasa dom-pkp ok 3km w obie strony, 2x do roku jakiś wyjazd Mazury / Morze.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #204 dnia: 01.03.2018, 09:30 »
Ja Ci może troszkę inaczej odpowiem, wyznacz sobie kryteria co chcesz mieć.

Jaki silnik?
Od którego rocznika?
Kwota jaka masz na auto - 3k pln koszt ubezpieczenia, rejestracji, serwisu po zakupowego (rozrząd, płyny itd......)
Sprowadzony czy nie?

Wklep to wszystko w oto moto i pewnie zostanie na polu walki 4-5 modeli aut i wtedy zastanawiaj się nad modelem :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #205 dnia: 01.03.2018, 09:52 »
Tak też robiłem ale dla takiego laika jak ja kwestia czy sprowadzony czy nie rodzi pytania na które nie znam odpowiedzi.
To samo tyczy się rocznika bo ok fajnie zamienić na młodszy niż aktualnie ale czytając w internetach różne opinie młodszy nie zawsze oznacza lepszy więc I w tym wypadku ciężko cokolwiek określić.

Z oto po wpisaniu moich kryteriów głównie otrzymałem Fabie a jej na pewno nie stawię.

Dla mnie samochód ma jeździć, w miarę bezawaryjnie, być w miarę tani w eksploatacji. Wygląd to rzecz drugorzędna jak dla mnie ale niektórych modeli jak Fabia czy Multipla totalnie nie mogę stawić.

Mój opelek to golas, praktycznie zero elektroniki bo zależało mi jedynie na klimie. Teraz dochodzą takie podstawowe rzeczy jak klima najlepiej dwustrefowa, szyby elektryczne p+t, podgrzewanie przedniej szyby i sensowny bagażnik.
Jako że mało jeżdżę to benzyna na której do tej pory jeżdżę. Zastanawiam się nad gazem bo to oszczędność w nie dużym koszcie dobrej instalacji.

Znalazłem fajną insignie w dobrej cenie tylko jest jeden mały mankament - różowy kolor. Niby baza to biały ale taką landrynka nie mam zamiaru jeździć. A nie mam pojęcia jakie są koszty lakierowania + ewentualnych innych opłat z tym związanych.

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #206 dnia: 01.03.2018, 10:05 »
Xeo, też przesiadłem ,się z astry h :D.Miałem to samo,przez ostatnie pół roku jak ją miałem włożyłem w nią 5 tys.Insignie odradzal mi mój mechanik.Szukaj Accorda 2.0B 150km,lubią gaz  .
Wędkarska Pasja 🎣

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #207 dnia: 01.03.2018, 10:05 »
Pokaz mi tą Insignie za 20k bo nie wierze. Za 20k to można kupić fajnego Focusa/Astre/Megane czy inne auto klasy C , ale nie auto z segmentu D to po prostu nie możliwe (w tych samych rocznikach)

Co do twoich pytań:

Ja zawsze stawiam na rocznik lobię mieć jak najmłodsze auto na jakie mnie stać.
Silnik jak nie jeździsz w trasach to lepiej wolnossąca pb
Krajowe zawsze lepsze, popatrz na ceny aut używanych za granicą tam auta są droższe i te sprowadzane do nas to zajechane złomy albo po ostrych dzwonach. Nikt nie jest filantropem i nie sprzeda polakowi taniej auta niż ono stoi na rynku. Z polskiej sieci masz dużo większa szanse na dobre auto, po pierwsze łatwiej sprawdzić historie, pod drugie jak kogoś stać na nowe auto w salonie to i będzie go stać na serwis.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #208 dnia: 01.03.2018, 10:31 »
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insignia-1-6-turbo-faktura-zamiana-ID6ziRwJ.html

19k netto jam teraz dobrze dojrzałem ale to i tak najtańsze jakie znalazłem.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #209 dnia: 01.03.2018, 10:35 »
Popatrz na ceny tego modeli ona powinna kosztować minimum 30k nikt nie sprzedaje auta 33% taniej jeśli z nim jest wszystko ok, a w ogłoszeniu nie ma podstawowych informacji, moim zdaniem lipa.

Powtórze jeszcze raz szukaj auta na jakie cie stać a nie jakie byś chciał mieć, za ta kwotę nie kupisz dobrego segmentu D
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP