Autor Wątek: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał  (Przeczytany 48465 razy)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #45 dnia: 23.01.2019, 23:44 »
Widziałem na ruskim  YT węzeł markowka (marchewka), który wygląda ciekawie . Próbowałem i dosyć łatwo mi wychodził.
Jest nieco grubszy niż FG. Na ruskich YT pokazują jeszcze kilka ciekawych węzłów. Dla mnie kluczowe jest aby węzeł był cienki  i koniec strzałówki można było bezpiecznie ale króciutko przyciąć i jeszcze żeby był skierowany w stronę kołowrotka .
Wiesiek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #46 dnia: 23.01.2019, 23:53 »
Dzięki Panowie Wiecho i Kozi za współpracę oraz konsultacje. :beer: :beer: :thumbup: :thumbup:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #47 dnia: 24.01.2019, 00:03 »
Ja jestem zwolennikiem węzła Reversed Albright.

Wiązany jest tak:



Do stosowania ze strzałówkami i plecionkami niedużej średnicy jak znalazł. Dokładnie zawiązany ma wdzięczny profil, niewielką średnicę, i dobrze przechodzi przez przelotki.

Tu przykład mojego, Varivas High Grade X8 0,6 PE + Technium 0,22 (faktycznie niecałe 0,24):


Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #48 dnia: 24.01.2019, 00:06 »
Super węzełek,tego nie znałem. :beer: :thumbup:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #49 dnia: 24.01.2019, 00:10 »
Owszem znam go. Zalakierowany klejem jak widzę,  ale końcówka leadera skierowana w złą stronę.   :P

Trzeba dodać, że wszystkie takie węzełki zaciskamy powoli stopniowo, obserwując efekt i czasem pomagając paznokciem. 
Wiesiek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #50 dnia: 24.01.2019, 00:12 »
Daj lepiej linka do varivasa, a nie węzłami się chwalisz

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #51 dnia: 24.01.2019, 00:13 »
Niezalakierowany. Tak sam z siebie się  błyszczy :) I wszystko jest w dobrą stronę, dokładnie tak jak na rysunku instruktażowym ;)

Varivasa kupiłem tego.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #52 dnia: 24.01.2019, 00:21 »
Czyli koniec strzałówki w węzełku jest skierowany w stronę szczytówki.  Dlatego go nie lubię. :P
Plecioneczka super.  Zapewne cichutka na przelotkach.
Wiesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #53 dnia: 24.01.2019, 00:28 »
Wiem, to wada. Ale skrupulatnym wiązaniem, zaciąganiem i przycięciem można ją zminimalizować, a sam węzeł jest dość prosty. Mnie nie zawiódł, chociaż przy strzałówce 0,28 jednak szukałbym innego.

Plecionkę jeszcze traktuję tym środkiem Varivasa w sprayu co jakiś czas. Nie skłamię jeśli powiem, że na przelotkach zupełnie nie słychać różnicy między nią, a żyłką. Pozdrawiam w tym miejscu Piotrka, który mnie na nią napuścił :D

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #54 dnia: 24.01.2019, 00:40 »
To jeszcze z ciekawostek. Wariację na temat tego Double Albrighta (zmodyfikowaną, żeby uzyskać jak najmniejszy przekrój, niestety nie do przełożenia na strzałówkę z żyłki) wykorzystałem przy łączeniu Varivasa 1,5 PE i strzałówki z plecionki, na kołowrotku do spoda. Tu jest dopiero fajny profil, i nic nie wystaje w stronę szczytówki :) Przy próbach na zaciąganie i szarpanie - trzyma jak należy, ale dopiero woda zweryfikuje, czy w moim pomyśle nie popełniłem gdzieś błędu. Zdjęcie starsze, więc nie ma zapałki, i wszystko jest skierowane w inną stronę ;)


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #55 dnia: 24.01.2019, 08:15 »
Mateusz widziałem Twój sprzęt. Ewidentnie  się nastawiasz na łowienie hen za horyzontem na dystansach niedostępnych dla konkurencji.  Jest to dobry sposób, ale co zrobisz jak ryby będą brały blisko przy brzegu ?   Twoim sprzęcikiem chyba nie da się rzucać blisko bo to profanacja :P   Pozostaje Ci wtedy brzeg po drugiej stronie hihihi.
Swoją drogą zestawy naprawdę świetne.  Przy okazji poproszę Cię abyś pozwolił mi pomacać toto i rzucić.  Wnukom opowiem.
Wiesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #56 dnia: 24.01.2019, 08:28 »
Bez przesady ;) Jak trzeba łowić daleko, to dobrze jest móc to zrobić. Jak nie trzeba, to nie ma sensu brać do ręki armat. Do łowienia blisko mam pickerka, a czasem nie trzeba wiele więcej niż sam kij, stołek i torba żeby było fajnie :)

Jak tylko będzie się zapowiadało jakieś spotkanie w moim zasięgu, to zabiorę co tylko chcesz ;) Ale nie ma nic za darmo, ja będę chciał obejrzeć te Twoje starsze, fajne kijki :D

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #57 dnia: 24.01.2019, 09:03 »
Ja łowie raczej tylko daleko (90m+) i na feedery karpiowe 14ft.
Jako linkę główna stosuje obecnie plecionkę Daiwa J-Braid x8 0.10 mm.

A przypony strzałowe cóż to chyba nadal ciągle zmieniam. Zaczynałem z fluorocarbonem 0.30 chyba ale sie okazało ze fluoro jest trochę ta sztywny i przy zarzucaniu  trochę to hałasowało na przelotkach (tak nawet taka strzałówna 9-10m). Potem jeszcze się dowiedziałem ze fluoro który mam jest chyba jakichś lipny (Balsax White Peacock) i nie lubi węzłów bo strzelał nawet czasami przy zarzucaniu na węźle od quick change beada. Potem była żyłka karpiwa technium 0.30 i w sumie super to działało, raczwj uwag nie miałem ale się okazało jest trochę przegrubiona i teraz zmieniłem ją na 0.285 technium. Na innym zestawie mam równolegle strzał z plecionki 0.18 j-Braid, ten ładuje się najlepiej podczas zarzucania ale jest trochę strachu o plątanie ze względu na bezwład plecionki, spinek jakoś nie mam za duzo ale umiem juz raczej dobrze holować.

Jeśli chodzi w węzły to próbowałem kilku łącznie z tym Albright ale jednak FG knot jest najmniej słyszalny i mogę na nim najbardziej polegać.
Tomek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #58 dnia: 24.01.2019, 09:18 »
Mateusz, moje stare kije to prehistoria. Kiedyś np topowe Shimano nazywały się Diaflash, potem szły tańsze Twin Power i Hyper Loop (mogłem coś pokręcić w nazwach). Mam odległościówkę i spinning Diaflash. Są nadal świetne. Miałem też Powera, ale został rozdeptany. Później  przyszły nowe serie w/g ceny: Super Ultegra, Stradic, Technium, Aero i jakieś budżetowce. Mam z tego czasu feederki  S. Ultegrę 11,5' Light i Stradica 12'  heavy. Wtedy nie podawali c.w. Mam też D Ultegrę 14' match i Technium 15' match. Niewiele tego jak widzisz. Co Cię interesuje?
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy do feedera - długość, grubość i materiał
« Odpowiedź #59 dnia: 24.01.2019, 09:24 »
Tomek:
Nie lubię plecionek od czasu kiedy plecionka przecięła mi paskudnie palec przy wyrzucie.  Kupiłem specjalny ochraniacz , ale z tym bardzo źle mi się zarzuca.  Kiedy koniecznie trzeba było łowić daleko (El. Rybnik) to była już tylko żyłkowa strzałówka.

Mateusz:
Oj  jaki skromniś, jakie siermiężne wyposażenie!!!  Przyznaj się, pożyczyłeś ten cały sprzęt do zdjęcia.
Wiesiek