Autor Wątek: Kijki dystansowe. Co polecacie?  (Przeczytany 2031 razy)

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Kijki dystansowe. Co polecacie?
« dnia: 06.07.2019, 18:53 »
Zamierzam kupić kijki dystansowe. Niewiem czy są jakieś lepsze lub gorsze. Nie znam się na tym. Możecie polecić coś ciekawego w rozsądnych pieniądzach?

ProBono

  • Gość
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 06.07.2019, 19:11 »
Jedyne które wpadły mi w oko, z uwagi na odmienne wykonanie (nie tylko wygięta rura), dodatkowo pianka eva i dość dobre kotwiczenie to Browning Distance Master

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 06.07.2019, 22:01 »
Matrix fajne dorzuca gratis do pokrowca :) tu nie potrzebujesz niewiadomo czego. Odpowiednia wysokość i gładkie ścianki :)

Ja miesiąc temu na szperaniu w lumpeksie znalazłem dwa drewniane kijki, bardzo podobne do tych naszych, wędkarskich. Bez wahania kupiłem dla teścia, ma i służą mu :) kupiłem je za 4 zł, a odmierzaja do centymetra :P

Więc jak widzisz przy odrobinie sprzętu i talentu zrobisz sam, a jak nie to uważam że nie warto przepłacać i trzeba kupić możliwie najtańsze :)

Albo... Pokrowiec z Matrixa 😋
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 07.07.2019, 05:30 »
Chyba nawet ktoś na forum chwalił się pięknymi kijkami zrobiony mi w domu.  Można je zrobić bardziej estetyczna lub mniej, ale Ameryki tutaj nie da się odkryć.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 07.07.2019, 12:13 »
Wystarczy wpisać w allegro: Pręt aluminiowy wałek aluminium 6 mm. Cena 3,20 zł szt i+ kw. Potem pilnikiem lub szlifierką podostrzyć, lekko odgiąć końce i gotowe. Uważam, że nie ma sensu wydawać kilkudziesięciu złotych na tak banalne do zrobienia rzeczy jak te kijki.
Jak ktoś chce może sobie je podrasować, ale ja nie widzę takiej potrzeby. Używam z powodzeniem właśnie takich, tylko skróciłem je nieco do swoich potrzeb.
Wiesiek

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 07.07.2019, 17:02 »
Wystarczy wpisać w allegro: Pręt aluminiowy wałek aluminium 6 mm. Cena 3,20 zł szt i+ kw. Potem pilnikiem lub szlifierką podostrzyć, lekko odgiąć końce i gotowe. Uważam, że nie ma sensu wydawać kilkudziesięciu złotych na tak banalne do zrobienia rzeczy jak te kijki.
Jak ktoś chce może sobie je podrasować, ale ja nie widzę takiej potrzeby. Używam z powodzeniem właśnie takich, tylko skróciłem je nieco do swoich potrzeb.


Dzięki. Tak zrobię. Najtaniej, a taki sam efekt.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 07.07.2019, 20:52 »
Wiesiek,
Jakie długie masz te kijki?
Znalazłem jakieś kawałki starej anteny (pręt alu 8 mm), myślę, że pół metrowe kijki da się z nich wyrzeźbić.

Używasz jakiegoś sznurka do ustalania odległości, czy po prostu wbijasz je na długość wędki?
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 07.07.2019, 21:59 »
Moje kijki mają po ok 90 cm długości.   Chodzi o to aby się wygodnie wędką nawijało bez zahaczania szczytówką o trawę itp. 
Używam ich różne, albo ze sznurkiem z 3 pętelkami na 3 i 4 m rozstawu, albo rozstawiam na długość wędki.
Kiedyś uważałem kijki za zbędny rekwizyt ale nie raz przekonałem się że bardzo ułatwiają życie np po zmianie zestawu, przenoszeniu odległości na wędkę ze spombem,  czy powrocie na  wcześniej zbadane i pracowicie wygruntowane łowisko. Przychodzimy, odwijamy  zyłkę na kijki, klipujemy i łowimy dokładnie tam gdzie chcemy np na końcu spadu dna.   Łatwo się przy tym przekonać jak niedokładna jest ocena odległości "na oko".
PS
Zapomniałem dopisać, że trzeba bezwzględnie usunąć z kijków  wszelkie zadziory, ślady cięcia itp bo kaleczą żyłkę.
Wiesiek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kijki dystansowe. Co polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 07.07.2019, 23:37 »
No tak. Nie pomyślałem o trawie :facepalm:. Oszczędziłeś mi obrabiania, szlifowania i polerowania za krótkich prętów. Pisałeś, że skróciłeś do swoich potrzeb ???. Z 1 m :D. 6 mm i 90 cm dają radę? Myślałem o 8 mm ale przy tej długości to prę gram więcej.
Dziękuję za odpowiedź, zaoszczędzenie niepotrzebnej pracy i za to, że przekonałeś mnie, że naprawdę warto takie kijki mieć :D.
Oczywiście :thumbup: leci.
Pozdrawiam,
Tomek